Start stop çalışmıyor

Bjk40

Yeni Üye
İsim
Vatan40
Selam arkadaşlar,  1.2 tsi golf 6 arabam var.  Start stop çalışmıyor. Nedenini bilen var mı? Ekran da start stop error yaziyor

@Bjk40 hocam sizden ricam önce akünüzu ölçturun ben hala aynı fikirdeyim akü sorun. 

şayet akü ise sorum varta akü tercih edin hayırlı sürusler sonucu paylaşırsanız herkes bilgi sahibi olur üstad 

Upvote 0

Selam arkadaşlar,  1.2 tsi golf 6 arabam var.  Start stop çalışmıyor. Nedenini bilen var mı? Ekran da start stop error yaziyor
Aynı sorun 4-5 aydır benim aracımda da var ve ilk önce aküden olduğunu düşünüp şarj ettim ve düzelmedi sonra vag com kablosuyla 5-6 tane kayıtlı hataları sildim yine düzelmedi, şimdilik bu şekilde kullanıyorum (zaten Start - Stop sevdiğim bi özellik değildi) 7. ayda Tüv e girecek inşallahlah bu sebepten dolayı bi sorun çıkmaz.

Upvote 0
@buelent111 şarj ettim derken üstad değiştiniz doğru mu. Genelleme olarak sorun bundan kaynaklanıyor o sebeple ilk adım olarak bu şekil önerdim olcturmek ten zarar çıkmaz :)

Upvote 0
@buelent111 şarj ettim derken üstad değiştiniz doğru mu. Genelleme olarak sorun bundan kaynaklanıyor o sebeple ilk adım olarak bu şekil önerdim olcturmek ten zarar çıkmaz :)
Hayır hocam, aracım 7 yaşında ve halen üzerindeki orjinal aküsü. Aküyü ölçtürmedim, sorun aküde olsa idi 4-5 ay dayanmazdı zaten.

Upvote 0
@buelent111 hocam aku deki zayıflık star stop u hataya zorlayacak kadar azalmış da olabilir sadece genel anlamda akü çıkıyor nedeni ben ilk adım olarak akü den başlamasını tavsiye ettim bakalım görelim ya hayırlısı olur inşallah çözülür 

Upvote 0
@buelent111 hocam aku deki zayıflık star stop u hataya zorlayacak kadar azalmış da olabilir sadece genel anlamda akü çıkıyor nedeni ben ilk adım olarak akü den başlamasını tavsiye ettim bakalım görelim ya hayırlısı olur inşallah çözülür 
Zaten bende en fazla 3-4 ay daha kullanıp değiştirmeyi düşünüyorum, kışa bu aküyle girmek pek akıl işi değil.

Upvote 0
Benim eski araba golf 6 da trip tuşu vardı.@golfcu91 oraya basıp aküye bakın diyor.Avrupadaki golf6 larda yoksa bilemem.
Tripi kırmızılıyorum.
2be2c72a023abe6025ed23f75bb23224.jpg

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
Benim eski araba golf 6 da trip tuşu vardı.@golfcu91 oraya basıp aküye bakın diyor.Avrupadaki golf6 larda yoksa bilemem.
Tripi kırmızılıyorum.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O tuş pek güven vermiyor hocam, araba 1 gün bekleyince yüzde 60 gösteriyor aracı stop ettikten sonra bakınca yüzde 80 - 90 gösteriyor.

Upvote 0
@snoppy hocam peki devre dışı birikalmis ise eğer,  bunu tekrar aktif hale devreye sokabilir miyiz ? 

Upvote 0
@golfcu91  yarın bi ölçütüreyim.  Olmalı varta  akü mu olması gerekiyor ? Bi arkadaş da sağolsun yorum yazmış  sistemden özelliğin silinme durumu olabilir diyor  ? 

Upvote 0
@sertan  ben öyle birşey demedim ki . 1.4 demedim trendine da demedim .

2011 , 1.2 tsi Comfortline 

Upvote 0
@Bjk40 dediniz demedim zaten, yanlış anlamışsınız. 2011 model olunca 1.4 lerde yoktu demek istedim.

Upvote 0

Geri
Üst Alt