2019 model adblue arizasi

Ayhan5353

Üye
İsim
Ayhan
Arkadaslar. Dun arkadasimin arabasi adblue arizasi verdi . Araba dahha 2000km de . Adblue doldurdu fakat uyari gitmedi . Birde anlamadigim su adblue uyarisi verdiginde gosyerge ekraninda konulmasi gereken adblue miktari yazmasi gerekmezmi. Araba 2019 businnes passat. Bu konu hakkinda bilgisi olan varmi. 

Screenshot_2020-05-18-02-15-01-28.jpg

IMG_20200518_101232.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam öncelikle geçmiş olsun birkaç şey paylaşmak isterim öncelikle benimde bir arkadaşımın başına gelmişti. Peugeot suv aracında oda 2500km de yaşadı bu durumu servise gittiğinde depo değişecek demişler sanırım depoda sızıntı olmuş nasıl olmuş daha yeni araçta bende bilmiyorum degistiklerinde geçmiş. bir diğer yöntem adblue iptal edilebiliyor motora sinyal gönderiliyor yazılımsal olarak. Benim ilk aklıma gelen yazılımsal bir sorun olduğu sonrasında Bi deponuzu kontrol ettirin ne olur ne olmaz yaşanmış olay 

Not : Adblue ne kadar basit gibi olsa kendiniz doldurmadan önce servise sormaliydiniz adblue sivisinin yaklaşık %70 i su geriye kalanı Üredir yani benzin istasyonlarinda dışarıda güneşte kalan bu sıvılar bozulabilir eğer oradan alıp doldurduysaniz bundan sonra dikkat edin. 

Not 2: Adblue doldururken ağzına kadar doldurulamaz belki biliyorsunuzdur ama söyleyeyim dedim. 

Not 3 : Aracı bu şekilde kullanmak sakıncalı. Eğer ki tamamen biterse içinde motor kendini kitler en yakın zamanda servise gidin saygılarımla.. 

birsey eklemeyi unuttum henüz araç 2bin km de demişsiniz dblue passat larda sanırım 13 litre alıyor deposu buda şehir içinde veya dışında normal kullanımda 6bin ila 10bin km gitmesi gerekiyor. Agresif kullanimda 3bin 4bin km arası olması gerekiyor. Normal kullandığını varsayıyorum yeni araç hor kullanmıyordur diye hayli fazla tüketim olmuş bence deponuzu mutlaka kontrol ettirin 

@golfcu91  Arkadasin basina geldi servise gidecek bugun. Dogru kullanim kitapcigina da gereginden fazla doldurmayin yaziyor. Kullanim kitapcigina  gosterge panelinde doldurulmasi gereken max miktari gecmeyin diye uyari var. Ama bilgi ekraninda doldurulmasi gereken miktar yazmadi . Ne kadar dolduruacagimi nerden bilebilirik ki .Yeni arabalarda adblue var. Bi bu eksikti :)

@golfcu91  Evet 13 litre aliyor toplamda. İste uyari verince doldurulmasi gereken miktarin yazmasi gerekiyor diye biliyorum

@Ayhan5353 hocam söylediğim gibi ya yazılımsal bir sorun var ondan dolayı araç beyni yanıt veremiyor miktara yada basit düşüneyim sızıntı var hesaplama yapamıyor minimum değeri göstererek uyarı vermiş. başka da birsey gelmiyor aklıma açıkçası 

@Ayhan5353 hocam aklınızda "acaba şu kadar doldur deseydi arıza söner miydi" sorusu var ise öyle birsey olacağını sanmıyorum uyarı aldıktan sonra çoğu arkadaşımdan biliyorum depo ağzına kadar almayacak şekilde Ekleme yapıp devam ediyorlar 

@golfcu91  Doğrudur. Bencede arizalandi. Fakat 2000km bile olmadan bir arabanin adblue sistemi bozuluyorsa vay bizim halimize. 

@Ayhan5353 dediğim gibi hocam arkadaşında başına 2500km de geldi araçtan soğudum vs diyordu da Allah başka kaza bela vermesin depo hortumlar vs iyice kontrol etsinler 

nedenini bende merak ettim 

geçmiş olsun..

TSI benzinli'yi daha çok sevmeye başladım :)

Geri
Üst Alt