Kurulama havlusu

Merhaba

Bende Wizard of Gloss kullanıyorum 1 yıla yakın olmuştur sanıyorum. Arabayı kurulama işini başka bir seviyeye taşıyor kesinlikle, aracını kendi yıkayanlar için alınması şart bir ürün (bu seviyedeki ürünlerden her hangi biri en azından) 1 kere geçilmesi yeterli geliyor havlu zaten büyük düz atıp çarşaf gibi çekiyorsunuz cam gibi kalıyor geçtiği yerler 1 dakika içinde bütün araba kurulanmış oluyor. Kapı altları ve tamponlarda kullanmıyorum ama kirlenmesin diye.

Araç yıkamaktan mutlu olanlar için bu yada bunun ayarında 1 ürün almak lazım (aynı boyuttaki 2 havlu bu havlunun yaptığı işi yapamıyordu, tecrübe ile sabit)

Kullanmamış arkadaşlar aradaki farkı ve kolaylığı anlayamazlar. Diğer havlularla olmuyor mu, oluyor tabi (Şahin de Toros'ta kullanabiliriz, neden Golf alıyoruz meselesi biraz)
Merhaba Nerede satılıyor bu ürün 

Ben aracı yıkayıp oradan hava vurmaya geçiyorum. Bu esnada genelde kendiliğinden kurumuş oluyor. Metro'dan aldığım sıradan mikrofiber bezle sadece camları ve farları siliyorum o kadar.

Kurulama olayının bu kadar teferruatlı olduğunu görünce şaşırdım. Acaba yanlış bir şey mi yapıyorum diye düşündüm.

Suyun aracın üzerinde kendiliğinden kuruması bir sorun teşkil eder mi?

Ben aracı yıkayıp oradan hava vurmaya geçiyorum. Bu esnada genelde kendiliğinden kurumuş oluyor. Metro'dan aldığım sıradan mikrofiber bezle sadece camları ve farları siliyorum o kadar.
Kurulama olayının bu kadar teferruatlı olduğunu görünce şaşırdım. Acaba yanlış bir şey mi yapıyorum diye düşündüm.
Suyun aracın üzerinde kendiliğinden kuruması bir sorun teşkil eder mi?

İlerleyen süreçte kireç izleri oluşur bunlardan kurtulmak için ayıracağınız bütçenin çok çok aşağısında olacaktır twisted pile bir kurulama havlusu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Uzun süredir Wizard of Gloss Blue Marlin arıyordum, bu konu sayesinde farklı bezler keşfetmiş oldum. Genelde aracı beyaz olanlar ya da ışıkta parlayan kılcal çizikleri görünce canı sıkılmayanlar kurulama işine gereksiz bakıyor. :)  

Kullananlara bir sorum olacak. Ölçü olarak ne kadarı idealdir? Purestar Dublex ve Work Stuff Prince anladığım kadarıyla benim aradığım Wizard of Gloss’a çok yakın iki ürün. Fiyat olarak ölçü itibarıyla farkediyor, aslında ortalama hepsi aynı birim fiyata denk geliyor ama büyük ya da küçük gelmeyecek ebat nedir? Bazı yorumlarda büyük bezlerin dezavantajlarını okumuştum. 

@Frkntna

Hocam hayırlısı olsun, güzel seçim purestar. Ben 1 sene oldu kullanıyorum, yurtdışından almıştım 70x90. Sonra yan panellerde hantal olduğu için 45x75 ini de aldım :)

Kesinlikle başka bezlerle karıştırmayın yıkarken. İçine sadece temiz başka bir bez koyun ki bazen makine iyi sıkamıyor. Çok ıslak çıkarsa tekrar kısa programa atarsınız. Sarı veya açık mavi perwoll ve birazda beyaz sirkeyle bu işlem tamamdır.

@mustafacagri @Gökhan Bilgin @alicankaradag @Kırcalı arkadaşların da belirttiği gibi bu twisted pile havlular bu işin nirvanası. Birbirleri arasında afaki farklar bulunmamakta.
@yunusaktas91 45x75 idealdir diye düşünüyorum bende 45x75 aldım

Ben Gyeon silk dryer kullanıyorum 4 yıldır çok memnunum.
Gsm lerin ne anlama geldiğini bilmiyorum.Diğer ismi geçen kaliteli havlularda iyidir tabiki.

Bu gyeon ile 3 araba silmişliğimiz vardır gram su çıkmaz havludan.Tabii 3 yıl sonunda performansı biraz düştü.
70*90 ölçüleri galiba.Yalnız tek tarafıyla kurulama yapılıyir.Tavsiye ederim.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzun süredir Wizard of Gloss Blue Marlin arıyordum, bu konu sayesinde farklı bezler keşfetmiş oldum. Genelde aracı beyaz olanlar ya da ışıkta parlayan kılcal çizikleri görünce canı sıkılmayanlar kurulama işine gereksiz bakıyor. :)  

Kullananlara bir sorum olacak. Ölçü olarak ne kadarı idealdir? Purestar Dublex ve Work Stuff Prince anladığım kadarıyla benim aradığım Wizard of Gloss’a çok yakın iki ürün. Fiyat olarak ölçü itibarıyla farkediyor, aslında ortalama hepsi aynı birim fiyata denk geliyor ama büyük ya da küçük gelmeyecek ebat nedir? Bazı yorumlarda büyük bezlerin dezavantajlarını okumuştum. 
@Frkntna hocamında dediği gibi 45x75 ölçü gayet yeterli gelecektir hocam. 70x90 ı yan panellerde katlamak gerekiyor ve suyu çektiğinde daha ağırlaşıyor. Tabi şuda var üzerinde boya koruması olan iki golfü nerdeyse kurulayabilir.

Havlular geldiğinde 15dk lık kısa programda eser miktarda perwoll sarı veya açık mavi ve yine birkaç damla beyaz sirkeyle ve yanına temiz bir havlu koyarak yıkarsınız. Üretimden kalan iplik tozları ve artıklarından kurtulmuş olursunuz.

Boyut farkını göstermek için bir foto yükleyim

IMG_20200101_170928.jpg

Arkadaşlar su ile kurutma yöntemini biliyor musunuz veya denediniz mi? Amaç Minimum araç yüzeyine kurulama havlusu teması sağlayarak çizilmeleri engellemek

Ben Gyeon silk dryer kullanıyorum 4 yıldır çok memnunum.
Gsm lerin ne anlama geldiğini bilmiyorum.Diğer ismi geçen kaliteli havlularda iyidir tabiki.

Bu gyeon ile 3 araba silmişliğimiz vardır gram su çıkmaz havludan.Tabii 3 yıl sonunda performansı biraz düştü.
70*90 ölçüleri galiba.Yalnız tek tarafıyla kurulama yapılıyir.Tavsiye ederim.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam merhaba,

Burgu ipliği belkide ilk çıkaran Gyeon dur. Bir arkadaşımla kıyasladığımızda purestar veya diğer twisted pileler ile tek taraflı olması, iplik sıklığının daha seyrek olması nedeniyle Gyeon twisted pilelerin bir adım gerisinde kalıyor gibi. Bir Trakya buluşması yapabilirsek yanımda getiririm birlikte de kıyaslamış oluruz :)

@Haktan 

Merhaba

Ben otogarda çalışan bir arkadaştan almıştım (yurt dışından getirdi tahminen) birinin tavsiyesi üzerine (donanımhaber'de idi sanırım konusu). Fakat aldığım arkadaş sonra buraya da üye olmuştu konularda aratarak bulabilirsiniz elinde mevcut ise hala satın alabilirsiniz.

Arkadaşlar su ile kurutma yöntemini biliyor musunuz veya denediniz mi? Amaç Minimum araç yüzeyine kurulama havlusu teması sağlayarak çizilmeleri engellemek
Bu havlularda zaten amaç at çek veya şer sürükle şeklinde olduğu için herhangi bir basınç ve kuvvet uygulamaya gerek kalmakla birlikte bir kez geçtiğin yeri tekrar geçmeye kalmıyor. Bu da çizme riskini minimuma indiriyor. 

• Beğen
Tepkiler: SCC

Bu havlularda zaten amaç at çek veya şer sürükle şeklinde olduğu için herhangi bir basınç ve kuvvet uygulamaya gerek kalmakla birlikte bir kez geçtiğin yeri tekrar geçmeye kalmıyor. Bu da çizme riskini minimuma indiriyor. 
Video bulursam ekleyeceğim daha iyi anlaşılır demek istediğim 

Geri
Üst Alt