Çekiş düşük

Bjk40

Yeni Üye
İsim
Vatan40
Arkdaslar golf 6 1.2 tsi  2011 model  aracım var . 

Araba bazen gaz yemiyor . Zar zor 120 km yapıyor başka da yapmıyor.  Çok yavaş şekilde hızlanıyor,  sanko turbosuz araba gibi .  Araba giderken bu sorunu hissettiğimde gaz yemediginde,  vitesi boşa  alıp motoru kapatıp tekrar kontak ile marşa basıyorum araba normale dönüyor canavar oluyor uçuyor  180  200 km hız anında yapıyor.  Sorun ne ? Bilgisayara bağladığimda  hata görünmüyor sorunu bilen var mı? 

Araba bazen gaz yemiyor . Zar zor 120 km yapıyor başka da yapmıyor.  Çok yavaş şekilde hızlanıyor,  sanko turbosuz araba gibi .  Araba giderken bu sorunu hissettiğimde gaz yemediginde,  vitesi boşa  alıp motoru kapatıp tekrar kontak ile marşa basıyorum araba normale dönüyor canavar oluyor uçuyor  180  200 km hız anında yapıyor.  Sorun ne ? Bilgisayara bağladığimda  hata görünmüyor sorunu bilen var mı? 
Benzer sorun 1.6 HDI 407 ‘de benim başıma gelmişti. Turbo çıkış değerlerini ölçtürün. Borularda kaçak ya da bağlantılarda gevşeme olabilir.
Bir an evvel İşinin ehli bir servis ya da yetkili servise göstermenizde fayda var, o şekilde kullanmamanizi tavsiye ederim. Turbolar naziktirler biraz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upvote 0
Arkadaşlar,  sadece telefon ile dün  birisiyle  konuştum.  Sorunu anlatıyordum,  lafımı keserek hava ölçer metre bozuk dedi. Bilgisayara bağlayınca neler gösteriyor dedi hiçbirşey göstermiyor hata felan dedim . Oda o zaman turbo bozuk dedi. 

Anlamadım ki bu arabanın neyi var acaba 

Upvote 0
@Hsmpsn hocam şöyle bir şey söyleyeyim. Araba normal durmadan gittiğin zaman otoban felan istersen 24 saat git sorun yok  çok güzel gidiyor . Sorunu şu şekilde gördüm.  Eğer ki araba olduğu yerde rölantide çalışıyorsa bir kaç 10   20 30 sn  yada kırmızı ışıkta bekliyor olduğumda araç olduğu yerde çalıştığı zaman bir süre,  o zaman böyle bir sorun oluyor . Yoksa arabayı çalıştır direk durmadan sürekli hareket et durma hiç sorun olmuyor . 

Upvote 0

Hocam Golf 6'da 1.2 tsi motor seçeneği yok, yanlış mı yazdınız acaba? Başka bir konuda da 1.2 tsi yazmışsınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@frknyldrm  olmaz mi kardeşim.  1.2 motor da var . Sen hep 1.4 motor mu sanıyordun? 1.2 motor golf jetta ve touran modellerinde de kullanılıyor.  Hiç piyasada 1.2 motora rastlamadin mi ?

Upvote 0
@frknyldrm  olmaz mi kardeşim.  1.2 motor da var . Sen hep 1.4 motor mu sanıyordun? 1.2 motor golf jetta ve touran modellerinde de kullanılıyor.  Hiç piyasada 1.2 motora rastlamadin mi ?
Hocam 1.2 motorun varlığından haberdarım tabii ki, lakin Golf 6'da 1.2 tsi motor hiç görmedim. 

Upvote 0
Golf 6’da 1.2 motor bende hiç görmedimde duymadımda

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
4 yıl golf6 kullandım.
Golf 6 da 1.2 motor yok 7 de çıktı 1.2 motor.trollüyorsun gibi geliyor 24 saat git falan tuhaf yani.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0

@frknyldrm  türkiyede yoktur belki . Avrupadayim ben . Golf touran etta modellerde 1.2 motor mevcut 

Upvote 0

Geri
Üst Alt