Tavan Kaplama

Haktan

Üye
İsim
Haktan
Merhaba arkadaşlar aracımın tavanını  Yarım olarak Piano black kaplamayı düşünüyorum. (Resim temsili)Üzerine komple  şeffaf folya (Marka 3M) ile kaplatacağım ileride renk farkı oluşmasın diye sorularım şunlar..

1- cezası var mı trafikte ?

2- muayeneneden geçermiyim?

3- eğer geçmiyorsa ruhsata işletme aşamaları neler ? 
4- ileride sökmek istersem tavanda iz kalır mı problem yaşarmıyım

yorumlarınız bekliyorum 🐿

67B03BA4-C81F-4E06-971B-070E27B3E166.jpeg

Merhabalar.

1. Ruhsata çift renk olarak işletmeniz gerekecek cezası var böyle yakalanırsanız.

2. Muayeneye renk değiştirmek için gideceksiniz zaten yani muayeneden geçer başka kusurunuz yok ise.

3. Muayene için randevu alıp renk değişikliği için işlem yapıyorsunuz.

4. Benim fikrim yakışıyor ama sökerken altında kalan yapışkan izleri ve sarartilar olduğu söyleniyor. 

Araç sizin sizi ne mutlu ediyorsa onu yapın içinizde uhde kalmasın.

Hayat kısa ...

Merhabalar.

1. Ruhsata çift renk olarak işletmeniz gerekecek cezası var böyle yakalanırsanız.

2. Muayeneye renk değiştirmek için gideceksiniz zaten yani muayeneden geçer başka kusurunuz yok ise.

3. Muayene için randevu alıp renk değişikliği için işlem yapıyorsunuz.

4. Benim fikrim yakışıyor ama sökerken altında kalan yapışkan izleri ve sarartilar olduğu söyleniyor. 

Araç sizin sizi ne mutlu ediyorsa onu yapın içinizde uhde kalmasın.

Hayat kısa ...
Sarartı meselesini çok kişiden duyuyorum ancak kullandıkları malzemenin kalitesiyle alakalı olabilir diye düşünüyorum 

Kaliteli olduktan sonra sorun olmayacaktır hocam. Mesela benim 2013 Golf'ümde ön kaput, ön çamurluklar, ön tampon vs şeffaf folyo kaplı idi. 2018 yılında boyasız dolu tamiri için folyo söküldüğünde altı tertemizdi. Boyayı ilk günkü gibi korumuş. Ürün kaliteli olursa problem yok.

Kaliteli olduktan sonra sorun olmayacaktır hocam. Mesela benim 2013 Golf'ümde ön kaput, ön çamurluklar, ön tampon vs şeffaf folyo kaplı idi. 2018 yılında boyasız dolu tamiri için folyo söküldüğünde altı tertemizdi. Boyayı ilk günkü gibi korumuş. Ürün kaliteli olursa problem yok.
3M ürünün markası Amerikan ürünü problem yaşatacağını düşünmüyorum...

Ben de düşünüyordum. Ne çok teferruatı varmış... Hâlbuki aracın mekaniği ya da trafik güvenliğiyle hiçbir ilgisi yok.

Vazgeçtim; masrafını geçtim baş ağrısı ve vakit kaybına değmez. Beyaz beyaz devam...

@Haktan bazı folyolar çıkartılırken sıkıntı yaratıyormuş kaliteli bir folyo ile sorun olmaz.

Ben de düşünüyorum bu uygulamayı.

Trafikte sorun olacağını sanmıyorum polisin özellikle sunroof var mı yok mu diye içten bakacağını sanmam çok dikkat çeken bir araç olmadıktan sonra.

Muayene zamanı da sökülebilir.

Eski nesil pvc olanlar ileride sökerken boyaya zarar verebilir.

Yeni nesil poliüretan olanlarda uv ışınlarından koruma, dayanıklılık ve ömür açısından sorun olmadığı söyleniyor üreticiler ve bu işi profesyonel olarak yapanlar.

Tabi arada bayağı bir fiyat farki var, iki tür arasında.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kolay gelsin, 

golf 7.5 var şahsımda tavan karbon desen kaplama, 

tavana kimse bakmıyor, çoğu arabanın tavanı sunroof nedenli siyah karartmalı olduğu için trafiğe de tek renk çıkıyor. 

Komik ama bu renk taşıyıcı kolonlara doğru kayarsa ruhsata bakmak isteyen arkadaşlar oluyor. 

Muayene ve noter gitmeniz gereken iki nokta

noter 250 tl

muayeme 350 tl şeklinde oluyordu 6 ay önce ,

bendekiler ruhsata işli ve  1 yıldır var ama kimse sormadı ne iş diye

D5F2349A-184B-4AE2-9015-ED05B63776B5.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Trafikte sorun olmuyor böyle tavan renklendirmeleri! 

Esas problem ilk muayenede ortaya çıkıyor

Muayeneci diyorki bizden bu prosedür onayı almadan tavan renklendirme işine girmişsiniz...

Sökün randevu alın yeniden getirin

yada 

Gerekli paralı evrak prosedürlerinden geçip önce ruhsata işletip sonra muayene randavusuna geleceksiniz diyor!

Yani polizei bu işlere pek bakmıyor ceza kesmiyor..

Muayeneye kadar zaten ömrü var deyip karışmıyor.

Kolay gelsin, 

golf 7.5 var şahsımda tavan karbon desen kaplama, 

tavana kimse bakmıyor, çoğu arabanın tavanı sunroof nedenli siyah karartmalı olduğu için trafiğe de tek renk çıkıyor. 

Komik ama bu renk taşıyıcı kolonlara doğru kayarsa ruhsata bakmak isteyen arkadaşlar oluyor. 

Muayene ve noter gitmeniz gereken iki nokta

noter 250 tl

muayeme 350 tl şeklinde oluyordu 6 ay önce ,

bendekiler ruhsata işli ve  1 yıldır var ama kimse sormadı ne iş diye

Ekli dosyayı görüntüle 32550
Memnunmusunuz kaplamadan + ve - leri neler 

Trafikte sorun olmuyor böyle tavan renklendirmeleri! 

Esas problem ilk muayenede ortaya çıkıyor

Muayeneci diyorki bizden bu prosedür onayı almadan tavan renklendirme işine girmişsiniz...

Sökün randevu alın yeniden getirin

yada 

Gerekli paralı evrak prosedürlerinden geçip önce ruhsata işletip sonra muayene randavusuna geleceksiniz diyor!

Yani polizei bu işlere pek bakmıyor ceza kesmiyor..

Muayeneye kadar zaten ömrü var deyip karışmıyor.
Hımmm şimdi daha iyi Anladım 🙋🏻‍♂️

@Haktan ürün linkteki ürünün aynısı

https://www.hepsiburada.com/karbon-kaplama-hava-kanalli-152cmx1mt-rulo-siyah-p-OTSUS5168774943301?magaza=ELİF OTO AKSESUAR

açıkçası araç üzerindeki kısımlar baya başarılı , c kolonu ve tavanda hiç açılma yok. Bi noktayı yıkama sırasında delmişler ama delik veya kapılar- kaput üzerindeki basınçlı su altında açılma kalkma yapmıyor.

çok yakından su tutulmasın yırtılır dendi ama olmadı ve leke tutmuyor

altındaki sarama kısmıysa gerçekten merak konusu bilmiyorum

ve kaplama öncesinde seramik kaplama yaptırmıştım belki korur,şüpheli

@MadDrAsY kaplamacıyla konuşuyorum açıkçası garanti vermiyor sararma konusunda sıkıntı olursa malzemeyle ilgili benden kaynaklı olmaz diyor kafa karıştırıcı 

Geri
Üst Alt