ANKET- Boya koruma ?

boya koruma

• gereklı

Kullanılan: 36 50.7%
  • gereksız

Kullanılan: 10 14.1%
  • olsada olur olmasada olur

Kullanılan: 26 36.6%

• Kullanılan toplam oy
    71

Aracını basınçsız su ile yıkayan(yıkatan) kaç kişiyiz merak ettim.Anket yapabilirsiniz. :)

Veya basınçsız su ile yıkayan yıkamacı mı var ben bilmiyorum...

Limiti bilmiyorum ama belli bir bar üzeri basınç zarar verebilir veya aynı noktaya uzun tutma ama aracı basınçlı su ile yıkamak zararlıdır diyemeyiz...

Umut dedi:
Aracını basınçsız su ile yıkayan(yıkatan) kaç kişiyiz merak ettim.Anket yapabilirsiniz. :)

Veya basınçsız su ile yıkayan yıkamacı mı var ben bilmiyorum...

Limiti bilmiyorum ama belli bir bar üzeri basınç zarar verebilir veya aynı noktaya uzun tutma ama aracı basınçlı su ile yıkamak zararlıdır diyemeyiz...
Bizim suda tazzik olmadığı için aracın üzerindeki köpüğü götürtmek zaman alıyor :(

Bende basincli su ile yikiyom ama kendim yikiyom yikamaciya vermiom totalin benzinliklerinde once 1 tl atip isliyom sonra kopuk sonra durulama ve microfiber 4 bez ile kuruluyom gayet guzel oluyor keske genis bi yer olasada kendimiz yikayabilsek ama simdilik boyle idare ediyom bu arada boya koruma yaptirmadim

Yunus Emre dedi:
Bende basincli su ile yikiyom ama kendim yikiyom yikamaciya vermiom totalin benzinliklerinde once 1 tl atip isliyom sonra kopuk sonra durulama ve microfiber 4 bez ile kuruluyom gayet guzel oluyor keske genis bi yer olasada kendimiz yikayabilsek ama simdilik boyle idare ediyom bu arada boya koruma yaptirmadim
Suyun durumu nasil sizce?

Kontrol ettiniz mi?

Bi sure sonra kirec lekeleriyle karsilasmayin araciniz da;

O tarz yerlerde bu konuda sıkıntı yasanabilir...

[emoji594]

@detobler  bilemiyom hocam ama şu ana kadar kireçle karşılaşmadım

Yunus Emre dedi:
Kardes kusura bakma ama yapiyom ediyom yerine yapiyorum ediyorum yazarsan cok sevinirim cok fazla goze batiyor. Biliyorum samimiyetten boyle yaziyorsun ama en azindan yazarken biraz daha gayret gosterirsen mutesekkir olurum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

muslumbingollu dedi:
SERAMİK KAPLAMAYI BASINCLI SU ETKİLERMİ ?
Seramik kaplama,boyanın üstünde şeffaf camsı bir tabaka oluşturur,sadece metal yüzeylerde etkindir diye biliyorum.Bu da boyanın ilk günki parlaklığını uzun süre(2yıl civarı deniliyor) korumasını vede boyaya göre çizilmeye daha dirençli bir yüzey olduğu için çalı çırpıya karşı bir avantaj,kuş pisliğine karşı dirençli bir tabaka sağlıyor.Seramik kaplamayı basınçlı su etkilemez ama uygun olmayan yıkama şampuanı etkiler diye biliyorum,seramik  yapmakla kurtulamıyorsunuz yani uygun yıkama ve uygun şampuan tabakayı koruyor hatta onarıyor ama 2 yıl sonra tekrar yaptırmanız gerekiyor.Benim seramik serviste yapıldı (williams)5yıl garanti dendi ama bana inandırıcı gelmiyor,şu ana kadar bütün araçlarımı basınçlı su ile yıkadım,yıkıyorum,yıkayacağım.Tamam arabam tek varlığım ama koynumada sokacak değilim,dediğiniz gibi sakınana batar....Çenem düştü... :D :D :D

Eksik veya yanlışım varsa lütfen düzeltiniz... :)

boya koruma gerekli diye düşünüyorum ama darbelere karşı zaten ne yapsanız boş. kuş pisliği, güneş yakması, park halindeyken sıçrayan inşaat malzemeleri ki çimento gibi. bu tarz olaylara karşı koruma sağlamakta yoksa karşıdan saatte 90-120 km hızla gelen, sizin de ters istikametten 90-120 km hızla gittiğinizde ortalama 180 - 240 km hızla mukavemet eden bir taşa hiç bir şey engel olamaz zarar verir mutlaka. 

@muslumbingollu , Hatırladığım kadarıyla yakından tutuklan basınçlı su camın kenarındaki plastik kısımlara zarar veriyor. Onun dışında boyaya bir zarar vereceğini sanmıyorum. Forumdaki arkadaşlar daha kesin bilgiler verecektir gün içinde.
@major24 haklısınız Benimde başıma geldi ne yazıkki basınçlı su ön cam fitillerimi jilet gibi kesti attı şimdi fitil sipariş vereceğim bayiden

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Geri
Üst Alt