Golf 7 Detaylı Yalıtım. Bagaj/Kapılar/Kaput

ısı tabancası ile 250 derece verdim  katranı iyice yapıştı diğer aracım 3 silindir dizel bu araca göre ciddi oranda fazla ısınıyordu onda birşey olmadı ise bun da olacağını sanmıyorum.  Bu ürün öyle bir yapışıyorki çekince yarısı diğer tarafta kalıyor. :)   tabanca ile ısı vermeseniz  bile  çok iyi yapışıyor.  ısıtmak garanti.. 

Bu arada kirli yağlı yüzeye yaparsanız etkisi azalabilir mutlaka temiz olmalı yüzey.. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

ısı tabancası ile 250 derece verdim  katranı iyice yapıştı diğer aracım 3 silindir dizel bu araca göre ciddi oranda fazla ısınıyordu onda birşey olmadı ise bun da olacağını sanmıyorum.  Bu ürün öyle bir yapışıyorki çekince yarısı diğer tarafta kalıyor. :)   tabanca ile ısı vermeseniz  bile  çok iyi yapışıyor.  ısıtmak garanti.. 

Bu arada kirli yağlı yüzeye yaparsanız etkisi azalabilir mutlaka temiz olmalı yüzey.. 
İyiymiş o zaman hocam. Tek bir marka mı üretiyor bunu yoksa alternatifleri var mı? Nereden almamızı tavsiye edersiniz?

Kabine gelen motor sesinin izolasyonu konusunda bir faydası olur mu acaba?

@tcu_halil Kaput altına  bundan yapıp keçesini de takarsan bayağı fark edecektir..  kapı içlerine de bir ara zaman olursa bakacağım ilk olarak depodan 2 farklı ses geliyor pompa ve yakıt dalga sesi  en azından kolay yerde.. :)

@frknyldrm Farklı markalarda var fiyat performans olarak iyi fiyat 20 cm genişlik 10 metre uzunluk çok ağır değil  ön kaputa 3 de 1 kadarı gitti  kapılara  1 tane daha alsam  Kalanla + 1 rulo kapılar felan biter   2 rulo  7-8 kilo dur ağır değil o kadar.. 

Bu işte en iyi ürün dynamat - Focal de  metresi  bunun rulosunun 2/3 katı fiyatına  onlarda ziftli alüminyum katmanlı ..

62149159_433284934175326_1408441023285166080_o.jpg

64956706_445927379577748_1397326098894684160_o.jpg

Selamlar yakıt deposundaki devamlı gelen pompa sesi ve yakıt dalgalanma sesine ciddi anlamda etkisi oldu depo %80 üstü %95 dolu iken  bu sesi yapıyor. işlem sonrası denedim pompanın ilk maximum seviyedeki çalışma sesi dahil çok azaldı tavsiye ederim.

20200510_130910.jpg

20200510_131940.jpg

20200510_143635.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@rager007 

Buda frenlemede çıkan dalga sesi ve sürekli çalışan motor sesi..

Aracı alalı 2 aya yaklaştı biraz sanayide biraz evde kendim uğraş et derken tüm eksiklerini tamamladım sayılır

2007 jetta 1.4 tsı 170 hp golf 5 ile bi çok malzemesi aynı zaten 

önceki sahibinden bana kalan bu idi 

uygulamam önce eskisinden kurtulup daha sonra kaput altını temizledim ısı tabancası kullanmadım ortam yoktu malzemede ama sanmıyorum ki bant çıksın çünkü gerçekten kuvvetli 

yakın zamanda çamurluklara da yapacağım gene bu başlık altından paylaşırım herkese iyi forumlar 

8AA49F09-DAAB-4BF3-9D46-7285FA59E00D.jpeg

CFEA6BA1-1EAB-46C9-ACFC-AF0E0A1CEF32.jpeg

E0248D1F-2F9A-4E47-827E-FB8DD4CB3024.jpeg

513234E8-1026-45AC-8AAA-442DFD09D4F0.jpeg

@tcu_halil hocam çok güzel görünüyor elinize sağlık geçen bende yaptım bu kaput altındaki fitil üzerine basacak şekilde (bastığı yerin izi var zaten) yalıtım uyguladım çok az yaradı sanki yada psikolojik :)  

Sanırım motor sesinin geldiği yer konsol ile motor arasındaki saç ve on kısmın iç tarafında yer alan kısım. Dolayısı ile motor ile kabin arası yalıtım yapmak daha mantıklı ki zaten üretici bunu yapmış gibi duruyor. 

Ek olarak ben arka yolcu koltuk altina ve bagaj altina yaptım bence orası güzel oldu. En önemli noktalar ise sırasıyla golf icin arka koltukların sırt kısımlarındaki kilitlere, bagaj kilit ine, pandizot kıskaçlarına (çok önemli), bagaj kısım sağ ve sol bölmelerin geçme kısımlarına bez bant ile sararsanız bir katman yeterli olacaktır bu kısımlardan surtunme ile ses yapıyor. 

@tcu_halil Elinize sağlık  güzel olmuş .. kaput kısmını uzun süreli deneyemedim araç ısınmadan tekrar iş çıktı kaputa üstten elle vurduğunuzda bile bariz tok oluyor kaput.  

Yapacak arkadaşlar  iyice cif vb.. ürünlerle yüzeyde toz yağ  gibi  bandın yapışmasını engelleyecek kirleri muhakkak temizlesinler sonrasında çok fena yapışıyor.   İşlemi yaparken  şablon çıkarıp  yaparlarsa çok daha güzel olacak taşma yada boşluk olmayacağından dolayı görüntüsü de iyi olacaktır. Aceleye gelmeden yorulursanız yarısını sonraki gün yaparsınız.. 

@Kingslayer hocam bende katılıyorum kaput üstü sadece dışardan motor sesine etki eder diye düşünüyorum. Bagaja da yapacağım ancak bitiself koku yapar gibi geldi bana o yüzden adaself yada ilerleyen zamana göre başka malzemeler kullanmayı düşünüyorum kapılar ve zemine de yapacağım ama oda Zaman alıcak yine paylaşırım yaptıklarımızı sizinde elinize sağlık

@rager007  hocam sizinde elinize sağlık bariz bi tokluk var hatta bi ara video bile çekebilirim çamurluğa ve kaputa vurunca çok belli oluyor 

ben biraz ayak üstü yaptım tam hazırlıklı olmadı ama kesinlikle şablon olursa işçilik sizinki gibi güzel olur 

@rager007 elinize sağlık gayet başarılı olmuş. tsi aracımda ben de mi uygulasam da ses düzeyini iyice mi düşürsem diyorum :)  

@tcu_halil maşallah, sanırım ankaradaki 17" oem gti jantlı araç dimi bu :)  bir dönem ilandaydı 1-2 sene kadar önceydi sanırım :)  

@mustafacagri hocam bilemedim valla ben honda efeden aldım sıfır araç takasına girmişti alt takım aracın kozmetiği filan bayağı kötü idi de şuan şükür iyi oldu üstünde 16 jantlar var cc nın intergalos orjinal değil 

Geri
Üst Alt