Sunroof Temizlik ve Bakım Uygulaması

Hocam bu paylaştığınız resimdeki (montaj/demontaj) bilgilerine nereden bakabiliyoruz söyleyebilir misiniz..?

Aracın başka bir bölgesini sökmeyi düşünüyorum o sebebten sormak istedim
hocam bunu nette araştırırken tesadüfen görmüştüm, galeriye kaydetmiştim

haklısınız, bu kaynağın aslı başka yerler için klavuz niteliğinde..

@KaiZeN müthiş olmuş ellerinize sağlık
Çok teşekkürler hocam.

Elinize sağlık hocam çok güzel olmuş. :)  
Teşekkürler hocam sağolasın..

Maşallah diyorum sizlere. 

Kendim yaptığımda bu kadar detay yapmadım itiraf ediyorum :)  

Servisler den daha kaliteli işlem yapmışsınız hocam, Bu perşembe Sunroof için servis randevusu almıştım sizin konunuz ile birlikte Çıta iyice yükseldi servis adına bakalım memnun kalacakmıyız.

Tekrardan Tebrikler Harika bir iş çıkarmışsınız ve Güzel resimlerle bilgileri eklemişsiniz. (y)
Ender hocam teşekkürler sağolun.. Mümkün mertebe elin, fırçanın girebildiği yerlere kadar temizlemeye çalıştım. Eksik olma. Servis inşallah gerekli yerlere gres, lastik bakım spreyi sıkıp bırakmazlar. Ücretini ve bittikten sonra durumunu paylaşabilirseniz sevinirim. Bana kalsa kendiniz çok daha iyi yaparsınız ama tabi yine siz bilirsiniz.

@KaiZeN ellerinize sağlık hocam, tek kelimeyle mükemmel olmuş 
Çok teşekkürler hocam, elimden geldiği kadarıyla temizlemeye çalıştım.

Elininize sağlık güzel iş çıkarmışsınız. Daha geçen hafta benzer şekilde temizlemiştim detaylı olarak :)  Ben genelde her yıkamada mikrofiber bezle tozların kabasını alırım. fakat yılda birkaç defa da bu şekilde detaylı temizlerim. Benim kullandığım ürünler şöyle:

1) APC olarak "Auto Finesse Verso" kullanıyorum. Köpük yapan şişede 1:5 oranında durur. Detay fırçasıyla birlikte uygularım. 
2) Fitillerin bakımını yapmak içinse "Sonax Gummi Pflege" aldım en son. Süngerli ağzı sayesinde uygulaması pek kolay. 
3) Hareketli mekanizmaları yağlamak içinse elbette "beyaz gres yağı" olarak bilinen "Würth HHS Grease" kulanırım. 

ürünler farklılık gösterse de yapılan işlemler hemen hemen aynı. temiz bir şekilde cam tavan açık halde sakince gezmenin keyfi ise bambaşka :)

Elininize sağlık güzel iş çıkarmışsınız. Daha geçen hafta benzer şekilde temizlemiştim detaylı olarak :)  Ben genelde her yıkamada mikrofiber bezle tozların kabasını alırım. fakat yılda birkaç defa da bu şekilde detaylı temizlerim. Benim kullandığım ürünler şöyle:

1) APC olarak "Auto Finesse Verso" kullanıyorum. Köpük yapan şişede 1:5 oranında durur. Detay fırçasıyla birlikte uygularım. 
2) Fitillerin bakımını yapmak içinse "Sonax Gummi Pflege" aldım en son. Süngerli ağzı sayesinde uygulaması pek kolay. 
3) Hareketli mekanizmaları yağlamak içinse elbette "beyaz gres yağı" olarak bilinen "Würth HHS Grease" kulanırım. 

ürünler farklılık gösterse de yapılan işlemler hemen hemen aynı. temiz bir şekilde cam tavan açık halde sakince gezmenin keyfi ise bambaşka :)
Teşekkürler hocam sağolasın. Evet ürünlerin markaları farklı. Ben af Verso yerine detail forumun özel ürettirdiği ceviz prewash u kullandım. Sonax yerinede würth ün aynı kategorideki ürününü kullandım. Hhs grease zaten aynı. Belirttiğiniz gibi işlemler zaten aynı :)

Sunroof camı hariç diğer mekanizmaların sökümü elimde PDF olarak mevcut , buraya iliştiremedim , isteyen arkadaşlar varsa iletebilirim.

Hocam bu paylaştığınız resimdeki (montaj/demontaj) bilgilerine nereden bakabiliyoruz söyleyebilir misiniz..?

Aracın başka bir bölgesini sökmeyi düşünüyorum o sebebten sormak istedim
Ali Hocam sökmek istediğiniz yeri bana söylerseniz elimdeki dokumanlara bi bakayım...

@KaiZeN elinize saglik gule gule kirletin😀 Aklimdaki soru isareti Ender Bey e de sordum size de sorayim tahliye borulari.. Buralarda malum tikaniklik vs icin nasil halledecegiz cikis yerleri nerede biliyor musunuz? 4 adet oldugunu soyluyorlar arkadakiler nerede nasil temizler ulasiriz deneyiminiz var mi? Tikanmasi su almasi simdiden dusundurmeye basladi 😐Wheel woolies urununu nereden temin ettiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@KaiZeN elinize saglik gule gule kirletin😀 Aklimdaki soru isareti Ender Bey e de sordum size de sorayim tahliye borulari.. Buralarda malum tikaniklik vs icin nasil halledecegiz cikis yerleri nerede biliyor musunuz? 4 adet oldugunu soyluyorlar arkadakiler nerede nasil temizler ulasiriz deneyiminiz var mi? Tikanmasi su almasi simdiden dusundurmeye basladi 😐Wheel woolies urununu nereden temin ettiniz?
Teşekkürler hocam sağolasın.. Önler  A sütunundan geçip kaputun başlangıcındaki bir delikten çıkışı var. Şu video da daha iyi görebilirsiniz. Bu arada su tahliye borularını temizlemenin ve temiz tutmanın önemi de sökülen yerleri ve ıslaklığı da gördüğünüzde daha iyi anlıyorsunuz. Bu arada ne yazıkki arkadakilerin yerlerini bilmiyorum ve o kadar temizliyorum görmedim  :)  Wheel woolies leri alalı bir seneyi geçti. Otogold dan sanırım almıştım ama şuan 3 lü set getirmiyorlar güncel kurlardan dolayı. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
4 dakika önce, KaiZeN yazdı:

Teşekkürler hocam sağolasın.. Önler  A sütunundan geçip kaputun başlangıcındaki bir delikten çıkışı var. Şu video da daha iyi görebilirsiniz. Bu arada su tahliye borularını temizlemenin ve temiz tutmanın önemi de sökülen yerleri ve ıslaklığı da gördüğünüzde daha iyi anlıyorsunuz. Bu arada ne yazıkki arkadakilerin yerlerini bilmiyorum ve o kadar temizliyorum görmedim  :)

bu kadar emek ve işçilik varken neden su hortumu gibi bir tahliye sistemi yaparlar anlamadım :)  

@KaiZeN Ustam bu würth hhs gresi nereden buldunuz bayiye gittim orada bile yoktu ankarada. internette de bulamadım varmı alabileceğim bir yer.

@KaiZeN Ustam bu würth hhs gresi nereden buldunuz bayiye gittim orada bile yoktu ankarada. internette de bulamadım varmı alabileceğim bir yer.
Merhaba hocam,

Würth ün kendi internet sitesini aramıştım bende bulamayınca sağolsunlar ordan yardımcı oldular ürün kodunu filan söylemiştim sitedeki. Satış temsilcisi aradı, size yakın bir bayiye isteyebilirsiniz yada kargo da yapıyorlar ama 20tlden fazla tutuyor kargo bilginiz olsun. İsterseniz bana yardımcı olan müşteri temsilcisi nin numarasını özelden iletebilirim.

@KaiZeN olur iyi olur ustam. birde bende kasislerden geçerken çok ses yapmaya başladı sizde de oluyormuydu gres sürdükten sonra faydası oldumu. Ben komple söküp öyle temizlemeyi düşünüyorum.

@KaiZeN olur iyi olur ustam. birde bende kasislerden geçerken çok ses yapmaya başladı sizde de oluyormuydu gres sürdükten sonra faydası oldumu. Ben komple söküp öyle temizlemeyi düşünüyorum.
Birazdan atıyorum hocam. Tilt pozisyonundayken de geliyormu denediniz mi hiç ? Ön ve arka taraftaki fitillere lastik, fitil bakım spreyi var würth ün ve sonax ın ondan alıp uygulayabilirsiniz. Hem kapılarda da kullanabilirsiniz. Eğer bu uygulamadan sonra geçmiyorsa hocam arka kısımdaki kauçuk larda problem olabilir, ayar gerekebilir yada söküp bakmaları gerekebilir. Eğer garanti devam ediyorsa serviste bir ses düzeyine baktırın derim. 

Geri
Üst Alt