Kredi dosya masrafları nasıl geri alındı, alınır...

yusuf

Yönetici
İsim
Yusuf
1 sene kadar önce başvurdum tüketici hakem heyetine. 1 hafta önce cevap geldi. Gelen dosyalar ekte. Onlar ile bankaya gittim. 2-3 gün sonra sms geldi. Yarın paramı almaya gideceğim. siz de gidin alın paranızı :)

yusuf dedi:
1 sene kadar önce başvurdum tüketici hakem heyetine. 1 hafta önce cevap geldi. Gelen dosyalar ekte. Onlar ile bankaya gittim. 2-3 gün sonra sms geldi. Yarın paramı almaya gideceğim. siz de gidin alın paranızı :)

Tebrikler Yusuf hocam haklı davanızı kazanmışsınız :) Bir uyarıda bulunayım. Paranızı hesaba iade edip anında hesap işletim ücreti kesenler olabiliyor :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

@MSE

Hesap aktif kullandığım hesap 2 otomatik ödeme de var ;)

yusuf dedi:
@MSE

Hesap aktif kullandığım hesap 2 otomatik ödeme de var ;)
O zaman biraz zor alırlar Yusuf hocam güle güle harcayın :)

@Orhan Hoca

Hocam 3. Şahıslara yapılan ödemeyi şikayet var üzerinden geri aldım ;) başka para istemiyorum diye kağıt imzalattılar. :)

Adınıza sevindim hocam :) Güle güle harcayın :D

Orhan Hoca dedi:
@Orhan Hoca

Hocam 3. Şahıslara yapılan ödemeyi şikayet var üzerinden geri aldım ;) başka para istemiyorum diye kağıt imzalattılar. :)
Peki kendilerinden direkt olarak istememiş miydin de şikayet var'a yazdın. o süreci anlatırmısın? ödemeyi red mi ettilerdi?
Evet. Önce bunu bayiler alabiliyor dediler. Sonra şikayet ettim. Bu nasıl iş. Kredi çektik diye bayiye kar payı mı vereceğim ben dedim.

https://www.sikayetvar.com/vdf-finans-3-sahislara-yapilan-odeme-tuhafligi

Hayırlı olsun @yusuf hocam. Tanıdık bir bankadan almışsınız [emoji38][emoji38]

yusuf dedi:

Değerli Yusuf Hocam;

iki gün önce başvurdum.

burada işler hızlı yürüyor. iki haftaya sonuçlanır dediler.

Benim başvurum ilginç oldu.

600 TL değil bana 36 ay vadeli olarak kestikleri için, bana uygulanan kredi faizini de ekleyince ortaya çıkan rakam olan 753 TL talep ettim.

600 TL'yi reddederim gelirse.

Aynı şekilde Garantiden kullandığım kredi için de yapılan kesintiyi talep ettim.

Bakalım ne olacak?

Orhan Hoca dedi:
@Orhan Hoca

Hocam ödemeler kısmında yazar varsa.
ödemeler kısmında 600 tl ve 3. şahıs felan yazıyor evet.  burada 3. şahıs kim oluyor?

nereden tutturacağım?
Değerli Orhan Üstadım;

Sözleşmede yazmasını reddetme gerekçesi olarak sunmuş VDF ancak tam tersi tüm kredi dokümanlarında zaten bu yazar.

Benim gerekçem şu:

1. Krediyi alabilmek için koşul olarak öne sürdüler. (madde 3)

2. Yetmezmiş gibi sözleşmede de belirtildiği gibi "peşin ödememi üzerinden faiz geliri elde etmek için reddettiler." (madde 3)

Geri
Üst Alt