bir (el yapımı) kablosuz şarj retrofiti

Maşallah Hocam akılcı ve başarılı bir çalışmaya imza atmışsınız. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle, Keyifli Forumlar .

Tertemiz bir sonuç çıkmış ortaya elinize sağlık. Cihazın şarj hızı nasıl? Genelde kablosuz şarjların yavaş şarj ettiği söyleniyor. 

Aliexpress'te Golf için üretilmiş kablosuz şarj standları var. 10w olanlarından bir tane alıp ben de bu retrofiti yapmak istiyorum inşallah yapabilirim :)

@Ender 

tşk ederim ender hocam, bugünlerde evde boşta kalınca ara ara bakışıyoruz vosvos ile..pratik ve hayatı kolaylaitıracak şeyleri elimden geleni yapmaya çalışıyorum

@BG2017 @metinkar 

sağolun, tşk ederim..

Aliexpress'te Golf için üretilmiş kablosuz şarj standları var. 10w olanlarından bir tane alıp ben de bu retrofiti yapmak istiyorum inşallah yapabilirim :)
evet malum sitede zaten hazırları mevcut,

ve montaj konusu da forumumuzda geçen yapılmış (hatta konu açarken gördüm)

orada baya trim sökülüyor arkaya doğru

sizde yapabilirsiniz

benim hazır alıp takmamamın bir kaç sebebi var,

sipariş için uzun süre beklememek,

hazırdaki ürünü takınca görsellerden anladığım kadarıyla iç mekanda biraz daralma oluyor

ve son sebebimde kendim yapmayı istemem.

Tertemiz bir sonuç çıkmış ortaya elinize sağlık. Cihazın şarj hızı nasıl? Genelde kablosuz şarjların yavaş şarj ettiği söyleniyor. 
tşk ederim..

evet şarj hızı beklediğim gibi yavaş çıktı

bunda bir kaç faktör olmalı

en önemlisi kablosuz şarjı besleyen 5v çıkışın (sigorta panelinden aldığım) Amper değeri düşük olmalı (hiç bakmadım kaç diye) 

büyük ihtimal bundan kaynaklı

diğerleri de aldığım kablosuz şarj ve kablosuz aparatın değerlerinin yüksek olmaması

bunları çok sorun etmiyorum çünkü hızlı şarj her daim tavsiye edilmiyor,

hızlı şarj eksi yönde batarya ömrü demek ve ekstradan ve ani ısınma demek

tlfnum arabaya bindiğimde dolmasın da, şarj olsun yeterli geliyor  :)

Opsiyon olarak gelen şarj üniteside aynı şekilde hocam, pek hızlı şarj ettiği söylenemez. Kendi yağında kavruluyor diyelim. 

@Recep Gül @doganersin 3 sene Karaköy elektrik piyasasında bulunmama rağmen amper, voltaj vs. hiç anlamadığım şeyler. 😄 Araçtaki usb ile prizdeki gibi şarj ediyorum, iş görüyor ama kablosuz şarj da olsa fena olmazmış. Belki bi gün bizim de olur. 😁

@omurkadir @Recep Gül @Salihcan @serkanhector 

tşk ederim  :)

@agacmalzeme 

haklısınız, elimde mevcut  yoktu,temin edince ekleyeceğim, tşk'ler.

@frknyldrm 

bu sayede tlfnumu da retrofit ettim zaten..  (y)

Ekli dosyayı görüntüle 32590

araç içinde kablo tak çıkar yok artık.. :sofor:
Telefona yaptığınız işlemi de tarif edecek misiniz hocam? :D   (y)

Bunun ucu şarj girişine mi takılıyor yoksa telefonun içini açıp mı montaj yapıyorsunuz?

Telefona yaptığınız işlemi de tarif edecek misiniz hocam? :D   (y)

Bunun ucu şarj girişine mi takılıyor yoksa telefonun içini açıp mı montaj yapıyorsunuz?
tlfnun kapak kısmı açılabiliyor ise iç batarya ile kapak arasına monte edilip kapak kapatılabilir.

benim iphone (kapalı kasa) bu durum olmadığı için kılıf ile arasına koydum..

0974E4CE-CB87-4143-B111-45CFC51564A5.jpeg

her iki durumda da tlfnun şarj girişi meşgul oluyor

9D14F62A-140A-4968-87AC-6CF03AD4CEEA.jpeg

kablo ile şarj etmek istenirse sadece soket çıkarılarak şarj edilebilir..

ben uzun zamandır evde bile kablo ile şarj etmiyorum.. alışınca tak çıkar bile zor geliyor :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt