Kontak açtıktan sonra konsoldan gelen tuhaf bir ses

Aliyano62

Üye
İsim
Ali
Arkadaşlar merhaba 2014 Golf 7 kullanıyorum , kontağı açınca multimedya arkasında konsol kısmında inceden 2-3 saniye hart hurt gibi tuhaf ses geliyor sonra kesiliyor sadece kontağı açarken oluyor , biraz araştırmalarım sonucu hava sirkülasyon motorundan geldiği kanaatindeyim sirkülasyon motorunun dolması veya bozulması diye sorunlar da olabiliyormuş fikri ve bilgisi olan var mı ?

Arkadaşlar merhaba 2014 Golf 7 kullanıyorum , kontağı açınca multimedya arkasında konsol kısmında inceden 2-3 saniye hart hurt gibi tuhaf ses geliyor sonra kesiliyor sadece kontağı açarken oluyor , biraz araştırmalarım sonucu hava sirkülasyon motorundan geldiği kanaatindeyim sirkülasyon motorunun dolması veya bozulması diye sorunlar da olabiliyormuş fikri ve bilgisi olan var mı ?
Kontağı açtığınızda kalorifer veya klima açıksa., klima ünitesi kanatları ayarlamak için hareket eder bu esnada o sesi yapar., veya (dış ortamdan içeriye giren havayı kesme) tuşu aktifse yapar., 

Hava sirkülasyon motorunun çark dişleri plastik olduğundan zamanla aşınıyor, dişleri zarar görüyor., dişler yağsız kalıyor (PTFE/Teflon içerikli “sıvı” gres)., 

Sirkülasyon motorlarının değişmesi lazım., zaten bir süre sonra takılı kalır., sıcak istersiniz soğuk verir., soğuk istersiniz sıcak üfler., veya yüzüme üflemesi için tuşa basıp ayarladığınızda hava gelmez, en son hangi konumda takılı kaldıysa sadece oraya verir vs.. 

Yanlış hatırlamıyorsam sağ ve sol olmak üzere 2 tane sirkülasyon motor var..

Upvote 0
Bende de oluyor arada çok rahatsız edici bir ses değil bana göre. Herhangi bir sıkıntı habercisi olarak düşünmedim hiç kontağı çevirince sistemler devreye giriyor diye düşünüyorum

Upvote 0
Hocam arabayı çalıştırıp hava akışını yükseğe alınca gene aynı şekil ses geliyormu onu kontrol edin

Upvote 0
@sergen38 onu göstermeden anlamak zor , farklı bişey de olabilir ama araştırmalarım sirkülasyon motorundan olduğu kanaatindeyim , kontağı açarken motor sirkülasyon kapağını açıyor ya o kapak ses yapıyor yada motor 

Upvote 0
@Aliyano62  hocam kalüreferi cama verince tak tak ses veriyordu kışın sıcakta üflemidu bende kalörifer motorları değişmişti araştırdım kronik olduğunu duydum seninkide belki başlangıç olabilir göster istanbuldaysan yardımcı olurum

Upvote 0
@forzaGilles öyle sıcak soğuk sıkıntıları yapmıyor , sadece ilk çalıştırmadan önce kontağı açtığım zaman iki üç saniye bir gıcırtı yapıyor , oda sirkülasyon motoru devreye girdiği için veya hava kapaklarının açılıp kapanırken çıkardığı ses diye düşünüyorum , 

Upvote 0
@Aliyano62 ikitelli Avem grup arkadas avek serviste ustaydi vag grubunda bilgili temiz çalisiyolar tavsiye ederim gönderdigim herkes çok memnun kaldi gidersen aydin ustayi bul gerçi diger arksdaslarda iyi 

Upvote 0
@GodThread hocam ufak bi tik sesi felan kadran sesi bence normal bisey fazla da takintili olmayin valla bende dizel var burç sesi felanda oluyor yok ne kafaya takicam bakimini düzgün yaptiktan sonra ufak seylere takilmaya gerek yok bu hafta birde 3.5 spor yaya geçicem kismetse bakalim daha ne süprizlerle karsilasacsgiz

Upvote 0

@GodThread yok onunla alakalı değil, benim kadran selamlama açık değil zaten , gıcır gucur gibi bir ses sirkülasyon motoru kapaklarını açarken yapıyor ya yagsizliktan yada kapakları çeviren plastik dişlerden kırılan olmustur ondan 

Upvote 0

Geri
Üst Alt