Golf 7 Kendiliğinden meydana gelen ön cam çatlağı

zdezen

Üye
İsim
Ozdes
Araç
XC90
Selamlar herkese,

Bu sabah araçla işe giderken normal bir şekilde aracı otoparka bıraktım, az önce ( konu açtığım zamana yakın) ön camda çatlak oluştuğunu gördüm. İçeriden çatlak yok sadece dıştan çatlamış. İhtimalleri internet'ten gezinerek değerlendiriyorum ama bir çok konu eski kalmış, neden olmuş olabilir?.

Değerlendirmenize yardımcı olur mu bilmiyorum ama a sütunu direği ve tavan kesişimi arasında küçük bir siyah silikon çekilmiş. Bunun neden olduğunu bilmiyorum sonradan fark ettim. Sonradan takılma bi park sensörü var ilgisi olabilir mi bilmiyorum.

Bir de göğüste fotoğraflardan belli olan bir iz var bunun için bir temizleyici öneriniz var mıdır? Slikon sprey ile sileyim dedim onunda izi geçmiyor, yer yer lekeli dikkat ederseniz. Bu benim eserim önceden telefon tutacağını sabitledim. Düşüp gelince sonuç hüsran.   :)

Araç 2014 mode

971243b0-c871-4fe6-84f4-99d256ec109f.jpg

130c22e7-45d2-4a71-96b4-7a9181480b0b.jpg

7de6de9b-973b-4d68-84a7-2d95328a79dd.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ön cam daha önce değiştiyse düzgün konuklandırılmamış olabilir, herhangi bir kenarından karosere teması var mı acaba?

Upvote 0
Upvote 0
Bu çatlak kendiliğinden bir anda bu kadar olmaz sanki birisi sert bir cisimle vurup çatlatmış. Kendiliğinden olsa önceden taş gelir ve zamanla çatlak ilerler ama bir günde bu kadar çok zor.

Upvote 0
Arkadaşımın orjinal fluenceında on camda hiçbir müdahale olmadığı halde boydan boya çatlamıştı.kaskodan değişti 

Upvote 0
Geçmiş olsun hocam. 

Bilemiyorum ilgili misiniz ancak bu vesileyle araca belki acc + lane assist opsiyonlarını eklemek için başlangıç bahaneniz olur. 

Detay vereyim,

Eğer aracınızda belirttiğim donanımlar yoksa, sonradan yapılabilmesi için ön cam değişimi gerekiyor. 

Upvote 0
Araç camlarının marka yazan yerinde en altta tek haneli rakam o camın üretim tarihini gösterir. Aracınız 2014 model, aracın orijinal camlarında ya 4 ya da 14 yazması lazım. Eğer ön cam üzerinde 15 16 17 ya da 5 6 7 gibi rakam yazıyorsa o cam değişmiş demektir. Bizim araçlarda yılın son hanesi mi yazıyordu son iki hanesi mi yazıyordu hatırlamıyorum. Benim sağ ön camım serviste değişti, 7 ya da 17 yazıyor ama araba 2015 model :)

Upvote 0
@tiesay acc+lane dediğiniz sanırım hız sabitleme ve yol asisti mi? Açıkçası bir önceki aracım golf'ten donanımlıydı hız sabitleme, yağmur/park/far sensörü, oto dikiz karartma vb şeyler vardı. ilk bu aracı aldığımda o donanımları aramadım desem yalan olur :)  En çok aradığım şeyse bluetooth, 14 model golf'te nasıl olmaz. Biraz araştırdım ender elektronik vs ama servisten daha pahalı geldi daha uygun bir yol yordamı varsa öneri alabilirim.

@DuzboruDownpipe 

21d55d63-23e7-4a2d-89c1-fa5d200407eb (2).jpg

2018 mi oluyor?

Şöyle bir konu buldum

bu vesileyle anlamış olduğum @frknyldrm dediği olasılık daha fazla

Upvote 0
@tiesay acc+lane dediğiniz sanırım hız sabitleme ve yol asisti mi? Açıkçası bir önceki aracım golf'ten donanımlıydı hız sabitleme, yağmur/park/far sensörü, oto dikiz karartma vb şeyler vardı. ilk bu aracı aldığımda o donanımları aramadım desem yalan olur :)  En çok aradığım şeyse bluetooth, 14 model golf'te nasıl olmaz. Biraz araştırdım ender elektronik vs ama servisten daha pahalı geldi daha uygun bir yol yordamı varsa öneri alabilirim.

@DuzboruDownpipe 14 yazdığından eminim ama sabah bir daha bakacağım
Haklısınız, golfte en azından bu donanımlar standart olmayınca çok boş kalıyor. Bir kaç yıldır artık yeni golfler sürüş konfor paketi + ışık görüş paketi opsiyon olarak eklenmiş halde satılıyor direk.

Bu donanımları uygun fiyata yaptırabilirsiniz, hatta forumumuzda arama yaparsanız ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz ve kendini ne yapabilirsiniz. Cam değişimi bunlara gerekmiyor. 

Benim demiş olduğum ACC ve line assist ise adaptif hız sabitleme ve şerit takip. Bu donanımları sonradan yaptırmak için cam değişimi gereklidir. Aşağıdaki konuda gerekli içerikleri bulabilirsiniz. 

Upvote 0
@tiesay arkadaşları tebrik etmek lazım ben okurken zorlandım uygulamasını düşünemiyorum.  :)

Güncel cam fiyatını aldım: Ön cam 2640 TL + Montaj 200 TL

Bir süre çatlakla idare edeceğim 3 bin lira vermek yerine yeni arabaya girerim daha iyi ve zaten satışa koyacağım gibi.

Upvote 0
@tiesay arkadaşları tebrik etmek lazım ben okurken zorlandım uygulamasını düşünemiyorum.  :)

Bir süre çatlakla idare edeceğim 3 bin lira vermek yerine yeni arabaya girerim daha iyi ve zaten satışa koyacağım gibi.
Aracınızı alacak olan kişi de ön cam çatlak olduğundan indirim isteyecektir. 

Upvote 0

kaskonuz yok mu

Upvote 0

Geri
Üst Alt