Golf 7 aracımla kaza yaptım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

thelakayit

Üye
İsim
Erhan
Golf 7 aracımla kaza yaptım

Moderatör tarafında düzenlendi:

@thelakayit geçmiş olsun.

Tampon ile ilgili onarım yapılabiliyorsa da neredeyse ikiye bölünmüş. Bana da çıkma daha sağlıklı olur gibi geliyor. Tamir görürse ve aynı yerden , umarım bir daha başınıza gelmez ama aynı şekilde bir darbe alırsa tampon görevini biraz daha az yerine getirerek bagajı stopu da içine alarak daha büyük hasara yol açabilir. Tabi bu bir olasılık.

Neredeyse petrole uğramaz olduk. Bu da sürüş kabiliyetine ve pratiğine olumsuz etki ettiğini düşünüyorum. Bu yüzden bu aralar biraz daha dikkatli olmakta fayda var. Neyin nereden geleceği belli olmaz oldu.

En büyük kazanın bu olsun. Umarım kimsenin başına gelmez.

Upvote 0
Çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Ben tam konuyu anlayamadım. Siz çarpan şahısı korumak, onun cebinden para çıkmasın engellemek için mi elden 4000 lira alıp yolunuza devam ettiniz? Kasko şişirmesi değil, 4000 lira doğru fiyattır. Yedek parçalar inanılmaz pahalı çünkü. Yalnızca arka tampon difizörü 1000 TL. Sizin durumda difizör yok ama, fiyatı anlayabilmeniz açısından söyledim. Elinizdeki nakit ile çıkma beyaz tampon alın çıplak, yada servisten yalnızca çıplak tampon plastiği sipariş edip boyatın ve şu an üzerinde bulunan difüzör, kedi gözü vs. diğer tampona taktırıp takabilirsiniz. Hiç bir sakıncası yok. Bagaj kapağı için ise göçükcüler rahatlıkla halleder. Burada dikkat ve talep etmeniz gereken göçükcü arkadaşın bagaj kapağını sökmeden üzerinde tamir etmesi. Genelde paneli söküp dışarıda düzeltip takıyorlar, sonra civatalardan sök tak olduğu anlaşılıyor ve can sıkıyor. 

Geçmiş olsun.

Edit. Eş zamanlı mesajdan anladım olayı, ben olsam sizin kadar iyi niyetli davranmazdım. Özellikle çarptıktan sonra kaçmaya çalışan biri için. Neyse umarım elinizdeki mebla ile çözebilirsiniz, 7 tampon çıkması bol miktarda mevcut. Özellikle büyük şehirlerde.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Hocam geçmiş olsun.. Bu durumlarda ben karşı tarafı da düşünüyorum açıkçası. 4 bin tl şu hasara fazla almışsınız gibi geldi 
Az almis, cok efendi davranmis, adam kacmasina ragmen haketmedigi halde ucuz yirtmis

Ben olsam kactigi icin tutanak tuttururdum, tampon degisimi serviste yapilsada, disarida yapilsada  2.elde deger düsürmez, ama o adam hem sigortasi olmadigi icin ceza yerdi, hem kaza yerini terk ettigi icin ceza yerdi, son olarak kasko bütün masrafi o adamdan alirdi, yani yaklasik 10 bin lira ceza+tamir cikardi

5-8 bin lira tramer artik tramerden sayilmiyor piyasada

Upvote 0
Geçmis olsun hocam can sikici su kazalar ugrasmasi zor ama ne kadarda desek fazla bisey yok insanin kendi mali olunca çizik bile olsa gözüne büyûk geliyor çikma arastir bulursun göçükçüyü iyi seç çok problem yasayan oluyor heryere yaptirmayin.

Upvote 0

Hocam bence 7.5 tampon ve difüzör alın. Çıkma olarak temiz ürünler bulunabiliyor ki maliyeti çok tutmaz.

Göçük ile düzelir aracının orijinalliği bozulmaz kafaya takmayın. Benim önceki aracımda aracıma temizlik cilası yaptırıp tamponlarımı full boyatmıştım. Aracı teslim aldım market dönüşü ışıklarda arkadan gelip çarptılar.Tampon yırtıldı,stopum kırıldı. Arkadaş öğretmendi kendini anlattı bende yardımcı olmak adına çıkma parçaları alın sıkıntı yok dedim o şekilde 15 günde halledebildik.. Tabi bu süreç beni yordu,sizi yargılamıyorum sadece özellikle şu süreçte maalesef insanlar iyice fakirleşti durumu elverse herhalde sigortasız gezmeye tenezzül etmezdi,hakkınızda tekrar hayırlısı olsun.

Upvote 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt