1.4 Tsi motor Anormal Ses

Ugur037

Üye
İsim
Uğur
Harkese Günaydın, son zamanlarda 1.4 tsı golf 7 motorundan sürtünme gibi  videoda duyulan garip ses gelmektedir neden olabilir acaba 

Bana ses normal geldi, benzer ses ile 1.2 TSI için de konu açılmıştı. TSI motorların biraz çalışma mantığı farklı, sesi de farklı çıkıyor

@onurmat1.4tsi motorlar zincir diye biliyorum, başka bir konuda 180.000km değişim periyodu var diye biraz şüpheyle yaklaşmıştık hatta. 

Baktırdiniz mi hocam sese sonuç nedir? 

İlk çalıştırma da vuruntu sesi geliyor bende sonra geçiyor fakat bu sese benzer bir kaç defa yaptı? 

Yeni yag denedim geçer inş dedim geçmedi...

Sıcak havalarda marsa başında resmen ilk etapta piston vurma sesi geliyor tak tak tak sonra otomatik jikle devre disi kalınca kesiliyor nedir ne değildir anlamadım? 

Ses ve devir saati video çektim yükleyebilirsem yüklemeye çalışacağım fakat yeni konu açmaktansa benzer bu konuyu buldum buraya yazayım derdimi dedim 

Aracim 2014 1.2 tsi 92 bin km de manuel 

@Mmt0634 kesinlikle ve kesinlikle normal bu ses. Aylarca ugtastm ve birçok araç dinlendi bu sonuç çıktı. Kafaya takmayın ses normal 

@Mertcan33 teşekkür ederim hocam tiriger den şüphelendim...

Sanki yag süzülüyor ilk marsta piston vuruyor sonra yağlama olunca kesiliyor gibime geldi değişk duygular...

Sıcak havalarda yapıyor soğuk havalarda stabil calsiyor normalde sıkıntı yok...

Servise götürücem araç burda kalması laz diyecekler ses zaten 5 saniye geliyor ne oldu diyecem bidaha bakicaz falan 1 hafta klicak kircalayacakalar normal die gönderecekler belli de buraya sormak istedim 

Teşekkür ederim 

Geri
Üst Alt