VW GOLF 7 VII ORJİNAL DYNAUDİO HİFİ FULL MÜZİK SİSTEMİ NERDEN BULURUM

İsim
furkan
merhaba Herkes e iyi forumlar VW GOLF 7.5  ORJİNAL DYNAUDİO HİFİ FULL MÜZİK SİSTEMİ  yaptırmak istiyorum aracıma 

ender elektronik harcı nerden bulabiliriz ?

istanbul Vurol oto da olabilir belki ama çoğu zaman Aliexpresten parçalar alınıp montajlama yapılıyor.

@Ender ender bey  Aliexpresteki ürün orjialmi yan sanayimi sonuç alırmıyım
Elbette Orijinal Değil ; sonuç almak adına İlla ki dyno duo olsun demezseniz Forumda Ses sistemi yapan dostlarımızın konusu olacaktı bakabilirsiniz.

Aradığınız zor bir set. Çıkmacı bakabilirsiniz, sarı sitede bir kaç set satan var. Polonya'dan getirtip satan Vag'cılar var vs. Dynaudio olur yada farklı birşey farketmez. Düzgün ses için öncelikle kapı ve direk uydularınızı değiştirmeniz lazım. Düzgün bir amfi ile de beslemeniz lazım. Uyduları değiştirmeden bagaj'a konan Alpine vs. setler fazladan bas sesi vermekten öteye gitmez. 

@Aliiii kardesim bence denemeden yada dogru uygulamayi gormeden yorum yapma(benim yaptigimdada eksikler var en dogrusu demek yalnis olur) geldiginde sende dynaudio var bende kendi yaptigim ses ikisininde tonlamalarini kiyaslayabiliriz. Bizim mevcut hoparlorlerimiz zaten yeterli seviyede dogru bir ses ayariyla dynaudio yu aramazsin ben ikisininde sesini dinledim. (Dogru bir uygulamadan bahsediyorum koltugun arkasina tutturulan cakma amfilerle arkaya kocaman bass koyup kapilarada bassi yuklenip gum gum bir sistemden bahsetmiyorum) kullandigim amfi eton amfiyle arasi iyi olanlar bilir besleme icin rem ucunu baglamadim ses sinyali ile devreye giriyor ufacik patlama catlamak yok. Amfi oldugunu soylemeden anlamazsin.

@GkM_2015 Ahmetcim ben senin uygulamanı dinlemediğim için doğru uygulamayı görmemiş yada dinlememiş sayılmam ki :) Ben senin cihazını dinlemedim tabi ki, Dynaudio özelinde de konuşmuyorum ki bence Dynaudio bagaj bası çok yeterli değil. Alpine dinledim aynı şekilde standart sistemin üzerine konulmuş bagaj eklentisi. Focal dinledim. Ayrıca Focal uydu setleri olan bir Golf dinleme şansım oldu Cenevre'de. BENCE çok net ambiyansı ve surround'ı yaratan eski tabir ile mid-tiz takımları. Çatlama patlama değil demek istediğim, o direklerden, kapılardan gelen senfoni. Patlama çatlama yapmaması iyidir anlamına gelmiyor benim için :) Ben şahsen bugün stock golf 7 ses sistemini güncelleyecek olsam ilk yapacağım şey kapı ve direk takımlarını değiştirmek olur. Kulağın duyduğu ilk ses bunlardan geliyor çünkü. Bagaj hem çok geride kalıyor, hemde ne kadar ek izolasyon da olsa kapı hoparlörleri kadar sağlam duramıyor.

Yani kişinin kendi memnuniyeti esas, sen memnunsan söz söyleme hakkı yok kimsenin. Ama bence Uydular (Mid ve tiz takımları önemli ve ben Kendi aracıma da yapsam böyle yapardım). Bizimkisi yorum, kişisel tercih. Son kullanıcı araştırıp kendi beklentisi üzerine yaptırır. 

Ayrıca bu iş için ana ünite de çok önemli bence. Yapacak arkadaşlar iyi araştırmalı. Herkese kazasız belasız

Edit: Focal takımları burada: Confort versiyonunu dinlemiştim bagaj eklentisi olmayan. 

https://www.focal-inside.com/volkswagen/en/vw-golf-vii-11-2012-10-2019-au-auf-2/

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golfün ses sistemi birçok markaya göre ileri seviyede kapılar tizler yeterli geliyor normalde.Fakat işin içine harici bas girdiği zaman müzik kulağı bu işlere daha yatkın olanlar dinlediklerinde tizlerin ve kapıların basa göre daha geri kaldığını hemen anlayabiliyor.5 tane golf 7 aracımda alpine swe 815 kullandım oem kapılarla bizler için gayet yeterli olur.Son aracımda dynaudio var.Bunu dinledikten sonra farkı anlıyorsunuz.Ses sanki konser havasında geliyor tizler kapılar bas hepsi birbiriyle daha uyumlu bir akustik var.Fakat sonradan ekletmek cidden mesele hem parçaları bulmak hemde montaj işçiliği.

Psikolojik durumuma göre bazen standart donanimdaki ses kalitesini beğeniyorum bazen beğenmiyorum

Sanirim tedavi olmam gerekiyor

Evde uzun süre Harman Kardon dinledikten sonra arabadakini beğenmiyorum bir sure kullaninca arabayı kulagim alisiyor

@Aliiii @driver_can size katiliyorum yalnis bir anlasilma olmamasi acisindan tekrar detaylandirmak gerekirse. 

soylemek istedigim sey su dynaudio olculup hesaplanmis ve bence teknik verileride goz onune koyarak bence diyorum. Orjinal hoparlorlerin wat i ile dynaudio ile gelen tiz ler ve kapi icin kullanilan basslar daha guclu mutlaka fark var. Bendeki sistemin en iyisi oldugunu yada en dogrusu oldugunj idda etmedigimi ilk yorumda belirttim.

benim mantigimda her zaman fiyat performans denklemi etkilidir. Ben sisteme 4 bin verdim. Bagajdaki bass i nerdeyse en kisikta ayarladim ki acinca aynanin titredigini gorebiliyorum bu ses benim tarzim degil boyle tabiri cahiz se affiniza siginarak sahinci versiyon gum gum ses zaten istemiyordum.

ben on ve arka kapilara bass cok az verdim kapilardan mid ve tiz alacak sekilde ayarladim. Bagajdan cok tatli tonlama icin bass aliyorum. Flac muzik dahil sesi dinledim tum tonlamalari aliyorum.

Herseyi. Oldugu gibi bununda Sonu yok bu sistemin nirvanasi dynaudio degil ama bugun turkiye sartlarinda dynaudio 10 binlira iken ben 4 bine yeterli sesi aldiysam basari budur. 

Amfim kapilari besleyecek yeterlilikte orjinal kapi hoparlorlerinin ohm degerinde cikisi var (2ohm).

dynaudio 10 bin 

yeterli ses seviyesi 4 bin

aradaki farki yan yana koymadan anlatamam ki kapilari dynaudio hoparlorleri ile degistirsem bile bana 6 bine gelir o zaman zaten dyn audionu. Dyn kismi kalir.

Bende AKG monitor Kulaklik ve HiFi portable player var, onla dinledikten sonra hepsi yalan geliyor :)

Arabaya takamadim ama evde DynAudio hoperlorler var bide :)

Golf oem ses sistemi bu sinif icin stok sistemler icinde en iyilerden. Ama yine de iyi bir ses sisteminin performansini veremez tabiiki. Iyi bir ses sisteminin de en onemli parcasi hoperlorlerdir, hoperlorler iyi tum frekanslari dengeli ve faz farki olmadan veremiyorsa amfi vs ile tolere edemezsiniz bunu. Hifi sistemlerde harcanan butcenin hep yari yariya bolunmesi onerilir hoperlor ve amfi ye. Arabada da bence durum boyle. DynAudio oldukça basarili bi hoperlor üreticisi, en iyilerinden, iyi bide amfi ile muhtesem sonuçlar uretebilir. Bose'dan ve benzeri binkac markadan cok daha iyidir DynAudio.

@GkM_2015 Ahmetcim ben senin uygulamanı dinlemediğim için doğru uygulamayı görmemiş yada dinlememiş sayılmam ki :) Ben senin cihazını dinlemedim tabi ki, Dynaudio özelinde de konuşmuyorum ki bence Dynaudio bagaj bası çok yeterli değil. Alpine dinledim aynı şekilde standart sistemin üzerine konulmuş bagaj eklentisi. Focal dinledim. Ayrıca Focal uydu setleri olan bir Golf dinleme şansım oldu Cenevre'de. BENCE çok net ambiyansı ve surround'ı yaratan eski tabir ile mid-tiz takımları. Çatlama patlama değil demek istediğim, o direklerden, kapılardan gelen senfoni. Patlama çatlama yapmaması iyidir anlamına gelmiyor benim için :) Ben şahsen bugün stock golf 7 ses sistemini güncelleyecek olsam ilk yapacağım şey kapı ve direk takımlarını değiştirmek olur. Kulağın duyduğu ilk ses bunlardan geliyor çünkü. Bagaj hem çok geride kalıyor, hemde ne kadar ek izolasyon da olsa kapı hoparlörleri kadar sağlam duramıyor.

Yani kişinin kendi memnuniyeti esas, sen memnunsan söz söyleme hakkı yok kimsenin. Ama bence Uydular (Mid ve tiz takımları önemli ve ben Kendi aracıma da yapsam böyle yapardım). Bizimkisi yorum, kişisel tercih. Son kullanıcı araştırıp kendi beklentisi üzerine yaptırır. 

Ayrıca bu iş için ana ünite de çok önemli bence. Yapacak arkadaşlar iyi araştırmalı. Herkese kazasız belasız

Edit: Focal takımları burada: Confort versiyonunu dinlemiştim bagaj eklentisi olmayan. 

https://www.focal-inside.com/volkswagen/en/vw-golf-vii-11-2012-10-2019-au-auf-2/
Kapilari focal ile degistirmeyi dusundum

acikcasi ama ses yalitimi yapinca degistiricem. 

@CemK Araca DynAudio alırken hiç bilmiyordum böyle olduğunu hocam, sonra Gitar çalan bir arkadaşım kaza ile farkettii "Oha olum DynAudio bunlar" diye :) Meğer sizinde dediğiniz gibi monitör ses sistemlerinde öncü bir markaymış. Dynaudio monitör almak çok istemiş ama parası yetmediği için Yamaha almış. İlk orada ciddi anlamda görmüştüm marka kalitesini, yoksa bilmiyordum. 

Konu dışı olacak ama AKG'nin hangi monitör kulaklığı var sizde? Ben uzun dönemdir Shure kullanıyorum artık güncelleme vakti geldi gibi hissediyorum. 

@GkM_2015 Bence güzel tercih olur. Focal'in 207 için olan ön kapı ve direk tak çalıştır setini takmıştık abimin 207'sine. Yıl 2016. O zaman bile Vooaaw olmuştuk. Bence inanılmaz iş yapar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt