Voglant Yay Hakkında

Frkn123

Üye
İsim
Furkan Ali
Selamunaleyküm arkadaşlar merhaba , 

Aracıma 4.5mm Voglant yay alacağım kullanan arkadaşlar var mı basıklıgı nasıl olur die merak ediyorum birazcıkta korkuyorum arka kısmı ön kısmına göre çok düşer mi ? 

Kullanan arkadaşlar var mı resim atabilirler mi 

A.s hocam bende 3.5 alacagim bu hafta kismetse sahsi fikrim dizelde bence vogdland benzinlide eibach tercih ederdim dizelde vogdland esit düsürüyor eibach te dizel ön daha düsük kaliyor benzinlide daha iyi oluyor oranti

Orijinal amortisörleriniz ile 4.5cm yay kullanmanız ileriye dönük masraf açmanıza neden olabilir diye düşünüyorum. 3.5 cm kıvamıdır, 4.5cm yay ile orjinal amortisör çalışma aralığı tavsiye edilmez spor bir amortisör e geçmeniz gerekebilir.

@Duhansahin 

Benim araçta TSi ustam herhangi bir problem oluyor mu zıplama vs vs şeyler ? Tümsekte vs

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Frkn123 4,5 cm nasıl olur bilmiyorum ama 3,5 cm vogtland yay kullanıyorum, dijon ve durban ile görüntü şu şekilde oluyor;

8F84F64E-BC28-4425-B250-B95168FF5718.jpeg

46FC7F21-137F-48DD-9EFC-A5D345831267.jpeg

Hocam konfor açısından illaki fark olur lakin hissedilir bir fark var mı ve yaylarını satıyormuşsun öyle duydum 😅

Benim de aracım TDI 16 inch dover jantlar var üzerinde bu voglant 3,5cm yay taktırsam konfordan bariz düşüş olur mu? Yol tutusunu nasıl etkiler? Görüntüsü güzel durur mu su an araba bayağı yukarıda duruyor sanki :)  bunlari bilmediğimden soruyorum kusuruma bakmayın.

@Kingslayer 16 jant yay hiç iyi olmaz hocam kendi fikrim yay arti 18 jant bence 17 bile yayla oturmadigi bariz belli bisey eksik oldugu belli oluyor valla korkma kardes ben bu hafta durban taktim 18 replika gec bile kalmisim dedim çok fark oluyor

@Kingslayer üstad 16 jantla aman aman konforda kayıp yaşamazsın rahat ol :)
Hocam peki 16 ile konfordan kayıp yaşamam ama bu seferde sanırım üst boşluklar azalacak fakat davlumbazdaki on ve arka boşluklar fazla kalacak değil mi :)  görünüş olarak cirkin durur mu acaba? 

@Frkn123 konfor aramadığım için çok üzerine düşmedim o sebeple yorum yapmam doğru olmaz, önceki aracımda orjinal spor süspansiyon vardı ordan alışkınım bu duruma, sattığım yaylar bunlar değil aracın orjinal yaylarını satıyorum.

Eski aracım ve orjinal spor süspansiyon şu şekilde;

74351CB2-4DD9-4256-8012-8956B1CBB7A6.jpeg

Geri
Üst Alt