GOLF7 1.6 TDI

enver_19

Yeni Üye
İsim
enver
Arkadaşlar hayırlı akşamlar bugun  rot balans ayarlaması yapıldı balanslar düzeltildi ancak şu durum var araç hafif hızla giderken veya rolentide çalışırken az titreme hissi veriyor böyle bir sorunla kaşılaşan arkadaşımız var mı? veya bilgisi olan arkadaş yardımcı olabilir mi?

Arkadaşlar hayırlı akşamlar bugun  rot balans ayarlaması yapıldı balanslar düzeltildi ancak şu durum var araç hafif hızla giderken veya rolentide çalışırken az titreme hissi veriyor böyle bir sorunla kaşılaşan arkadaşımız var mı? veya bilgisi olan arkadaş yardımcı olabilir mi?
Yakıtı opet ten mi aldınız? 

Opet ile ilgili forumumuzda genel bir kanı var, özellikle opetten dizel yakıt alanların titreşim ve sesli çalışma yaşadığı çok sık bahsediliyor. 

Sizin durumda rot balans öncesi de yakıtı opetten alıyorsanız eğer bilemiyorum. 

@tiesay sesli çalışma vardı devamlı opetten alıyorum aracı alalı 2 ay oldu 

Shellden şaşmayın

yakıtı shellden aklı kelden alın demişler mizah ama gerçekten shell 

Shell kaliteli ama yakıtı kalınmış diğer yerlere göre doğuşta çalışan yetkili bi arkadaşım 1.6 motor için özellikle shellden alma motor küçük olduğu için bujilerde tıkanma yapar ( çekişte düşüklük sabah çalıştığında vuruntu olur ) demişti ( ki örneğinide yaşadım ) yakıtı daha ince olan bp yi özellikle tavsiye etti onuda bulamazsan opet dedi shell hangi motorda kullanayım dediğimde ise 2.0 ve üstü motorlarda olduğunu söyledi onu dediğinden beri ( 8 aydırki ) hep bp den alıyorum 

@Golf7-Highline ben de 2017 den beri düzenli bp kullanıyorum memnunum. ekstra 40 km durumu da bence dedikleri gibi. golfu aldığımda shell bp opet denediğimde. opet ortalama sesli tüketim normal dpf rejenerasyonu sıklığı fazla idi. shellde çekiş yüksek tüketim yüksek. bp de ise tüketim ortalama çekiş ortalama ve sessiz buluyorum. dpf rejen sıklığı da baya az. 

Ben son 3-4 yıldır sürekli Total'den alıyorum yakınımdaki bayi indirimli diye ve memnunum. Opet hakkında bu tarz şikayetler fazla genelde. Shell ya da Total iyidir. Shell bana pahalı geliyor, o yüzden tercih etmiyorum.

Geri
Üst Alt