Golf 7 Detaylı Yalıtım. Bagaj/Kapılar/Kaput

rager007

Katılımcı Üye

İsim
recep
Araç
Golf 7 TDİ Highline manuel
Malüm korona belası yüzünden hafta sonlarımız evde geçiyor.  Elimde bitüself vardı 1 rulo  yarısı kadarı ile kaputun altını temizleyerek yapalım dedik  temiz ve güzel oldu. vakit de geçti .. 

Bu arada normalde iç kısımda keçe var üstünü kapatıyor ama en azından fazladan önden gelen sesi 3/5 DB kesse oda bir şeydir düşüncesi. 

20200503_142027.jpg

20200503_153415.jpg

20200503_171242_HDR.jpg

vw-golf-7-kaput-kecesi-2013-2017-5g0863831-1sinif-kalite__1239229374132985.jpg

Gayet Güzel bir uygulama olmuş ve  ses adına faydası olacaktır. Kullanımdan sonra tecrübelerinizi de belirtirmisiniz hocam. Keyifli forumlar diliyorum.

@Ender Teşekkürler  kaputa elinizle vurduğunuzda ciddi anlamda ses değişti daha tok uzun yol testlerinde farkı oldumu bakacağım.. 

Malüm korona belası yüzünden hafta sonlarımız evde geçiyor.  Elimde bitüself vardı 1 rulo  yarısı kadarı ile kaputun altını temizleyerek yapalım dedik  temiz ve güzel oldu. vakit de geçti .. 

Bu arada normalde iç kısımda keçe var üstünü kapatıyor ama en azından fazladan önden gelen sesi 3/5 DB kesse oda bir şeydir düşüncesi. 

Ekli dosyayı görüntüle 32039

Ekli dosyayı görüntüle 32040

Ekli dosyayı görüntüle 32041

Ekli dosyayı görüntüle 32042
Uygulanan malzeme kaç derece sıcaklığa kadar dayanıyor acaba?

@caglar_61 üstündeki keçe yanar buna gelene kadar.. birde üst katmanı alüminyum.. ziftli katmanı yanıcı  keçe ve alüminyum katmanı geçecek yangında öyle yanar ..yapılmış çok araç var.. allah korusun o kadar yandıktan sonra  zaten kaputta kalmaz.

Bu arada araç dizel yangın olasılığı elektronik devre haricinde az.. kontak vs...

@caglar_61 Bunu uygulayan çok sayıda kişiler var  hatta bir önceki 3 silindir polomda da vardı  yaklaşık 9 yıl kullandım onda çok fark ettim bu araç çok daha sessiz ama dizel olduğundan biraz var ses  bitüself kaput yazarsanız çok fazla sayıda uygulayan var.. 

özellikle yakıt deposunun üstüne.. arka bagaj havuzuna  bizde bagaj  iyi yalıtımlı  da depo üstünü bilmiyorum.. 

Bu arada depo içindeki  pompa sesi biraz geliyor arada sırada yakıtın dalgalanma seside eğer yok ise  depo üstünede de yapacağım.. 

NApP7X.jpg

D2PZav.jpg

Bende şipariş verdim kendi aracım için kaput altı keçe ve izalasyon yapacağım bagaj kapılar vs tabi biraz zaman alacak ama paylaşırım 

Uygulanan malzeme kaç derece sıcaklığa kadar dayanıyor acaba?

@caglar_61 üstündeki keçe yanar buna gelene kadar.. birde üst katmanı alüminyum.. ziftli katmanı yanıcı  keçe ve alüminyum katmanı geçecek yangında öyle yanar ..yapılmış çok araç var.. allah korusun o kadar yandıktan sonra  zaten kaputta kalmaz.

Bu arada araç dizel yangın olasılığı elektronik devre haricinde az.. kontak vs...
@rager007hocam

@caglar_61 hocam yangın dayanımından bahsetmiş ama benim kaç dereceye kadar dayandığını sorma sebebim hem yanması hem de malzemenin yapısını koruması ile ilgili aslında.

Güneşin altında, motorun da yüksek sıcaklıklara ulaştığı bir durumda yapışkanı kendini bırakmaz umarım.

Geri
Üst Alt