Golf 7 Kapı Yalıtım Uygulaması

Evet arkadaşlar bugün itibarı ile uygulamayı gerçekleştirdim. Öncesinde desibel ölçümlerini gerçekleitirmiştim sonrası için henüz bir ölçüm yapamadım. Fakat bariz bir şekilde araba daha oturaklı oldu ek olarak yol sesi kesildi diyebilirim. Rüzgar sesi biraz var bence ki o da camlardan gelen birşey sonuçta tutupda çift cam takamadığımıza göre makul denebilir.

Uygulamada kullanılan 3M Primer yapıştırıcı arttırıcı gerçekten görevini süper işini gerçekleştiriyor. Tavsiyem yine de İPA (iso propil alkol) ile yüzey temizliğini dikkatli bir şekilde yapmak olacaktır. Ki yüzeydeki yağ bazlı kirleri temizlemek olacaktır. Zaten öncesindeki temizlik prosedürden (Islak mendil ve mikrofiber bez) bahsetmiyorum bile.

Fitil üzerine delikler açtım fakat @mustik arkadaşımızın da bahsettiği gibi yine de ilk başta kasma yaptı, Allahtan arabaya binenler kapıyı sert kapatıyor :) . Yine @mustik arkadaşımızın da bahsettiği üzere, ön kapıların arka kısımlarında turuncu ile belirtilen kısımlar tam kapatmıyor. Fakat ben yine o şekilde yapmak istedim öbür türlü turuncu çizgi kapatıyor fakat görünüş olarak güzel orjinal görünmüyor. İleride sıkıntı çıkartırsa tekrar uygulama yaparım diye düşündüm.

3M Primeri sürdükten sonra 30-40 sn bekleme yapmanız yeterli zaten üzeri hemen kuruyor, kurumadan uygulama yapmamak gerekiyor.

Son olarak sanırım kapı kapalı kaldıkça ve zamanla oturduğu yerin şeklini alacaktır diye düşünüyorum. Şimdilik bu fitili nasıl yumuşatırım ve nasıl elastikiyeti artar onu araştırıyorum ki kapı kasmasını azaltayım. Diğer husus ise arka kapılar çok az kasıyor ön kapılar daha çok kasıyor. Yine aynı koşullarda (fitil öncesi dB ölçümü için) test sürüşüne çıkıp, rolantide ve kontak kapalı iken ölçümleri yapıp buraya video yükleyeceğim inşallah.

Ön Kapı.jpegÖn Kapı Üst.jpegÖn Kapı İç Kısım.jpegArka Kapı Yan Kısım.jpegArka Kapı Genel.jpegArka Kapı İç Kısım.jpeg

@Kingslayer elinize sağlık sizin de güzel paylaşım. konuyu bulup yapmak isteyen arkadaşların bilgi konusunda sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum sayenizde  (y)

Ek olarak fitili almayı düşünen arkadaşlar olur ise eğer, N11 üzerinden değil de satıcı ile direkt irtibata geçerler ise mt fiyatı 13 TL'den 11,5 TL'ye düşüyor. Ben mağazadan Süleyman bey ile ürün açıklamasında yer alan whatsapp numarasından iletişime geçtim ve siparişimi o şekilde verdim. 11,5 TL'den 16 metre aldım fakat Golf 7 için kesinlikle 16 mt'ye gerek yok 15 mt çok rahat işinizi görecektir.

Yine dB ölçümlü videolar ile karşınızda olacağım :) . İyi forumlar sağlıklı günler.

Evet arkadaşlar bugün itibarı ile uygulamayı gerçekleştirdim. Öncesinde desibel ölçümlerini gerçekleitirmiştim sonrası için henüz bir ölçüm yapamadım. Fakat bariz bir şekilde araba daha oturaklı oldu ek olarak yol sesi kesildi diyebilirim. Rüzgar sesi biraz var bence ki o da camlardan gelen birşey sonuçta tutupda çift cam takamadığımıza göre makul denebilir.Uygulamada kullanılan 3M Primer yapıştırıcı arttırıcı gerçekten görevini süper işini gerçekleştiriyor. Tavsiyem yine de İPA (iso propil alkol) ile yüzey temizliğini dikkatli bir şekilde yapmak olacaktır. Ki yüzeydeki yağ bazlı kirleri temizlemek olacaktır. Zaten öncesindeki temizlik prosedürden (Islak mendil ve mikrofiber bez) bahsetmiyorum bile.

Fitil üzerine delikler açtım fakat [mention=3715]mustik[/mention] arkadaşımızın da bahsettiği gibi yine de ilk başta kasma yaptı, Allahtan arabaya binenler kapıyı sert kapatıyor [emoji4]. Yine [mention=3715]mustik[/mention] arkadaşımızın da bahsettiği üzere, ön kapıların arka kısımlarında turuncu ile belirtilen kısımlar tam kapatmıyor. Fakat ben yine o şekilde yapmak istedim öbür türlü turuncu çizgi kapatıyor fakat görünüş olarak güzel orjinal görünmüyor. İleride sıkıntı çıkartırsa tekrar uygulama yaparım diye düşündüm.

3M Primeri sürdükten sonra 30-40 sn bekleme yapmanız yeterli zaten üzeri hemen kuruyor, kurumadan uygulama yapmamak gerekiyor.

Son olarak sanırım kapı kapalı kaldıkça ve zamanla oturduğu yerin şeklini alacaktır diye düşünüyorum. Şimdilik bu fitili nasıl yumuşatırım ve nasıl elastikiyeti artar onu araştırıyorum ki kapı kasmasını azaltayım. Diğer husus ise arka kapılar çok az kasıyor ön kapılar daha çok kasıyor. Yine aynı koşullarda (fitil öncesi dB ölçümü için) test sürüşüne çıkıp, rolantide ve kontak kapalı iken ölçümleri yapıp buraya video yükleyeceğim inşallah.

/monthly_2020_06/1612657870_nKap.thumb.jpeg.246c5578d06b033d82950167df18b87d.jpeg/monthly_2020_06/1754487451_nKapst.thumb.jpeg.3a532169657bc2c28270961473ec690e.jpeg/monthly_2020_06/1150025537_nKapKsm.thumb.jpeg.4af0f355c311358bd36e520333f43851.jpeg/monthly_2020_06/1502418847_ArkaKapYanKsm.thumb.jpeg.ecbc40859eb8528b9581c479ec178580.jpeg/monthly_2020_06/1965836505_ArkaKapGenel.thumb.jpeg.df2d6eff983141faf9e41589043ddae8.jpeg/monthly_2020_06/1233235758_ArkaKapKsm.thumb.jpeg.ac99e3a74e5e51170da1ccc048a322a7.jpeg
Hocam guzel olmus elinize saglik dedigim gibi wurth slikon spreyi fitillere sunger yardimiyla surun fitilleri bu sekilde yumisatabilirsiniz. Bu islemi 2 , 3 gunde bir tekrarlayin yarari oldugunu goreceksiniz.
Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam guzel olmus elinize saglik dedigim gibi wurth slikon spreyi fitillere sunger yardimiyla surun fitilleri bu sekilde yumisatabilirsiniz. Bu islemi 2 , 3 gunde bir tekrarlayin yarari oldugunu goreceksiniz.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam kesinlikle haklısın silikon sprey vardı araçta sağ kapıya sıktım daha rahat kapanıyor şimdi biraz badem yağı vardı evde ondan sürdüm emip yumuşar diye :)  yarın yine kontrol edeceğim silikon sprey sıkacağım zaten sıkışan yerler incelmiş formunu almış kapı karşısının :)  

Elinize sağlık diyeyim öncelikle. Biz acemi eli fazla yatkın olmayanlar için bir video ile nereden geçtiğini ön & arka kapı şeklimde çekerseniz çok daha aydınlatıcı olacaktır. Ayrıca delikleri açmanızda fayda var bence hem hava hem de form yönüyle. Delikleri de bir ayakkabıcıda kemer deliği açan apart ile ince şekilde deldirebilirsiniz. Ben öyle yapmayı düşünüyorum

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@mustik selam ses konusunda ben de hassasım.acaba primer ürünün neerden satın aldınız? teşkkürler..

@mustik aracınızda mevcut fitilleri sötnüüz mü yoksa üstüne mi yapıştırdınız ben tam anlamadım?

@mustik hocam şimdi fark ettim :) yanlardaki boşlğa yapmışsınz. gayet güzel olmuş satın aldığınz yerimn linkini nuamrasını falan atar msınz?

@mustik hocam şimdi fark ettim :) yanlardaki boşlğa yapmışsınz. gayet güzel olmuş satın aldığınz yerimn linkini nuamrasını falan atar msınz?
15 mt ve üzeri alışverişlerde primer ücretsiz gönderiliyor. Kapıda azıcık kasma yaptı fakat gittikçe oturmaya başladı yavaş yavaş tavsiye ederim. Aşağıdaki linkten Ürün Bilgileri Kısmında şu şekilde yer almaktadır;

Ayrıntılı Bilgi ve Tüm Sorularınız İçin;

Gsm & Whatsapp 0530 063 66 89

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/egimli-d-fitil-bantli-d-fitil-egimli-d-sunger-arac-fitil-P411515053

@Kingslayer hocam kapı yaltımında fitiller önemli ancak en güzeli kapı sacına yapılacak olan uygulamadır ben yapmayı düşnüyorum açıkçası yotube bununla lgili videolar var.

@cengiz74 Hocam kesinlikle katılıyorum ben kaput altına bagaj ve arka koltuk altına yaptım uzun yolda gerçekten işe yaradı yol sesi anlamında, Kapı saçları için ise düşünmüyorum. En çok rüzgar sesi için çözüm lazım ama o da normal diye düşünüyorum sonuçta çift camlı Mersedesimiz yok :D

@Kingslayer hocam resimleri var mı? bir de ne tür malzeme kullandınız yalıtım için?

@Kingslayer aslında bir de damluzbalara yapmak lazım nette bi amca jetta için yapmış gayet iyi oldu demişti telefonda..

Geri
Üst Alt