Kurulama havlusu

Kurulama bezi malesef evet pahalı :) ama bir hobi meselesi sonuçta.

Daha önce superclean ultra wooly bez kullandım. Daha sonra twisted pile bir bez olan liquid elements black hole bez aldım. Arada 2 kat fark var diyebilirim çok rahat :) gyeon'un, autoglym'in, meguiars'ın bezleri bundan 2-3 sene öncesine kadar çok güzeldi evet.  Ama şimdi bu twisted pile bezlerin yanından yakınından bile geçemiyor malesef. Türkiye'de 160 liraya purestar duplex bulunabiliyor mesela. Bez 100 120 liralara çıkıyorsanız kesinlikle az daha koyun twisted pile bez alın. @Gökhan Bilginin de dediği gibi dua edersiniz. Şahsen ben de almadan önce bana önerenlere ediyorum. Gerçekten çok kolaylık sağlıyor ve gerçek anlamda bezi koyup çektiğimde camlar dahil tek su lekesi vveya izi kalmadan kuruluyor. Aşağıya örnek bir video bırakıyorum(50. Saniye sonrası ve 2. Dakika başında gösteriyor direk kurulama performansını bu bezlerin)

Purestar duplex linki (160tl şu anda)

bızım bı abı parlatıcı temızleyıcı vs satıyo ondan deri bı bez aldım gercekten cok basarılı bez 50 tl verdım bı cok bezı sıler atar gercekten basarılı yırtılmaz derı 

Aracimi kendim yikamam yikamak isterdim de bu göbekle egil kalk zor geliyor

Ne güzel silip kuruluyor gaza geldim bana bile aldiracaksiniz

Dönüşümlü olarak wog blue marlin, LE blackhole kullanıyorum. Twisted pile havlular varken, kalanlar gerçekten teferruat ve zaman kaybıymış diyebilirim rahatlıkla. Tr de şuan purestar dublex ve work stuff temin edilebiliyor. Alın kurtulun. Kullanımı ve yıkaması doğru şekilde yapılırsa uzun yıllar sorunsuz götürecektir. Başta fiyat yüksek görünse de, uzun süre kullanılacağı ve kullanım rahatlığı göz önüne alındığında fazlasıyla değecek ürünler.

@alicankaradag wog blue marlin ile liquid elemets karşılaştırırsak çok yakın bezler diyebilir miyiz ? birbirine çok çok yakın modeller olarak biliyorum 

@karadereli34 deri dediğiniz büyük ihtimalle güderi :)  çizme ihtimali aşırı yüksek bir bez malesef, sürtünmenin max olduğu bir tip güderi

Evet bu bezler kurulamayı başka noktaya taşıyor ancak, aracınıza seramik yaptırmadıysanız, boyayı cila ile korumaya almıyorsanız bu kadar pahalı bezlere cidden gerek yok, bu bezlerin olayı aracı kurularken ovalatmıyor, Attığınız gibi suyu emiyor. #saveyourmoney

@alicankaradag temizliği hakkında biraz bilgilendirir misiniz nasıl yapılmalı
Ben sarı perwoll + beyaz sirke karışımıyla yıkıyorum. Çoğu detaycı arkadaş bu formülü biliyordur. Kurutma kısmında ise tele serip kendi halinde kurumaya bırakıyorum. Kurutma makinesinde kurutulmamalı. Kullanım esnasında da sıkılmamalı. Kaldı ki buna gerek kalmıyor, zaten tüm aracı rahatlıkla kuruluyor. 

@alicankaradag wog blue marlin ile liquid elemets karşılaştırırsak çok yakın bezler diyebilir miyiz ? birbirine çok çok yakın modeller olarak biliyorum 

@karadereli34 deri dediğiniz büyük ihtimalle güderi :)  çizme ihtimali aşırı yüksek bir bez malesef, sürtünmenin max olduğu bir tip güderi
Blue marlin ile blackhole aynı işi yapıyor, ben fark gözlemlemedim kısa vadede. Klin duo large siparişim de var ama virüsten dolayı yurtdışında kaldı :)  aynı görevi yapan farklı ürünleri elimde bulundurma sebebim de hem merak hem de sürekli kullanım sonucu yıpranmayı engellemek. Misal aynı yapıda Almanya’ da satılan APS premium sahara xl havlu var, imkan olduğunda onu da getirtmek istiyorum. Renkli renkli ilgimi çekiyor :)

Boya korumanın temeli; uygun koşullarda yıkama ve kurulamadan geçiyor. Güderi vs bezlerle aracınızı tahmin edemeyeceğiniz seviyede çiziyorsunuz arkadaşlar. Güneş altında görülen kılcal ve yoğun çiziklerin tamamı yanlış yıkama ve kurulamanın eseridir.

@alicankaradag sarı perwoll dediğiniz bakım ve onarım yazan değil mi yıkarken tek mi yıkamamız lazım eldivenle jant cam beziyle birlikte yıkasak sorun olur mu

@Frkntna

Hocam hayırlısı olsun, güzel seçim purestar. Ben 1 sene oldu kullanıyorum, yurtdışından almıştım 70x90. Sonra yan panellerde hantal olduğu için 45x75 ini de aldım :)

Kesinlikle başka bezlerle karıştırmayın yıkarken. İçine sadece temiz başka bir bez koyun ki bazen makine iyi sıkamıyor. Çok ıslak çıkarsa tekrar kısa programa atarsınız. Sarı veya açık mavi perwoll ve birazda beyaz sirkeyle bu işlem tamamdır.

@mustafacagri @Gökhan Bilgin @alicankaradag @Kırcalı arkadaşların da belirttiği gibi bu twisted pile havlular bu işin nirvanası. Birbirleri arasında afaki farklar bulunmamakta.

Geri
Üst Alt