Köpekler Lastiği Isırdı

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar, az önce köpekler lastiğimi ısırdı ve yardılar, hiç kullanılmamış olan stepneyi kullanmak zorunda kaldık bu sayede. Lastiğin yan tarafında 2-3 yerde diş izi var. Bu lastiğin sağlıklı şekilde tamiri var mıdır acaba? Birde kasko bu hasarı karşılar mı?

lastiğin tabanı ( yola temas eden ) kısmı delindiyse yama yapılabilir , yan yanak kısmı yarıldıysa tamir olsa bile tamir ettirmenizi önermem

@yarar42 yanak kısmı hasar görmüş, ben de sağlıklı olur mu bilemedim ama merak ettim. Böyle bir işlem yapıldığını söylediler çünkü bana, ama dediğiniz gibi mantıklı gelmedi açıkcası

@yarar42 yanak kısmı hasar görmüş, ben de sağlıklı olur mu bilemedim ama merak ettim. Böyle bir işlem yapıldığını söylediler çünkü bana, ama dediğiniz gibi mantıklı gelmedi açıkcası
Bende birkere yanagi deldirmistim. Acil yaptirmam gerekiyordu kac tane usta gezdim hepsi yanak yama olmaz , tutmaz , saglikli olmaz dediler en son bi suriyeli ciraga derdimi anlatmaya calisirken o lastik çöp dedi 😁 ozaman pes ettim demekki saglikli olmuyormus diye 😁

Arkadaşlar, az önce köpekler lastiğimi ısırdı ve yardılar, hiç kullanılmamış olan stepneyi kullanmak zorunda kaldık bu sayede. Lastiğin yan tarafında 2-3 yerde diş izi var. Bu lastiğin sağlıklı şekilde tamiri var mıdır acaba? Birde kasko bu hasarı karşılar mı?
Geçmiş olsun ilk defa böyle bir şey duyuyorum corona sokak hayvanlarını da vurdu aç ve saldırganlaştırdı, lastiği ısıran size de zarar verebilirdi dikkat etmek lazım. Yanaktan hasar alan lastik tamir olmaz yapan varsa da yaptırmayın o lastik çöp olmuş.

@bf417 hocam anlamadım ben, ne yapacağımı bilemedim. Araçla giderken 1 köpek önüme atladı karşıya geçiyor diye durdum yol verdim ama bi anda 4-5 köpek oldu ne ileri ne geri gidebildim ezmekte istemedim, lastiği 2-3 yerinden dişlemişler ve plakalık kırılmış başka bir hasar var mı bilmiyorum umarım yoktur. Gece gece canımı sıktı açıkçası. Lastikte de arkadaşlar kaynak yapılıyor gibi bir şeyler söylediler bana pek sağlıklı gibi gelmedi birde zaten kışlık lastik Continental wintercontact ts860 oldukça da yumuşak bir lastik 

@bf417 hocam anlamadım ben, ne yapacağımı bilemedim. Araçla giderken 1 köpek önüme atladı karşıya geçiyor diye durdum yol verdim ama bi anda 4-5 köpek oldu ne ileri ne geri gidebildim ezmekte istemedim, lastiği 2-3 yerinden dişlemişler ve plakalık kırılmış başka bir hasar var mı bilmiyorum umarım yoktur. Gece gece canımı sıktı açıkçası. Lastikte de arkadaşlar kaynak yapılıyor gibi bir şeyler söylediler bana pek sağlıklı gibi gelmedi birde zaten kışlık lastik Continental wintercontact ts860 oldukça da yumuşak bir lastik 
Kesinlikle tamir kaynak vs işine girmeyin yüksek süratlarda kaynak atar yanak yarılırsa çok büyük kazaya neden olabilir.

Geçmiş olsun hocam. Yanakta yırtılma olunca tamir olmaz malesef. Yapan yerlere de itibar etmeyin, çünkü oldukça hayati bir görev göreviyor yanak.  Kasko durumunu en kesin olarak sigortanızı arayıp net bilgi alabilirsiniz. Lastiği karşılayan da var, karşılamayan da. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak karşılasa dahi hasar kaydı işler sanıyorum ki değil mi? Hasar kaydı olacaksa anlamı yok yaptırmanın, dediğiniz gibi en sağlıklısı sigortacıma sormak sabah itibarıyla. 

Gecmis olsun :)  Kopek dedigin camin yaninda kosar havlar durunca oda durur devam edince oda kosar pesinden havlar bu boyle gelip giden bir olaydir... 😁 kurt sürüsü falan mi nedir bu eskiya mi bunlaaar 🧐

@oguzkaanvolkan hocam ben de çok şaşırdım hani tam da ortalamış önümde gidiyor az hızlı gitsem ezecem hayvanı, durduk yere neden böyle bir şey oldu hala anlamadım, ama bakış açımı değiştirdiler, yol vermek istemiştim bunu yapmak yerine hızımı kesmeyip devam etseydim böyle olmayacaktı

@oguzkaanvolkan hocam ben de çok şaşırdım hani tam da ortalamış önümde gidiyor az hızlı gitsem ezecem hayvanı, durduk yere neden böyle bir şey oldu hala anlamadım, ama bakış açımı değiştirdiler, yol vermek istemiştim bunu yapmak yerine hızımı kesmeyip devam etseydim böyle olmayacaktı
Yavas bir seyir halinde gecmek lazim demekki o durumlarda . Arac durunca tehlike algiladi demekki hayvanlar. Saglik olsun, tecrube ve anlatilcak bir aniniz oldu diyelim 

@Musaaksoy Gecmis olsun, yanak kismi icin islem yaptirmanizi tavsiye etmem Ben de. Yaparim diyen de gariptir zaten. Farkli marka kullanmayin diger lastiklerin omrunden yersiniz. Tekrar gecmis olsun, nasil bir hisimdir 😐 ah bu keratalar

geçmiş olsun

herkesin dediği gibi yanak kısmındaki hasarların maalesef onarılması asla tavsiye edilmez

sebebi de, lastığın yolla temasını sağlayan sırt yüzeyi görev olarak sadece yola tutunur, ve esneme payı yok denecek kadar azdır,

ancak yanakların ise tek görevi jant ile sırt arası esneme görevidir..

şayet yama yapılsa bile o esnemeye dayanamayabilir, bu da gümleme ve can kaybı demek

buna benzer bir durum başıma gelmişti

aracımın 2haftalık 4 lastiğini de bıçakladılar

kaskoya sorduğumda da ödendiğini öğrendim

ama şirketten şirkete de değişebilir..

tekrar geçmiş olsun

Geri
Üst Alt