Golf 7 Egzozdan Gelen Ses

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar bir süredir golf 7 aracımın egzozundan araç rolantide de iken tıkırtı sesi geliyor, az önce eğilip detaylı da baktım ama bulamadım. Elimle egzozu hafiften tuttuğum zaman ya da gaza dokunduğum zaman ses kesiliyor fakat bunları bıraktığımda devam ediyor. Aşağıya çekmiş olduğum videoyu bırakıyorum. Servis olmadığı için bulunduğum yerde servise gidemedim. Önerilerinizi bekliyorum.

Hocam bağlantı noktalarında bir yerlerde vida gevşemesi gibi bir durum var, metal metale çarpıyor gibi. Bir egzozcuya götürüp baktırın, bence kolayca hallolur gibi duruyor.

Upvote 0
@biycash bana da kolay bir mevzu gibi geldi, bilen varsa tarif ederse kendi yapayım diye sormuştum aslında

Upvote 0
Bende de çok az oluyordu hocam arada bi ayağımla dokunuyodum geçiyodu ama sizinki az fazla gibi araya taş vb. De kaçmış olabilir ama vida da bi İhtimal basit bişidir geçmiş olsun

Upvote 0
Öncelikle merhabalar geçmiş bayramınızı kutlarım korkulcak birşey olacağını sanmıyorum ufak ufak sorun ve çözümlerini yazdım dilerseniz bi deneyin

1.sorun metal metale çarpmasından kaynaklı kaynak 

Çözüm: aracın altına girerek susturucunun hemen arka bölümünde tutturma aparatı conta vida herneyse onu kontrol edin 

2.çözüm egzoz çıkış kısmını elinizle sıcakken yapmayın yanmasın hafif esnetin cok hafif sesi iyi tanımlayın 

2.Sorun aracınıza küçük kardeslerimiz egzozuna taş atmış doldurmuş olabilir 

-veya susturucunun içine düşük bir ihtimalde olsa birşey kaçmış olabilir tavsiyem tazzikli su tutun boruya doğru hafif bir şekilde

Gelen ses egzozu içinde çakıl taşı kaçmış gibide duruyor titreşimde metale çarparak bu sesi verebilir.

Çözüm: egzozcuya giderek bakılması

3.sorun ve En Kolayı susturucuyla şase arasına bi bakın taş vs gibi cisim gelmiş olabilir altina girerek bakabilirsiniz ufacik bir tas bile bu sesi yapabilir

Dediklerimi kontrol etmenizi tavsiye ederim 

Daha önce benim basimada bu ses gelmişti ve sebebi egzoz kafası difüzöre temas ediyormuş arka kısmı farketmemistim :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@MertHaktan küçük bir yerde olunca bulmak zor oluyor, benzinliklerde de yok, hiç sevmediğim sanayiye gidecek gibiyiz

Upvote 0
@Musaaksoy bazı araç yıkama yerlerinde, araç altını yıkamak için de kanal olabiliyor.

Upvote 0
Allah çarpsın ilk defa duyuyorum hocam öyle detaylı işini hakkiyla yapan varmı ya ? :)
işini hakkıyla yapmaktan çok, imkan dahilinde kamyon, kamyonet, iş makinesi vs yıkamak için kullandıkları yerler. Yani yeni nesil detailingciler değil.

Upvote 0
işini hakkıyla yapmaktan çok, imkan dahilinde kamyon, kamyonet, iş makinesi vs yıkamak için kullandıkları yerler. Yani yeni nesil detailingciler değil.
O zaman konu değişir sayenizde bir şey öğrenmiş oldum şehir içersinde bulunduğundan pek görme fırsatım olmadı o tarz yıkamaları 

Upvote 0
Benim bulunduğum yer küçük bir yer olunca o kadar kapsamlı yıkamacı da bulunmuyor :/

Upvote 0

Geri
Üst Alt