Servis orta konsol içinde fırça unutmuş

alp

Üye
İsim
aLp
Arkadaşlar aracım 5. yılına girdi ve yetkili servis harici kendi yaptığım ufak tefek retrofitler hariç hiçbir ustaya elletmedim.Bugün ilk defa orta konsolu bir işlem için açtım ve içinden üzerinde doğuş yazılı 1 numara fırça çıktı. Yaklaşık 2 yıl kadar önce kronik vitesi P konumuna alın uyarısı sebebiyle yetkili servise bırakmıştım. Mikroşalter değişimi için vites mekanizmasını açtıklarını biliyorum. O sırada temizlik için düşürdüklerini tahmin ediyorum ancak servisin de mekanizma değiştirirken temizlik  yapacağını hiç sanmıyorum. Sonra etraflıca konsolu tabiri yerindeyse didik didik inceledim ve bardaklık tabanındaki plastik parçanın altında olması gereken vidanın da olmadığını farkettim. Fırçanın yanlışlıkla düşürülmüş olsa da neden geri alınmadığını anlamış değilim.Fırçanın resmini çıkardıktan sonra çekebildim çünkü yeterli alan yoktu. Birazdan o tarihteki faturayı inceleyecem belki fırça parasını da eklemişlerdir :D

IMG_0360.JPGIMG_0359.JPG 

Abi böyle saçmalık olabilir mi ya. Arkadaş da 5 kasa bmw var turboya vida düşmüş revize işlemi için 30 bin tl fatura çıkmışlar, burada bunu unutan kim bilir nerede ne unutur.

Arkadaşlar aracım 5. yılına girdi ve yetkili servis harici kendi yaptığım ufak tefek retrofitler hariç hiçbir ustaya elletmedim.Bugün ilk defa orta konsolu bir işlem için açtım ve içinden üzerinde doğuş yazılı 1 numara fırça çıktı. Yaklaşık 2 yıl kadar önce kronik vitesi P konumuna alın uyarısı sebebiyle yetkili servise bırakmıştım. Mikroşalter değişimi için vites mekanizmasını açtıklarını biliyorum. O sırada temizlik için düşürdüklerini tahmin ediyorum ancak servisin de mekanizma değiştirirken temizlik  yapacağını hiç sanmıyorum. Sonra etraflıca konsolu tabiri yerindeyse didik didik inceledim ve bardaklık tabanındaki plastik parçanın altında olması gereken vidanın da olmadığını farkettim. Fırçanın yanlışlıkla düşürülmüş olsa da neden geri alınmadığını anlamış değilim.Fırçanın resmini çıkardıktan sonra çekebildim çünkü yeterli alan yoktu. Birazdan o tarihteki faturayı inceleyecem belki fırça parasını da eklemişlerdir :D

Ekli dosyayı görüntüle 32260Ekli dosyayı görüntüle 32261 
Ona küçük sürprizler yapın... :D

nedense aklıma hastanın içinde

neşter makas vs unutulan olaylar geldi.. 😊

edit: sağlık çalışanlarımızın başımızın üstünde yeri var..
Benim de aklıma gelen ilk şey o oldu hocam. Trajikomik bir şey gerçekten o vakalar.

Fabrika çıkışlı araçta böyle bir durum olsaydı şaşırırdım ama yetkili serviste, hele ki Türkiye’de şaşırılacak şeylerin çıtası çok yükseklere çıktı. :)   Paylaşımınız için teşekkürler, bunu da görmüş olduk...

Geçmiş olsun tuhaf bir durum. Olmaması gerekiyor, insanız hepimiz hayatımızın evrelerinde hata yapıyoruz ama olmaması gerekirdi. Tuhaf.

Trim ses yapıyordu diye servise "Fırça" atmaya gidin bence

Geri
Üst Alt