1.2 tsi rölantide gaza basınca gelen ses

Doctor

Üye
İsim
İlker
Herkese iyi aksamlar öncelikle :) yakın zamanda 2015 model 1.2 tsi 105 hp golf alip araniza katıldım  :D  bugun arabayı sonax şampuanla ve sonax hızlı cila ile güzelce yıkayıp cilaladım. Kaput altını da silerken, rolantide hafif gaz verince fuş fuş diye ses ciktigini fark ettim :( . Sonra iyice dikkat ettigimde rolantide gaza cok az basip devir 1300 1400 lere gelene kadar arada çıkan bir ses var. Ve bu sirada egzozda biraz catara patara yapiyor :D . Fakat devaminda turboda ötme performans kaybi vs vs hic bir sey yok. Araba da 69 binde daha.Sesi videoya almadim ama internette birebir aynısını buldum. Videodaki gaza basinca gelen fis fis diye gelen ses normal mi yoksa bu bir sorun mudur :'(

@Musaaksoy ilk 6 ay trafiğe çıkış  105 lik

2015 temmuz 1 itibari 110 

Moderatör tarafında düzenlendi:
açık hava filtresi varmış gibi bir ses geliyor, ama kutu filtre. hava emişine birşeyler kaçmış olabilir mi acaba. Filtre kutusunu açıp bir baksanız iyi olabilir.

@biycash hocam hava emiş sesi gibi ama dediginiz gibi acik hava filtre varmış gibi fazla cikiyor sanki ses. Bu sesi kaput kapali iken duymuyorum. Kaput acikken geliyor. Video altinda herkes normal demiş ama diger 1.2 tsilerde var mi acaba

@Musaaksoy benim aracım 2014 şu anda kullandığım 105 fakat 2015 golfum de oldu alıp satmistim oda 105 ti hocam servise sorduğumda bana turkiye ye gelen araçlar trafige  çıkış  1 temmuz sonrası 110 luk öncesi 105 lik denmişti demek ki ilk 6 ay haziranda başlamış öğrenmiş olduk belki forumda 2015 1. Ay trafiğe çıkmış 110 luk çıkar şaşırmam ne hikmetse servisten edindiğim çoğu bilginin zıttı bir şekilde karşıma çıkıyor...

En garantisini ali hocam bilir görürse bizi aydınlatır...

Saygılarimla 

@Doctor motor ne kadar temiz mis maşallah...

Ses konusu tüm golfler de ne yazık ki NORMAL...

Servis bile normal diyip geçiyor inş bilen biri çıkar da yönlendirir....

@Mmt0634 benim araç 8. Ay çıkışlı tam üretim tarihini bulmuyorum ama Bluetooth yok ve 110 bg

@Musaaksoy anladım üretim haziran dediniz çıkış ağustos o zaman servis şuanda yalancı çıkmadı temmuz 1 çıkış dendi bana çünkü...

Gerçi illaki vardır gerçek su ki 2015 geçiş dönemi 2015 olup da 105 lik ve 110 luk baya araç var türkiye de 

Ben hep üretim yazmışım servis 1 temmuz trafiğe çıkmış araçlar demişti düzeltiyorum 

@Mmt0634 aslında şunu da anlamıyorum, yine 2015 in 3 üncü çeyreği ve sonrasında üretilen araçlarda Bluetooth standart idi ama benim araçta Bluetooth yok :) ilginç konular

Geri
Üst Alt