Kasko tavsiyesi ve fiyatı

Sigortam nokta net te yaptırmayı düşünüyorum ben de.

Sigortacıma sordum biraz rakamlar yüksek çıkıyor 2100 gibi. Sigortam nette aynı kasko 1900 civarı.
Tum arkadaslara sigorta neti degil de yuzyuze acenteyi oneririm. Cunku sigorta net benzeri firmalar en iyi fiyat garantisi verirken mutlaka biryerlerden kirpiyor. Bende su sekilde oldu;

sigorta net beni aradi, fiyati onceden almistim zaten, musteri temsilcisi islemi hemen tamamlamak istedi, policeyi gormek istedigimi soyledim, bir sekilde kendime mail attirdim, telefonu kapatmadan okuyun dedi temsilci...neyse sonra arayacagimi soyledim ve oturup policeyi okudum, bir cok yerden kisilmis malesef, policeyi okumadan onlari webden goremezsiniz.

Sonra 10 firmadan yerel teklif alip, ray sigorta ile gorustum, ayni sekilde onlara da policeyi kendime mail attirip, bir aksam policeyi okuyup ertesi gun kaskoyu yaptim. Policenin hepsini okumadan kasko yapmayin.

Ray sigorta 1800 Ak sigorta 2400 Anadolu 4000 gibi teklifler vardi, 3 ay once. Su an aksigorta ray’dan daha uygun, sanirim sirketlerin o anki policeye doygunlugu da fiyati etkiliyor.

Ozet: Yuz yuze sigortaci tercih edin+Policeyi okuyun

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Mertcan33 hiçbir kurumu kötülemek bana düşmez ama @reko 'dan ayrıca düşüncelerimi paylaşmak isterim.

Başka bir konudan gideyim,internetten çok lastik alınıyor ama asla bugüne kadar hiç almadım.Varsın internet ucuz olsun.Lastiği alacağım üretici firmadan net tavsiyeyi alır gidip bayiden satın alırım,nedeni karşımdaki muhattap ile gerekirse yüzyüze gerekirse telefondan direkt o kişi ile sorunumu çözebilirim ama bir müşteri hizmetleri temsilcisi satış sonrası mağduriyetimi çözemez kanımca.Gerçi Suç sadece sigortam net ya da acente değildir mağduriyetlerde,aldığımız ürünün kağıdını okumuyoruz okumak istemiyoruz.

Ak sigorta full kasko+sinirsiz imm, sehir istanbul, yas: 34 araba rayic bedel:184 bin lira, hasarsiz 3. yil=1200 lira, acente: Sigortam.net

ne yok derseniz, ikame araci yok, benim icin önemli degil, sürekli araba kullanan birisi degilim, arabasizda yasarim, ama sinirsiz imm cok önemli

Moderatör tarafında düzenlendi:
Anadolu kasko nasıl arkadaşlar yapılır mi

@SavatageHocam yine bir sigorta konusu, haliyle malum soruyu tekrar sorayım. :)

Cevap alabildiniz mi ak sigorta genel merkezden?

Yok tabii ki standart kasko poliçesi hatta onarım sadece yetkili serviste yapılabiliyor. Elbette diğerlerine oranla gerçekten çok uygun fiyat olduğu için tercih ediyorum.
Hocam bende trakyada yaşıyorum.
Siz sanırım plakadan tahmin ettim Edirne mercanda yaptırıyorsunuz.
Benimde 8 yıllık kaskom var ful kazasız 1150 tl ye yaptırdım bu Mart ayında.
Trafik sigortası fiyatına kasko olmuş çok iyi fiyat.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@slck Hocam, Kaskoyu, aracı aldığımdan bu yana VDF sigorta dan yaptırıyorum. Edirnedeyim ama aracı Avek ten aldım ilk kaskoyu onlardan(VDF sigortadan) yaptırmıştım. Her yıl en iyi fiyatı veriyorlar. Uygulaması var indirip bilgilerinizi girdiğinizde online fiyat veriyor ancak uygulamadan değil müşteri temsilcisini aradığınızda daha iyi fiyat alıyorsunuz. Ayrıca uygulamadan poliçenizi görebilir, teklifin poliçesini alıp inceleyebilirsiniz. Alternatif olarak kullanabilirsiniz.

Edirne sigorta riskleri düşük olduğundan gerçekten çok uygun fiyatlara poliçe alabilirsiniz. Trafik sigortasını burada bir sigorta bayisinden yaptırıyorum beşyüz küsur liraya.

@Mertcan33 çünkü kaza anında yada en kötüsü pert halinde karşınızda muhatap bulamıyorsunuz..büyük firma ama işi sadece sigorta satmak satış sonrası güven vermiyor..bazen acentanızla işi çözmeniz gerekir ararsınız acentayı hasar danışmanlaı atlar gelir yol gösterir vs ama sigortam nette adam kalkıp gelmez  sıfır alaka demiyorum ama istediniz alakayı alamayabilirsiniz..olay sadece 100tl ucuz olması değil kısaca..ben hiç çalışmadım ama çalışan ve sorun yaşayan duydum...kulaktan duymak birebir şahit olmamak kötülemek için sebep vermez ama ben acenteların nasıl çalıştığını bildigimden ve bu firmaları bu şekil çalışmadığını tahmin ettiğimden kendimce böyle bir tüme varım oluşturdum..kısaca bu firma ile kasko sigorta alabilirsiniz ama o an geldiginde istediginiz sonucu alabilirmisiniz bilemem..

Kasko ile konuşulan siteden  şöyle bir şikayetim oldu , aracımda bir kaza yok çok şükür yıllardır tramer yok yani bir iki kere mini onarım yaptırmıştım boyasız göçük düzeltme gibi bu yıl sitenin bana verdiği firma mini onarımı tramere yansıtıyormuş yaptırcağım zaman öğrendim. buda benim canımı sıktı ve şikayet ettim bana bu konuda bilgi verilmedi diye haklı bulundum ama birşey elde etmedim (50tl indirim birdahaki sefere) o yüzden birdahakine acenteden yaptırmayı düşünüyorum.

@talisca16 mini onarımlarda dikkatli olma

Kasko ile konuşulan siteden  şöyle bir şikayetim oldu , aracımda bir kaza yok çok şükür yıllardır tramer yok yani bir iki kere mini onarım yaptırmıştım boyasız göçük düzeltme gibi bu yıl sitenin bana verdiği firma mini onarımı tramere yansıtıyormuş yaptırcağım zaman öğrendim. buda benim canımı sıktı ve şikayet ettim bana bu konuda bilgi verilmedi diye haklı bulundum ama birşey elde etmedim (50tl indirim birdahaki sefere) o yüzden birdahakine acenteden yaptırmayı düşünüyorum.
özellikle mini onarımlarda dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum,hasar dosyası açtırmayın.Şirketinizin çalıştığı hızlı onarım merkezleri ve Autoking / rs servisler dışındaki yerler de sıkıntı yaratabiliyor.

@mufayu Hasar dosyası açılacağını öğrenince vazgeçtim hocam isim vermek gerekirse de Sompo Sigorta mini onarımı tramere yansıttıklarını belirttiler o yüzden birdahaki sefere daha dikkatli olucam bu konuda.

@SavatageHocam yine bir sigorta konusu, haliyle malum soruyu tekrar sorayım. :)

Cevap alabildiniz mi ak sigorta genel merkezden?
açtırma kutuyu söyletme kötüyü   kaynaklı ,

kurcalamadım. 

kurcalayıp   kötü senaryoyu öğrenmek istemedim. 

kaza yaparsak   anca ? (gecinden) 

Geri
Üst Alt