Hangi Expertiz Firmasını Önerirsiniz?

Ender

Moderatör
İsim
Ende Hoca
Araç
Golf 7 1.6 TDI Highline Trp. + MK 7,51.4 TSİ Golf R line + GTI 2.0 300 hp MK5 + MK6 ...
Merhaba Değerli forum Sakini Dostları;

2 . El Araç alışverişlerinin olmazsa olmazı haline gelen  ve bu konuda birçok firmanın bayiisi olarak yada bireysel olarak pek çok Oto Ekspertiz işletmeleri bulunmakta. Konumuzun amacı Ekspertiz yaptırdığınız ve memnun kalıp kalmadığınız durumları kısaca nedenleri ile paylaşarak bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılarımıza fayda sağlaması adına Değerli paylaşımlarınızı ve yorumlarınız almak istiyorum.

2..El Otomobil Alışveriş için Ekspertiz arayışı içinde olacak dostlarımızın faydalanacağına inanıyorum.

Birkaç örnek vererek  başlamak gerekirse ; Kendi aracımı alırken Ankara Oto Rapor dan  Ekspertiz yaptırmıştım, ayrıca eski araçlarımı sattığımda da ise Alanya  Pilot Garage den hizmet almıştık. Genel olarak memnun kaldığımı ifade etmek isterim. Lakin Son zamanlarda neredeyse Mantar gibi çoğalan ve İşinin Hakkını veremeyen bilgisiz tecrübesiz ve Şark kurnazı işletmelerden uzak kalmanızı tavsiye ederim. Özellikle Belli bir çizgisi ve Kurumsallığı olan Firmalara yönelmekte fayda olduğunu düşünmekle birlikte İşini son derece iyi yapan Örneğin Kocaeli TARCANLAR   ve Onay  Ekspertiz gibi Şubesi olmayan bireysel işletmeleri de tavsiye edebilirim. En azında şimdilik durumlar böyle ilerleyen süreçte neler olur Yasal olarak bir gelişme vs olabilir yada daha farklı senaryolar yaşanabilirse de bu konu başlığı altında paylaşımlarımız ile Güncel tutarız.

Herkese Kazasız belasız sürüşler, Araç Alışverişinizde Hayırlı işler ve Keyifli Forumlar dilerim.

cf53cb27d191ae6490d9d58449318ffe.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bursa için söylüyorum dynomoss , otorapor tüm şubeleri onun dışında diğer firmalar yaramaz diyebilirim

Merhaba Değerli forum Sakini Dostları;

2 . El Araç alışverişlerinin olmazsa olmazı haline gelen  ve bu konuda birçok firmanın bayiisi olarak yada bireysel olarak pek çok Oto Ekspertiz işletmeleri bulunmakta. Konumuzun amacı Ekspertiz yaptırdığınız ve memnun kalıp kalmadığınız durumları kısaca nedenleri ile paylaşarak bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılarımıza fayda sağlaması adına Değerli paylaşımlarınızı ve yorumlarınız almak istiyorum. Olası bir Alışveriş için Ekspertiz arayışı içinde olacak dostlarımızın faydalanacağına inanıyorum.

Birkaç örnek vererek  başlamak gerekirse ; Kendi aracımı alırken Ankara Computest ten Ekspertiz yaptırmıştım, ayrıca eski araçlarımı sattığımda da ise Alanya  Pilot Garage den hizmet almıştık. Genel olarak memnun kaldığımı ifade etmek isterim. Lakin Son zamanlarda neredeyse Mantar gibi çoğalan ve İşinin Hakkını veremeyen bilgisiz tecrübesiz ve Şark kurnazı işletmelerden uzak kalmanızı tavsiye ederim. Özellikle Belli bir çizgisi ve Kurumsallığı olan Firmalara yönelmekte fayda olduğunu düşünmekle birlikte İşini son derece iyi yapan Örneğin Kocaeli TARCANLAR   ve Onay  Ekspertiz gibi Şubesi olmayan bireysel işletmeleri de tavsiye edebilirim. En azında şimdilik durumlar böyle ilerleyen süreçte neler olur Yasal olarak bir gelişme vs olabilir yada daha farklı senaryolar yaşanabilirse de bu konu başlığı altında paylaşımlarımız ile Güncel tutarız.

Herkese Kazasız belasız sürüşler, Araç Alışverişinizde Hayırlı işler ve Keyifli Forumlar dilerim.
Faydalı bir konu olacağını düşünüyorum ben de, vesile olduğunuz için teşekkür ederiz @Ender Hocam.

Memnuniyetler de memnuniyetsizlikler de umarım forum üyeleri için yol gösterici olur.

Kendilerine araç götürmedim lakin youtube videolarından gördüğüm kadarıyla Yeşil Oto Ekspertiz firması da işinin ehli gibi gözüküyor.

Ankara da Erciyes İşmerkezi Bosch car service, eskiden çok memnun kalmıştım lakin en son 5 yıl oldu. 

@Ender Hocam faydalı bir başlık olmuş. Bizim şirket kurumsal aynı zamanda global olması sebebiyle SGS ile çalışıyor. Bireysel hizmetleri var mı yok mu bilgi sahibi değilim. Aynı zamanda bieksper ile de çalışıyoruz. Yurt genelinde bir çok bayiisi var. Dediğiniz gibi her yerde ekspertiz işletmesi türedi. Bildiğiniz çiğ köfteci mevzusuna döndü.

Trabzonda Otorapor Ekspertiz kesinlikle tavsiye ediyorum.Profesyonellik kelimesinin hakkını tam anlamıyla veriyor.

İşe sadece ticari gözle bakmıyorlar, size yardımcıda oluyor ve en iyi bilgilendirmeyi size sağlıyorlar. Kısaca işin ehli bir yer, 7/24 işini temiz yapıyorlar.

Konu expertiz olunca, araçlarınızı (özellikle dsg de varsa) satarken dyno ya sokuyor musunuz veya alıcı talep ederse sokar mısınız? 

Konu expertiz olunca, araçlarınızı (özellikle dsg de varsa) satarken dyno ya sokuyor musunuz veya alıcı talep ederse sokar mısınız? 
Ben alışverişlerimde yaptırmıştım Dyno testi :)  

İstanbul' da Yeşil Oto' dan hizmet almıştım. Çakmaklığın çalışmadığı ve  akünün durumuna kadar öğrendim. Kaportayı 3 kişi incelediler, onlar incelerken ben sıkıldım yani o kadar uzun sürdü. DSG' yi soğukken ve ısınmışken test ettiler, fazlasıyla memnun kaldım. Reklam gibi olacak ancak araç alırken sırf Yeşil Oto' dan dolayı İstanbul' dan bakmak önceliğim olabilir.  Ankara' da Erciyes iş merkezindeki Bosch Car' dan hizmet almıştık zamanında ( Hyundai Elantra) 1 ay sonra subapların erimiş olduğunu öğrendik, dolayısıyla memnun olmadığımı söyleyebilirim.

Bu konuyla Ankara' da güvenilir yerleri de öğrenmek isterim.

tarcanlar  kendi işlerini iyi yapıyorlar kabul  fakat  işin film/belgesel  tarafını youtuber  tarz da iyi lanse ediyorlar oradan Ünlü oldular  .  usta alemleri  genelde  ben okumuycam deyip kendini çocuk yaşta sanayi ortamlarında bulurlar. Tarcanların youtube reytinginin başarısının altında  adamın  full klas diksiyonu yatıyor . zannedersin  Sinema Televiziyon iletişim mezunu  cnn türk muhabiri 

şimdi ankara da ekspertiz işleri için  xxxxx ustam var ,  adamı youtub da konuştursan  kimse bişey anlamaz ,  laf dolanır ağzında heyecan yapar . Kim İzler ? 

Tarcanların  organize dolandırıcık / sahtecilik / olay yeri inceleme   teknikleri  mesleki sır olsa zaten alenen yayınlamazlar . 

bu işlerden anlayan  bi Dünya usta var alemde 

Tabi 3-4 yıldır  BU İŞLERDEN ANLAMAYAN 2 DÜNYA sözde usta   var o da ayrı konu 

tarcanlar  kendi işlerini iyi yapıyorlar kabul  fakat  işin film/belgesel  tarafını youtuber  tarz da iyi lanse ediyorlar oradan Ünlü oldular  .  usta alemleri  genelde  ben okumuycam deyip kendini çocuk yaşta sanayi ortamlarında bulurlar. Tarcanların youtube reytinginin başarısının altında  adamın  full klas diksiyonu yatıyor . zannedersin  Sinema Televiziyon iletişim mezunu  cnn türk muhabiri 

şimdi ankara da ekspertiz işleri için  xxxxx ustam var ,  adamı youtub da konuştursan  kimse bişey anlamaz ,  laf dolanır ağzında heyecan yapar . Kim İzler ? 

Tarcanların  organize dolandırıcık / sahtecilik / olay yeri inceleme   teknikleri  mesleki sır olsa zaten alenen yayınlamazlar . 

bu işlerden anlayan  bi Dünya usta var alemde 

Tabi 3-4 yıldır  BU İŞLERDEN ANLAMAYAN 2 DÜNYA sözde usta   var o da ayrı konu 
Bence çok da iyi yapıyorlar. Şark kurnazlarının foyalarını ortaya çıkarmaları ve İnsanları bilgilendirmeleri Takdir edilecek bir durum. Her kim bunu yaparsa alkışlarım ben.

işini hakkıyla ve dürüst yapan herkes için aynı sözlerimi kullanırım.

Ankara için var mı öneriniz hocam. Malum Ankara dan çokça üyemiz var (y)

İstanbul' da Yeşil Oto' dan hizmet almıştım. Çakmaklığın çalışmadığı ve  akünün durumuna kadar öğrendim. Kaportayı 3 kişi incelediler, onlar incelerken ben sıkıldım yani o kadar uzun sürdü. DSG' yi soğukken ve ısınmışken test ettiler, fazlasıyla memnun kaldım. Reklam gibi olacak ancak araç alırken sırf Yeşil Oto' dan dolayı İstanbul' dan bakmak önceliğim olabilir.  Ankara' da Erciyes iş merkezindeki Bosch Car' dan hizmet almıştık zamanında ( Hyundai Elantra) 1 ay sonra subapların erimiş olduğunu öğrendik, dolayısıyla memnun olmadığımı söyleyebilirim.

Bu konuyla Ankara' da güvenilir yerleri de öğrenmek isterim.
Yeşil oto ekpertizi çok duymamıştım aslında ama forumdan irkaç kişi daha sizinle olumlu görüş bildirince iyi olabileceğini düşünüyorum artık. Başka tecrübesi olan dostlarda yazacaktır illaki. Önemli olan Bulunduğumuz bölgede en iyisinden hizmet alabilmek. Sonuçta bir bedel ödüyoruz karşılığında.

Eskişehir'de var mı şöyle hava yastığı emniyet kemerine kadar bakan 😀

Geri
Üst Alt