Kasko tavsiyesi ve fiyatı

@Savatage Ne yazdıysa harfiyen katılıyorum! 2 Ay önce 1100-1200 e yaptırmıştım.

@HONEY biraz durumlardan dolayı erteledim hocam. Fakat bugünkü malum kazadan sonra net kararımı verdim. Artık taksite yüklenirim. Fikirleriniz için çok teşekkür ederim 

Esimin ehliyeti yok kasko yapmada sorun yaşar mıyım.. Birde bana kasko tavsiyesi verirseniz mutlu olurum değerli arkadaşlarım 

Benzer bir durum olarak. A4 B9 araç için yaşım gereği ve daha önce kazam olduğu için 9000 TL çıkmıştı. Babam üzerine aldım aracı 2700 gibi bir fiyat çıkmıştı. 

@Mertcan33 Ehliyeti olmasa da üstüne alınan araçların vadelerini hasarsız tamamlaması önemli.Çoğu elementer sigorta şirketi kasko branşında vardır ama önemli olan içeriği size ne kadar hitap edeceğidir.Karşıya verilen hasarlardaki teminatınız yüksek olsun 50-100tl fazla verin riski olabildiğince üzerinizden atın.Manevi tazminat teminatı olsun içinde örneğin.Yine Birçok şirket bunu karşıya verilen hasarlardaki (ihtiyari mali mesuliyet teminatı) teminatın %25ine kadar verir ama bazıları ayrı bir teminat olarak ekler.Kafanızı çok karıştırmadan kaskonuzda eksik olmaması gerekenleri yazayım.Mutlaka sigortacınızdan isteyin.

1- İhtiyari mali mesuliyet teminatı (şahsi görüşürüm minimum 250.000tl)

2- Orjinal cam teminatı (Cam muafiyeti yoktur ibaresi olsun)

3- Servis seçimleri fiyatları etkiler(aracınız garantisiz ise ya da tamir yeri sorun teşkil etmiyorsa sizin için,özel servis tercihi fiyatınızı düşürür)

4- İkame araç (aracınızın bulunduğunuz ildeki servis çokluğuna bakarak 7-14-onarım süresi boyunca seçeneğini isteyin)

5- Aracınız 10yaşından büyük ise mutlaka hasar anındaki muafiyetleri mutlaka sorun(akü lastik vb gibi parçalara muafiyet uygulanabiliyor ve araç parçalarında eskime payını size yansıtabiliyorlar)

6-Aracınızın marka model kodunun doğruluğunu sizde kontrol edin öyle onay verin.(google dan kasko değer listesi yazıp tsb sayfasından kontrol edin)

Yok tabii ki standart kasko poliçesi hatta onarım sadece yetkili serviste yapılabiliyor. Elbette diğerlerine oranla gerçekten çok uygun fiyat olduğu için tercih ediyorum.

@ondermynet @Kysr038  plaka ve ikametgah ta önemli unsur.Trakya hasar/prim dengesi en düşük bölgelerde 1.sırada.Teminatlarda dediğiniz gibi iyi ise çok güzel fiyat.Kazasız belasız kullanın inşallah

ben 2 yıl önce sigortam netten yaptırdım sorun yaşamadım açıkçası kaza da yapmıştım.

hatta bugün zorunlu trafik sigortam da bitti sigortacımın netinde sorun vardı kesemedi poliçe burdan kestim biraz alındı gibi inşallah kaza yaşamazsın sorunlu bir şirket diye :)  

bende kaza yaşadım sorun yaşamadım dedim şanslıymışsınız dedi :)  
Sigortam net kötü bir firma büyük kazalarda sıkıntı yaşarsın biraz şansınız varmış

@reko sigortam net İnternet sitesi değil mi farklı farklı kasko larin fiyatıni karşılaştıran yani neden kötü oluyor hocam @mufayu

Geri
Üst Alt