Konu açmak için minimum mesaj adedi limiti olmalı mıdır? (Anket)

Konu açmak için minimum mesaj adedi limiti olmalı mıdır? (Anket)

• Kullanılan toplam oy
    117

tiesay

Katılımcı Üye

İsim
Erinç
Genel kanı ne yöndedir acaba? 

Forum özgür olmalı diye düşünüyorum. Zira mesaj sayısı isteyen forumlar çöp oluyor ve kullanıcı olarak o forumları kullanmak bile istemiyorum. İkinci el satışlarda da DH forum daki gibi referans sistemi getirilmesi mantıklı olur diye düşünüyorum. Mesaja dayalı sistemin çok doğru olacağını sanmıyorum

@forjust1day katılıyorum 5-10 mesaj doldurmak cok zor bir şey değil. aynı zamanda foruma sürekli katkıda bulunamayan ama uzun zamandır forumda olan insanları da kısıtlamamak gerektiğini düşünüyorum.  Alışveriş bölümünde de genelde burada bir mal yüksek fiyattan ilana düştüğünde arkadaşlar hem alıcı için hem satıcı için uyarıda bulunuyor. bunun dışında ihtiyacım olan bir şeyi buradan almak işime gelir, tanışma bölümünde konusu olduğu sürece 5 mesajda olsa 100 mesajda olsa fiyatı kafama yatıyorsa alırım.

aynı şekilde burada forum içinde yardımlaşma şeklinde olan ticari faaliyetlerin foruma katılım sağlamayan kişiler tarafından istismar edilmesini de doğru bulmam 

Mesaj sayısı değil de tecrübe puanı üzerinden belki bir düzenleme yapılabilir, mesaj sayısı kasmak için yazılan mesajlar çok beğenilmeyeceği için belki bir nebze daha adil olabilir.

Forum yönetimimiz muhakkak bu konuyu düşünmüştür ama. Bizim şu an aklımıza gelmeyen eksileri olabilir bu yöntemlerin.

İstişare ile güzel bir şey çıkabilir belki, böyle bir ihtiyaç varsa yönetimin fikirlere açık olduğunu düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Dostlar; Konu başlığında bulunan seçeneklerden aslında biraz biraz da olsa hepsi kulağa hoş geliyor. Amacımız Forumun Üyelerimize Faydalı olmasıdır. 

Son Zamanlarda , Özellikle alım satım konularında ve  Ateş almaya gelen yeni üylerimiz de sıkça rastlanır olan bu durumun farkındayız ve En Mantıklı ve verimli olacak şekilde konunun gereği hakkında çalışmalarımız mevcut. En kısa zaman da bitecek olup Forum Havasının bozulmaması adına gerekli tedbirleri alınacaktır .

****Forum üyelerimizin bu konuda ki düşüncelerini de almak isterim faydalı olacağı kesin (y) Herkese Keyifli Forumlar. 

@AhmetCakmak 

@yusuf

@MSE

@forzaGilles

@fcsrn

Merhaba Dostlar; Konu başlığında bulunan seçeneklerden aslında biraz biraz da olsa hepsi kulağa hoş geliyor. Amacımız Forumun Üyelerimize Faydalı olmasıdır. 

Son Zamanlarda , Özellikle alım satım konularında ve  Ateş almaya gelen yeni üylerimiz de sıkça rastlanır olan bu durumun farkındayız ve En Mantıklı ve verimli olacak şekilde konunun gereği hakkında çalışmalarımız mevcut. En kısa zaman da bitecek olup Forum Havasının bozulmaması adına gerekli tedbirleri alınacaktır .

****Forum üyelerimizin bu konuda ki düşüncelerini de almak isterim faydalı olacağı kesin (y) Herkese Keyifli Forumlar. 

@AhmetCakmak 

@yusuf

@MSE

@forzaGilles

@fcsrn
Hocam hazır bu konuda bir takım teknik çalışmalar gündeminizde, üst başlıklarda araçlarımıza ilgili arşiv niteliğinde önemli teknik bilgilerin sabit başlık yapılmasını da değerlendirir misiniz? 

Neredeyse haftalık olarak tekrara düşen DSG vb. soruları da böylece bir nebze azaltmış oluruz sanıyorum. 

Forum özgür bir platform tabiki, fakat bir kültürü var. Özgürlüğü vermeliyiz fakat bir şekilde şu ikisini engellemeliyiz

1) İlk Mesajda atılan: Konu: X Arıyorum, İçerik: Elinde X olan var mı...

2) Konu: Satılık X, Konuya atılan son mesaj tarihi 2015, Yeni üye ilk mesajı: Duruyor mu! 

Merhaba, bu aralar ben de çok fazla yeni kullanıcıların forumda hali hazırda tartışılmış konuları açtığını görüyorum. Araştırmaya üşengeç milletimizin, arama yapmadan soru sorma alışkanlığı forum sitesinde de görülüyor. Hassasiyet gösterilmesini dilerim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Forum özgür bir platform tabiki, fakat bir kültürü var. Özgürlüğü vermeliyiz fakat bir şekilde şu ikisini engellemeliyiz

1) İlk Mesajda atılan: Konu: X Arıyorum, İçerik: Elinde X olan var mı...

2) Konu: Satılık X, Konuya atılan son mesaj tarihi 2015, Yeni üye ilk mesajı: Duruyor mu! 
2. Madde için yapılabilecek tek şey sanıyorum konu sahibinin arayışı bittiğinde konuyu kapatması. Geçmişe yönelik nasıl yapılır tabi net değilim, tek tek konuları kontrol etmek gerekir sanıyorum. 

Ya da forumda varsa bir altyapısı, alım/satım konularında son gönderilen mesajdan itibaren 1 ay hiç bir güncelleme olmaması durumunda konunun otomatik olarak kapanması/düşmesi. 

Merhaba, bu aralar ben de çok fazla yeni kullanıcıların forumda hali hazırda tartışılmış konuları açtığını görüyorum. Araştırmaya üşengeç milletimizin, arama yapmadan soru sorma alışkanlığı forum sitesinde de görülüyor. Hassasiyet gösterilmesini dilerim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Haklısınız,

Halbuki yeni kullanıcı hesabı açmak, yeni mesaj yazmak, üstüne bir de gelecek cevapları beklemektense en kötü google dan "golftutkusu dsg tıkırtı" diye aratsa 100 tane içerik gelir. 

3 seçenek en mantıklısı gibi... Onun dışında herkes özgür olmalı.

Güzel fikirler çıkıyor, lakin ne yapılırsa yapılsın üyede en başta forum kültürü ve/veya sosyal iletişim becerisi olması gerekiyor.

Gecenin bir yarısı acil yardım lazım deyip hiçbir aciliyeti olmayan bir şey için konu açan ve kısa süre sonra klasik "yok mu yardımcı olacak" tarzı şeyler yazan birini esprili bir şekilde eleştirdiğim için özelden "Allah'ından bul." yazdığını hatırlıyorum.

İlanım ile alakalı, "kargo ile gönderebilir misiniz?" diye öm atıp gönderirim dedikten sonra ortadan kaybolan da var mesela. :)

Geri
Üst Alt