Aracın Camında Buğulanma?

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar şuan camdan bakarken gördüm kusura bakmayın fotoğraflar net değil ama anlaşıldığını düşünüyorum. Diğer araçların camlarında bir şey yokken benim aracımın camında buğulama var, merak ettim neden olabilir acaba?

IMG_20200508_011958.jpg

IMG_20200508_011953.jpg

@HONEY ben de oradan şüphelendim, dün fena yağmur yağdı. Daha önce yoktu ama bir bakıp geleyim ben

Upvote 0
@HONEY ustad bu golfler heryerden su aliyor o kadar araba degistirdim o kadar pahali araba nasil bisey anlamadim benim arabada su aliyor bagaji bi açiyorum yagmurdan sonra iç stop kapaginn ordan saril saril su akiyor araba o tatafa yatikti biraz oraya dolmus bugûn baktim tavan arka kismida lekelenmis sudan dolayi valla millete söylemeye utaniyorum nasil bi araba

Upvote 0
Arkadaşlar şimdi inip baktım, düşündüğüm gibi değilmiş araba biraz açıkta kalıyor, yaşadığım yer biraz nemli o yüzden dışarıdan nem almış, tavanda falanda var. Bagajı kontrol ettim sıkıntı yoktu. Teşekkürler

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] ustad bu golfler heryerden su aliyor o kadar araba degistirdim o kadar pahali araba nasil bisey anlamadim benim arabada su aliyor bagaji bi açiyorum yagmurdan sonra iç stop kapaginn ordan saril saril su akiyor araba o tatafa yatikti biraz oraya dolmus bugûn baktim tavan arka kismida lekelenmis sudan dolayi valla millete söylemeye utaniyorum nasil bi araba
Her güzelin bir kusuru var

Upvote 0
@Musaaksoy önlemek için arac içerisine iki adet içi pirinç dolu ağzı bağlı çorap atabilirsiniz. EVET PİRİNÇ DOLU ÇORAP  :D  o camdaki bugulanma bir şey kalmayacaktır. olmayacaktır da

hatta kışın ıslak hava kar dolayısıyla ıslanan paspasların, gece içerden buzlanma hatta yağmur gibi camdan torpidoya yağmasını da engeller zaten o zaman keşfetmiştim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Aracınızı MAX klima unitesi ile 1-2 dakika çalıştırın daha sonra aracınızı kapatıp tekrar gözlemleyin hocam. Aynı sorun devam ediyorsa başka durumları kontrol edelim. mesela Fan şeklinde klima çalışması yada ön bölgede klıma borularının arıza yada kapaklarının sorunlu olması ile sıcak hava üflemesi vs gibi. 

Upvote 0
diğer aracın sahibi belki birkaç gündür kullanmamış olabilir

1. ihtimalde, misal aracınıza bindiniz belirli bir mesafe katettiğiniz ve park ettiniz.. 

insan nefesindeki buhar (nem) hala aracın içinde bir miktar kalacak ve bu gibi buharlaşmaya sebep olacak 

2. ihtimal her ne kadar zayıf ta olsa gece lambasının ışığı camları kapalı bir aracın (fotoğrafta sizin aracınız oluyor bu)

ışık alan kısmının bir miktar ısınmasına ve buğu olmasına yol açıyor

3. ihtimal de yaşadığınız coğrafyanın farkedilmese de bir miktar nemli olması

arkadaşların bahsettiği ihtimallerde var

(bu üç maddeyi herhangi bir problem olmadığını varsayarak yazdım)

bu maddelerden bir veya daha fazlası da bu buğuya sebep olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

@doganersin aslında bütün bahsettiğiniz maddeler bir miktar uyuşuyor. Teşekkürler detaylı anlatım için. Yaşadığım yer biraz fazla nemli, en büyük sebebi bu oldu sanıyorum ki

Upvote 0

Geri
Üst Alt