Viraj Farı AFS Hatası

Engin_T

Üye
İsim
Engin
Herkese merhaba,

Hafta içi aracım viraj farı AFS hatası verdi. Sağa sola dönüşlerde statik dönüş farı çalışmıyor ve mercekler direksiyonun yönüne doğru dönememeye başladı. Araç ilk çalıştığında farlar aşağı yukarı ve sağa sola hizalamasını yapıyor. Far üstündeki beyinlerden biriyle alakası olduğunu düşünüyorum ama daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Birde fiyat konusunda bilgisi olan var mı? (Aracın garantisi bitti bu arada)

Teşekkürler,

Moderatör tarafında düzenlendi:
Engin_T dedi:
Herkese merhaba,

Hafta içi aracım viraj farı AFS hatası verdi. Sağa sola dönüşlerde statik dönüş farı çalışmıyor ve mercekler direksiyonun yönüne doğru dönememeye başladı. Araç ilk çalıştığında farlar aşağı yukarı ve sağa sola hizalamasını yapıyor. Far üstündeki beyinlerden biriyle alakası olduğunu düşünüyorum ama daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Birde fiyat konusunda bilgisi olan var mı? (Aracın garantisi bitti bu arada)

Teşekkürler,
AFL sensörü arızalanmış olabilir yada kalibrasyon hatası olabilir her ihtimale karşı arızanın tespiti için yetkili servise gitmenizi öneriyorum umarım kalibrasyonluk bir durumdur eğer sensör ise 300 ila 600 arası fiyatları değişiyor diye biliyorum.Geçmiş olsun umarım yakın zamanda çözülür.

Engin_T dedi:
Herkese merhaba,

Teşekkürler,
Hep servise gittiyseniz yine gidin çok birşey çıkarmazlar ;)

Sorunu çözdüm sadece ampul patlamış :)

Engin_T dedi:
Sorunu çözdüm sadece ampul patlamış :)
Engin bu günde benimki uyarı verdi , tesadüf mü ömürleri mi bu kadar :) Sol taraf patlamış sanırım. Kontağı kapatıp açınca uyarı gidiyor direksiyonu sağa çevirince sağ tarafı aydınlatıyor sola çevirince aydınlatma olmuyor ve uyarı atıyor.

Statik viraj farlarınız eco modda aktif oluyor mu ?

Merhaba arkadaşlar, dün akşam birden benim araçta aynı hatayı verdi, araç garanti kapsamında ama sanırım ampül ün yanması garantilik bir olay değil? servise gitmeden H7 ampül alıp kendim değiştirebilirim değilmi? önereceğiniz marka/model ampül varmıdır?

saygılarımla

* Philips H7 ProQuartz Standart Ampül aldım sanırım iş görür?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar, dün akşam birden benim araçta aynı hatayı verdi, araç garanti kapsamında ama sanırım ampül ün yanması garantilik bir olay değil? servise gitmeden H7 ampül alıp kendim değiştirebilirim değilmi? önereceğiniz marka/model ampül varmıdır?

saygılarımla
Geçmiş olsun hocam. Kendiniz rahatça değiştirebilirsiniz. Öyle pahalı bişey almanıza gerek yok. H7 ampul heryerde satılıyor zaten. Linkini verdiğim yerden de alabilirsiniz.

@MSE bilgi için çok teşekkür ederim hocam, aynı ürünü sipariş ettim. 

saygılarımla

Merhaba 

Aynı uyarı bu hafta bende aldım burayı okuyunca viraj ampulü patlamıştır dedim fakat biraz vakit geçince uyarı kayboldu gece baktığımda ise ampüllerde herhangi bi sıkıntı yoktu, dinamik farlar vs gayet düzgün çalışıyor. bazı forumlarda passatta aynı sıkıntı çıkıyomuş servis hava ısınınca afl beyni kendini korumaya alıyomuş bu yüzden yapıyo demişler.

forumda bu sıkıntıyı alan varmı acaba hava 36 dereceyken yapmamalı bence ben sonradan taktırdığım için acaba kodlamayla girilen değerler düşük mü kaldı ki diyorum mesela 45 derecede sistem kendini korumaya alması gerekirken bnmki 35 derecede mi alıyor.

Valla hocam ben Batman'da yaşıyorum 50 dereceyi de görüyorum ama çok şükür arıza falan yok. Belki sıcaklığın etkisi vardır ama bazı servisler cidden bilgisiz

Geri
Üst Alt