Hangi Expertiz Firmasını Önerirsiniz?

Sanırım Paketler içerisinde olarak bu hizmetler veriliyor.
Aracımla ilgili şüphelerim var yasak kalksın kocaeli tarcanlar yapmayı düşünüyorum. İnş youtube a videomuz düşmez 😀 bakalım hayırlısı, gelişmeleri burdan yazarım.

Merhaba,konu çok yararlı olmuş. Benimde araç satışında yaşadığım bir tecrübeyi paylaşmak istedim.Audi A3 aracımı satarken alıcı arkadaş Ataşehir Otorapor şubesine gösterdi aracı araç 1.500 km.de sıfır sayılır herşey normal giderken final de araca bindim ve direksiyon tuşlarının hiç biri çalışmıyordu.Tahminim beyine bağlandıkların da oldu . Cevap tabiki biz yanlış bir şey yapmadık.En son akü kablosunu sök tak yaparak düzeldi.Alıcı arkadaş da hiç yoktan yere kuşkuya düşmüştü.O yüzden bence aracı kaporta boya dışında çok elletmemek lazım.

Merhaba,konu çok yararlı olmuş. Benimde araç satışında yaşadığım bir tecrübeyi paylaşmak istedim.Audi A3 aracımı satarken alıcı arkadaş Ataşehir Otorapor şubesine gösterdi aracı araç 1.500 km.de sıfır sayılır herşey normal giderken final de araca bindim ve direksiyon tuşlarının hiç biri çalışmıyordu.Tahminim beyine bağlandıkların da oldu . Cevap tabiki biz yanlış bir şey yapmadık.En son akü kablosunu sök tak yaparak düzeldi.Alıcı arkadaş da hiç yoktan yere kuşkuya düşmüştü.O yüzden bence aracı kaporta boya dışında çok elletmemek lazım.
Çoğunluk kaporta ve Genel kontrol ettirmekte . Bu yaşadığınız Elektronik olan araçlarımız için güzel bir bilgi oldu Teşekkürler Hocam.

Bu TR  expertizlerdeki  dyno testlerinin güvenlik önlemleri nasıl acaba ? 

Yaklaşık 5 yıldır aldığım araçları ankara ostim de dynomoss test merkezinde expertiz yaptırıyorum. Gördüğüm kadarıyla işini layıkıyla yapan TüvTürk sertifikalı bir firma.
En son sıfır aldığım tiguanida bayiye yakın olan gimat taki pilot garage firmasında kaporta/boya expertizi yaptırdım. Memnun kaldım. Bu iki firmaninda değişik yerlerde bayileri var. Diğer bayileri hakkında bilgim yok.
Dsg olan araçların hiçbirinde dyno motor testi yaptirmadim, satarkende yaptirtmam. Zaten firmaların çoğuda bu konuda uyarıyor gelenleri. Riskli olduğundan sorumluluk almak istemiyorlar.
Bu arada expertiz işlemleri kategorilere ayrılmış ve fiyatları farklı.
Standart expertiz
Kaporta/boya expertiz
Full expertiz vs.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yakın zaman da hiç Expertiz yaptıranımız oldu mu acaba?

Yaklaşık 5 yıldır aldığım araçları ankara ostim de dynomoss test merkezinde expertiz yaptırıyorum. Gördüğüm kadarıyla işini layıkıyla yapan TüvTürk sertifikalı bir firma.
En son sıfır aldığım tiguanida bayiye yakın olan gimat taki pilot garage firmasında kaporta/boya expertizi yaptırdım. Memnun kaldım. Bu iki firmaninda değişik yerlerde bayileri var. Diğer bayileri hakkında bilgim yok.
Dsg olan araçların hiçbirinde dyno motor testi yaptirmadim, satarkende yaptirtmam. Zaten firmaların çoğuda bu konuda uyarıyor gelenleri. Riskli olduğundan sorumluluk almak istemiyorlar.
Bu arada expertiz işlemleri kategorilere ayrılmış ve fiyatları farklı.
Standart expertiz
Kaporta/boya expertiz
Full expertiz vs.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Iste tarcanlar bir videoda ekspertizde kategorizasyon olmayacagini cok guzel anlatti. Bence haklilar da. Bunun canakkale versiyonu gumus, altin, platin seklinde...saka gibi, millet el mecbur gidiyor. Tarcanlar tum bu populariteye ragmen bu tarife uygulamasini yapmiyor, ne ise onu ortaya cikariyor.

Ankarada tarcanlar ayarinda bir ekspertiz firmasi aramaktayim ben de, onerilere acigim 👍

İstanbul için Oto Rapor ve Ümran Ekspertizi tavsiye ederim. Şubeleri franchise olsa da çalışanların profesyonelliği, titizliği, aracın detaylı incelenmesi ve raporlanması güven veriyor. İkisi de kurumsal mantıkla çalışıyor. En azından sonuçları dökümana kalemle ya da kaşeyle yazmıyorlar. :)  

Son dakika !

Aynı  durumda dellenen birinin tarcanlara S400 füze sallaması lazım

(Doğruyu söylemek suçsa? Tabi)

IMG_20200522_191108.png

Son dakika !

Aynı  durumda dellenen birinin tarcanlara S400 füze sallaması lazım

(Doğruyu söylemek suçsa? Tabi)

Ekli dosyayı görüntüle 32818
Ankara nın Polatlı'sı gibi, Gaziantep' in de Şehitkamil'i meşhurdur araba konusunda... (başka konularda Polatlı ya da Şehitkamil'e de laf yok!) 

İşini dürüst yapmaya hipokrat yemini etmiş expertiz, sanıyorum müşteri portföyünün bu semtten olduğunu unutmuş olacak ki başına bunlar gelmiş diye düşünüyorum. 

Allah rahmet eylesin. 

D-expert istasyonlarının iyi olduğunu duydum bende. Tuv sud standartlarında ekspertiz yapıyorlarmış.

HEp söylediğim bir söz vardı '' Ticaretin Bir Yanında Şeytan Beklermiş'' 

maalesef burada vuku olmuş. Ölen Kişiye Allahtan rahmet Yakınlarına Başsağlığı diliyorum.

Tekrar yaşanmaması dileğiyle.

Kendi aracımı alırken Ankara Oto Rapor dan  Ekspertiz yaptırmıştım,

İnsan neye inanacağını şaşırıyor artık... 

Tanıdığım bir arkadaşım da buradan aldığı hizmette memnun kalmıştı ancak bu tarz haberler geldikçe şu sektörden insanın kaçası geliyor. 

Geri
Üst Alt