2015 GOLF 7-- Bluetooth sorunu -- LÜTFEN YARDIM

sefakndmr

Yeni Üye
İsim
sefa
3 gün önce aldığım 2015 1.6 tdi dsg highline aracımın bluetoothu kafasına göre çalışıyor. bazen direk telefonumu görüyor bazen ise görmüyor görmediği zaman, phone tuşuna bastığımda bağlı telefon yok diye bir yazı geliyor, phone tuşuna tıklayıp içeriği bile göremiyorum yani bluetooth ismini değiştirme yeni telefon aratma yerleri bile gözükmüyor, ve o şekildeyken başka telefonların bluetooth aramasında bile gözükmüyor arabam, bunu arada bir yapıyor ama 3 günlük tecrübemin çoğunda oluyor. internette bir çözüm bulamadım sizce ne yapmalıyım?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fabrika ayarlarina sifirlamayi denediniz mi

Upvote 0
@Sel hocam denemedim ama internette araştırdığım kadarıyla fabrika ayarına dönmeyle çözüm alan pek olmamış ve korktum şimdi aracı yeni aldığım için, ama deneyeceğim bir çözüm bulamazsam. sadece benzer sorunu daha önce yaşayıp çözüm bulan var mı diye merak ettim

Upvote 0
Hocam korkacak pek bir sey yok sadece radyo kanallariniz gidecek bazi ayarlariniz sifirlanacak siz tekrardan ayarlardan istediklerinizi isaretleyeceksiniz birde bluetooth ayarlarinda diger cihazlar tarafindan gorulsun mu var onu isaretleyin

Upvote 0
@Sel hocam onu işaretledim ama benim sorunum tam olarak şu, bazen sorunsuz bluetooth bağlanıyor ama bağlanmadığı zaman ise phone tuşuna basınca o diğer cihazlar tarafından görülsün mü seçeneği gelen ekrana bile girmiyor, bağlı telefon yok diye bir uyarı geliyor o kadar arabayı kapatıp açsam da düzelmiyor. ama kafasına göre ertesi gün hiçbir şey yokmuş gibi sorunsuz da çalışabiliyor garip bir şey

Upvote 0
Hocam o zaman sunu deneyin telefonunuzdan bluetoothu kapatip tekrar acin bazen benimde basima geliyor  o zaman baglaniyor

Upvote 0
@Sel hocam ilk onu denedim zaten, şimdi alternatiflerde aracın ayarlarını sıfırlama var eğer olmazsa yazılım güncellemesi falan mevcutsa onu yaptırtacağım eğer olmazsa servise ya da sanayide elektrikçilere falan göstermeyi düşünüyorum belki anlarlar

Upvote 0
Hocam birde araba ya calisiyor olacak yada kontak acik olacak 3 gun once aldiginiz icin bunu yqzdim daha oncesinde golf kullandiniz mi kullanmadiniz bilmiyorum

Upvote 0
@Sel ilk defa golf kullanıyorum, mesela bugün araca bindim çalıştırdım aracı ardından telefonumdan bluetoothu açtım otomatik bağlanması gerekirken bağlanmadı ve phone tuşuna basınca da "Telefon şu anda hizmet dışı" diye bir yazı geliyor. phone kısmına hiç girmiyor

Upvote 0
Hocam siz ayarlari sifirlayin olamzsa dediginiz gibi ilk once servise goturun belki yazilim guncellemsi vardir

Upvote 0
@Sel hocam ilk onu denedim zaten, şimdi alternatiflerde aracın ayarlarını sıfırlama var eğer olmazsa yazılım güncellemesi falan mevcutsa onu yaptırtacağım eğer olmazsa servise ya da sanayide elektrikçilere falan göstermeyi düşünüyorum belki anlarlar
kardes sanayiye sokma elektirikci ne anlar onun baglantisindan madem yeni aldim diyon korkuyom diyosun daha teyibi sifirlamaya korkarken sanayiye elektirikciye gotureyim diyosun yapma oyle bi hata teyibi sifirla duzelir 👍

Upvote 0

Geri
Üst Alt