Kaput folyosu yapışkanı ne ile çıkar?

Merhaba, 

Ben glow etiket sökücü ile çıkarmıştım. Etkili bir ürün kaputa zarar vermedi ama cilde fazla temas ettirmeyin. Eldivenle kullanmakta fayda var. Koçtaştan almıştım.

İnternette görüp Wd 40 felan denedim ama işe yaramadı. 

IMG_20200514_233754.jpg

@caglar_61 ben 2 yılda bir yeniliyorum cok kolay sökülüyo kaliteli ise 4 yılda bile rahat sökülür dün yenisini çektirdim daha yarım kaput yarım çamurluklar 250₺

@karadereli34 kardeşim çek arabayı güneşin altına al eline bi kova bol sabunlu su madem istemiyosun kimyasal kullanmak bu film çekerken kullanılan rahleler varya ondan bul bi tane ince ince yüzdeyden kazı korkma bişey olmaz sonra bi pasta işlem tamamdır çıkmayan bişey degil yani çeşitli yöntemleri mevcut 👍

@Kaya06 ya reıs elle daha kolay cıkıyo valla surterek dırek cıkıyoda onada el dayanmaz 😀

@karadereli34 tercih senin bak arkadaşlar birsürü öneride bulundu birini dene yani burda kimse kendi yapmadıgı bişeyi paylaşmıyo seninle seç begen al

selamın aleykum

arkadaslar kaputtan folyoyu soktum kaputta hep yapıskan kaldı bazı seylerı denedım cıkmadı benzın mazot gaz yagı vs denedım bı turlu cıkmadı tınerde surmek ıstemıyorum ne kullanmam gerek ? 

tesekkurler
Merhaba, tiner sakin kullanmayin. eski aracimda aynı sizin gibi kaputta yapışkan kaldi. Söken kişi tiner sürdü boya bazi bölgelerde kabarma yapti.

Arkadaşlar aklınızda olsun folyoyu sökmek için folyonun kaplı olduğu yüzeye sıcak suyu dökün folyo yumuşasın öyle çıkarın. üzerinde yapışkan kalmayacaktır. kalsa da minimum seviyede kalır. sıcak su bildiğiniz epey bi sıcak olacak. 

Bu kaput filminin faydasından çok zararı var hep söylüyorum.Kaliteli bir yerde kaliteli bir film çektireceksin de, 2 3 yıl sonra sararınca çıkartacaksın da, çıkartırken sıcak su dökeceksin veya tekrar para ödeyip detailingciye çıkartacaksın da, çıkarttıktan sonra yapışkan lekesi belası ile uğraşacaksın da, en sonda film çektirdiğin yer ile film çektirmediğin yer arasında parlaklık farkı olacak pasta cila yaptıracaksın da, he bide folyo çıktıktan sonra kaput kenarlarında  falçata izi yoksa şanslısınız.Bulaşmayan arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmiyorum.Bunları saydım fakat bende zamanında bir cahillik edip çektirdim.2 yılı geçti, böyle konuları görünce korkuyorum.

Stekdynolite-stekdynoshield...vs gibi kaliteli cektirdiginizde sorun olmuyor. Diger turlu dandiklerdr malesef yararindan cok zarari oluyor

Bu kaput filminin faydasından çok zararı var hep söylüyorum.Kaliteli bir yerde kaliteli bir film çektireceksin de, 2 3 yıl sonra sararınca çıkartacaksın da, çıkartırken sıcak su dökeceksin veya tekrar para ödeyip detailingciye çıkartacaksın da, çıkarttıktan sonra yapışkan lekesi belası ile uğraşacaksın da, en sonda film çektirdiğin yer ile film çektirmediğin yer arasında parlaklık farkı olacak pasta cila yaptıracaksın da, he bide folyo çıktıktan sonra kaput kenarlarında  falçata izi yoksa şanslısınız.Bulaşmayan arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmiyorum.Bunları saydım fakat bende zamanında bir cahillik edip çektirdim.2 yılı geçti, böyle konuları görünce korkuyorum.
Hocam şahsen taş izi dolu bir kaputa rötüş yapmaktansa hatta çıldırma seviyesine gelip arabanın değeri düşmese kaputu değiştircem dememek için gayet mantıklı bir işlem :) taşa karşı folyo kadar koruyucu bir malzeme-ürün hala yok malesef...

Geri
Üst Alt