Kablosuz Şarj Retrofit

alp

Üye
İsim
aLp
Değerli arkadaşlar aracıma  wireless charger uygulamasını yaptım. Manualden alıntılama yaparak uygulama adımlarını paylaşıyorum.

Gerekli malzemeler: Trim aparatı , Tork 20 , Tork 30

1.Adım :  Çakmaklık sigortasını resimdeki gibi kontrol ediyoruz. Orjinalinde olması gereken ok ile gösterilen konumudur.(yani kontak açınca elektriği alacak)

aa.jpg       01.jpg

2. Adım : Klima kontrol tuşları çerçevesini alttan kendimize doğru kanırtarak çıkartıyoruz, sonrasında şanzıman önündeki bölmenin plastik tabanını çıkartıyoruz. Trim aparatı yardımıyla saklama bölmesini kenarlarındaki tırnaklardan yukarı doğru çıkartıyoruz. Usb soketini (varsa) ayırıyoruz. Sonrasında vites kolu çerçevesini ön taraftan yukarı doğru kaldırıyoruz(parmaklarınızı da kullanabilirsiniz).

11.jpg            22.jpg

Adsız.jpg

3. Adım Sol ve sağ altta bulunan tirimleri Tork 20 kullanarak çıkartıyoruz. Çıkardıktan sonra üstündeki trimlerin sağ ve sol olmak üzere yine tork 20 kullanarak sadece vidasını çıkartıyoruz.

333.jpg4.jpg

5.jpg

4. Adım , trimin klima kontrol ünitesine bağlı olan vidaları (sağ ve sol ) çıkartıyoruz. Sonra Tirim aparatı yardımıyla gaz pedalına yakın taraftan başlayarak kliplerden kurtarıyoruz. Yukarı doğru çekerek trimi (sağ ve sol) çıkartıyoruz. Beni en çok uğraştıran adımdı.

IMG_0356.jpg    6.jpg

5. Adım : Arka kolduğa geçerek havalandırma kanallarının olduğu tirimi yukarı doğru elimizle çekerek çıkartıyoruz. Ön koltukları ileriye aldıktan sonra sağ ve solda olan iki adet klipsi alttan tırnak veya trim aparatı yardımıyla çıkardıktan sonra içindeki vidayı (sağ ve sol)Tork 30 yardımıyla söküyoruz. Sonrasında Havalandırma kanalını söktüğümüz trimin altında olan tabana sabit 2 adet vidayı Tork 30 yardımıyla söküyoruz ve havalandırma kanalının uzantısı olan siyah bölmeyi çıkartıyoruz.

8.jpg9.jpg

10.jpg12.jpg

6. adım: konsolu havalandırma tarafından tutarak yukarı doğru kaldırıyoruz ve alttan eğilerek çakmaklık soketine ulaşıyoruz. Soketin tırnağına basıp aşağıya doğru çekince soket gelecektir. Cihazımızın kablolarının bir ucunu çıkardığımız sokete diğer ucunu da çakmaklığa takıyoruz. Cihaza takılacak olan ince uçlu kabloyuda alttan vitesin önüne doğru uzatıyoruz.

IMG_0359.jpg17.jpg

7. Adım : Saklama bölmesinin arkasına cihazın kablosunu çıkarmak için delik açmamız gerek . (Ben cihazın kablosu öne denk geldiği için öndeki deliği genişlettim ve tabana soğutucunun hava alması için 2 farklı delik daha açtım). Wireless cihazını bölmeye oturtuyoruz ve kablosunu taktıktan sonra Söktüğümüz trimleri geri toplayabiliriz.

18.jpg19.jpg

Bendeki cihaz resimleri; Hava sıcak olduğu için tam oturtamadan taktım, yine de bence iyi oldu.

IMG_0352.JPGIMG_0348.JPGIMG_0353.JPGIMG_0361.JPGtt.png

Not: Ürün aliexpress ürünüdür

ürün linki 

TRY 264.30  69% İndirim | Volkswagen VW Golf 7 için MK7 araba aksesuarları cep telefonu 10W QI kablosuz şarj cihazı telefon adaptörü hızlı şarj tutucu
https://a.aliexpress.com/_dSHUgPx

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli arkadaşlar aracıma  wireless charger uygulamasını yaptım. Manualden alıntılama yaparak uygulama adımlarını paylaşıyorum.

Gerekli malzemeler: Trim aparatı , Tork 20 , Tork 30

1.Adım :  Çakmaklık sigortasını resimdeki gibi kontrol ediyoruz. Orjinalinde olması gereken ok ile gösterilen konumudur.(yani kontak açınca elektriği alacak)

Ekli dosyayı görüntüle 32411       Ekli dosyayı görüntüle 32412

2. Adım : Klima kontrol tuşları çerçevesini alttan kendimize doğru kanırtarak çıkartıyoruz, sonrasında şanzıman önündeki bölmenin plastik tabanını çıkartıyoruz. Trim aparatı yardımıyla saklama bölmesini kenarlarındaki tırnaklardan yukarı doğru çıkartıyoruz. Usb soketini (varsa) ayırıyoruz. Sonrasında vites kolu çerçevesini ön taraftan yukarı doğru kaldırıyoruz(parmaklarınızı da kullanabilirsiniz).

Ekli dosyayı görüntüle 32413            Ekli dosyayı görüntüle 32414

Ekli dosyayı görüntüle 32415

3. Adım Sol ve sağ altta bulunan tirimleri Tork 20 kullanarak çıkartıyoruz. Çıkardıktan sonra üstündeki trimlerin sağ ve sol olmak üzere yine tork 20 kullanarak sadece vidasını çıkartıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 32416Ekli dosyayı görüntüle 32417

Ekli dosyayı görüntüle 32418

4. Adım , trimin klima kontrol ünitesine bağlı olan vidaları (sağ ve sol ) çıkartıyoruz. Sonra Tirim aparatı yardımıyla gaz pedalına yakın taraftan başlayarak kliplerden kurtarıyoruz. Yukarı doğru çekerek trimi (sağ ve sol) çıkartıyoruz. Beni en çok uğraştıran adımdı.

Ekli dosyayı görüntüle 32420    Ekli dosyayı görüntüle 32419

5. Adım : Arka kolduğa geçerek havalandırma kanallarının olduğu tirimi yukarı doğru elimizle çekerek çıkartıyoruz. Ön koltukları ileriye aldıktan sonra sağ ve solda olan iki adet klipsi alttan tırnak veya trim aparatı yardımıyla çıkardıktan sonra içindeki vidayı (sağ ve sol)Tork 30 yardımıyla söküyoruz. Sonrasında Havalandırma kanalını söktüğümüz trimin altında olan tabana sabit 2 adet vidayı Tork 30 yardımıyla söküyoruz ve havalandırma kanalının uzantısı olan siyah bölmeyi çıkartıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 32422Ekli dosyayı görüntüle 32424

Ekli dosyayı görüntüle 32423Ekli dosyayı görüntüle 32425

6. adım: konsolu havalandırma tarafından tutarak yukarı doğru kaldırıyoruz ve alttan eğilerek çakmaklık soketine ulaşıyoruz. Soketin tırnağına basıp aşağıya doğru çekince soket gelecektir. Cihazımızın kablolarının bir ucunu çıkardığımız sokete diğer ucunu da çakmaklığa takıyoruz. Cihaza takılacak olan ince uçlu kabloyuda alttan vitesin önüne doğru uzatıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 32426Ekli dosyayı görüntüle 32430

7. Adım : Saklama bölmesinin arkasına cihazın kablosunu çıkarmak için delik açmamız gerek . (Ben cihazın kablosu öne denk geldiği için öndeki deliği genişlettim ve tabana soğutucunun hava alması için 2 farklı delik daha açtım). Wireless cihazını bölmeye oturtuyoruz ve kablosunu taktıktan sonra Söktüğümüz trimleri geri toplayabiliriz.

Ekli dosyayı görüntüle 32432Ekli dosyayı görüntüle 32433

Bendeki cihaz resimleri; Hava sıcak olduğu için tam oturtamadan taktım, yine de bence iyi oldu.

Ekli dosyayı görüntüle 32434Ekli dosyayı görüntüle 32435Ekli dosyayı görüntüle 32436Ekli dosyayı görüntüle 32437Ekli dosyayı görüntüle 32438

Not: Ürün aliexpress ürünüdür.
Hayırlı olsun hocam, bu değişiklikten sonra o bölmenin kapağı yine açılıp kapanabiliyor değil mi?

Görsellerde usb portları içeride kalmış ve çapraz bir şekilde duruyor gibi, o nedendir? 

hayırlı olsun hocam güzel olmuş . link varsa paylaşabilirmisiniz . kullanım şarj etme vs güzel mi tecrübelerinizi merak ettim 

@frknyldrm bölmenin kapağı açılıp kapanıyor hocam problem yok, usb portları ile ilgili fikrim yok açıkçası , benim araca ait olan ilk resim, tahminim sonradan port eklenmiş

@ahmetrawza 250 TL artı 15 TL vergi toplam 265 TL maliyeti oldu, şarj etmede bir problem yok , bende iphone 7 olduğu için kablosuz şarj özelliği yok , o özelliği kazandırmak için QI kablosuz şarj kılıfı aldım(30 TL). Çoğu akıllı telefon için kılıf mevcut , ürün linkini konu altına ekliyorum

@alp teşekkür ettim hocam benim x sanırım güzel şarj eder . extra bir yoruculuğu yok gibi eline sağlık çok başarılı olmuş keyifle kullan inşallah

• Beğen
Tepkiler: alp
Elinize sağlık Alp abi güzel olmuş. Çoğu kişi için gerekliliği tartışılır ama bence güzel ve faydalı bir opsiyon. :)  

• Beğen
Güzel paylaşım olmuş ellerinize sağlık

• Beğen
Şahane bir konu olmuş, kılavuz mükemmel. Güle güle kullanın elinize sağlık :)

• Beğen
@alp Hocam elinize sağlık, talimatlar ve görseller ile gayet yalın ve anlaşılır olmuş.

Benim gibi Appconnect kullananlar için gerekliliği yok gibi, nihayetinde telefon sürekli kablo ile bağlı ancak appconnect kullanmayanlar için gayet ucuz yollu bir retrofit. 

• Beğen
Uzun zamandır bende takmayı düşünüyorum ama telefonum iPhone 7 kablosuz şarj özelliği yok telefona retrofit lazım 😂 kılıf kullandığınızda sarj soketi iptal oluyor mu hocam powerbank aktif olarak kullanıyorum soketin iptal olmaması benim için önemli

@mbonat maalesef iptal oluyor ama soketi çıkartıp kullanabiliyorsunuz, bir zararı yok . Uygulamanın bir artısı da bölmeye ışık geldi 😀

Tam kılıfın linki var mı ? Çakmaklık soketi iptal oluyor mu ?

tebrikler çok açıklayıcı olmış ben aşağıdakini takip ediyordum senin aldığın gayet uygunmuş...

TRY 1,214.89  5% İndirim | VW Golf 7 7.5 MK7 Kablosuz şarj GÜNCELLEME KITI 5NA 980 611 B
https://a.aliexpress.com/_B1WEro

• Beğen

Geri
Üst Alt