Akü Zayıf - Tavsiye

Rustin

Üye
İsim
Rustin
Merhaba bugün aracımı çalıştırmak için bindiğimde akü zayıf uyarısı ile karşılaştım ve araç çalışmadı.

Sizce akü artık ömrünü tamamlamış değişmesi mi gerekiyor.Yoksa akü şarj edilip belli bir süre daha kullanılabilir mi ?

Değişmesi gerekiyorsa tavsiye edeceğiniz  akü marka ve modeli nedir ? 

İyi Forumlar.

Ekli dosyayı görüntüle 32441

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dün akşam iftara 10 dakika kala işten çıktım, marşa bastığımda hiç bir hareketlenme olmadı. Akünün bittiğini anladım. Takviye ile çalıştırdım ancak bir daha yine marş almadı. Tüm sistemler uyarı lambası yaktı. İç lambalae göz kırptı. 

servis 800 küsür söyledi ancak ellerinde olmadığını, haftaya perşembe gelebilir dediği için vazgeçtim. 

sanayiide bir çok yerden fiyat aldım. Mutlu Akü EFB 63 amper taktık. 500₺ tuttu. 5 taksit. 

Upvote 0
ben de 1 ay kadar önce varta n60 efb akü aldım 60 amper. Memnunum. montajını kendim yaptım

Upvote 0
Bende takviye yapıp çalıştırdım işlerimi halledip geldim stop ettim. 2 saat sonra kontrol için denediğimde aynı tabloyla karşılaştım.

Sanırım miadını doldurmuş akü.

Upvote 0
@Musaaksoy Hocam benimde aklımda Varta N60 var muhtemelen ondan alacağım. 

Vartanın sitesinde akü bulucu N70 öneriyor.N70 de geçmiyor değil aklımdan.

Upvote 0
70 alırsan aküyü araca tanımlamakta gerekli. Ben 1.2 TSI için 60 aldım, memnunum hocam

Upvote 0
@Rustin hocam internetle uğraşmayın, internetin ucuz olma olayı bana göre geride kaldı. Ben bugün internetten ucuza aldım. Güzel pazarlık, biraz dolaşınca uygun fiyata bulunuyor. 

Upvote 0
@Rustin bana bulunduğum yerde bir Akücü eski akü dahil 630 TL demişti, internetten 550 TL ye aldım eski akü de 50 etse 500 eder hocam. Ben n11 üzerinde yorumu çok olan bir satıcı var, gözünüze çarpar zaten. O satıcıdan aldım. Kendisi de ilgili bir satıcıydı, gönderdiği ürün de orjinal ve yeni

Upvote 0
@yusufasinmazHocam  bence internet hala bir tık önde.Dükkan dükkan dolaşıp uğraşmaktansa yada depoda bekleyen bayat akülerden almaktansa internetten yeni tarihli akü almak bence daha mantıklı diye düşünüyorum.

Upvote 0
@Musaaksoy Evet hocam gördüm bende onu düşünüyorum. N11 kuponuyla falan baya mantıklı bir fiyata geliyor.

Muhtemelen Varta N60 alıp devam etcem.

Upvote 0
Merhaba. Ben bugün serviste değiştirdim aküyü. 70 amper agm akü takıldı. .815 TL herşey dahil fiyatı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

@Ertan Kaya Merhaba.Benim aracımda 2013 Agm için güzel fiyat vermişler.Hangi marka acaba? 

Benim şuan servise gitme fırsatım olmadığı için malum yaşadığım şehirde yetkili servis yok ve karantina şartları mecburen dışardan alıp takıcaz.

Dışardan almışken de iyisini almayını düşünüyorum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt