Golf 6 aracımın korna sesi inceldi sebebi nedir?

BerkeB

Yeni Üye
İsim
Berke
Aracımda daha düne kadar kornası sorunsuz çalışırken bu sabah kornaya basınca sesinin incelediğini fark ettim sebebi nedir bir de maliyeti ne kadar tutar?

@BerkeB 50 - 100 tl ye hallederler işini ama kornaya sürekli uzun uzun basmadığın sürece hemen bitmez bir sebebi olmalı bağlantısını kontrol edin su almış olabilir kesmiş olabilir

bizim kornaları bilemiyorum ama genelde araç kornalar bir çift şeklinde senkron çalışırlar

biri ince, diğeri de kalın ses verir

sizin kalın olan ya ömrünü tamamlamış

yada soketlerinde bir sorun vardır

@kara55  herhangi bir elektrikçiye gitsem halledebilirler mi? Ya da Samsun da bildiğiniz yer var mi yapabilecek.

bizim kornaları bilemiyorum ama genelde araç kornalar bir çift şeklinde senkron çalışırlar

Nokta atisi yorum. 2 korna var birisi tiz birisi kalin. Kalin olan muhtemelen ömrünu tamamlamış 

@BerkeB ben şuan İstanbul'da yaşıyorum ama Samsun'da Ünal usta vardır eskilerden canikte opsesi geçince birkaç dükkan ilerde kalıyor orda sorabilirsiniz arkadaşların dedikleri gibiyse kendiniz temin edin kornayi elektrikçi de taktırın

Aynen @doganersin in dedigi gibi.Benimde bu problem basima geldi. dugun konvoyunda uzun sure araliksiz kornaya basmaktan kalın sesli korna bozuldu.Uzun sure derken asiri da basmadim acikcasi.Konvoydaki herkes gibi caldim ama benim korna gitti.sadece tiz korna calinca boyle ses meydana cikiyor.Serviste yeni korna takildi.Tamir olabilecegini sanmiyorum.

Sorunu hallettim kalın olan kornanın ömrü bitmiş bende ikisini de değiştirdim 150 tl de ücret ödedim

Geri
Üst Alt