2014 1.6 TDI Golf 7 Baskı Balata Değişimi LUK

ibragah

Üye
İsim
Agâh
Arkadaşlar merhaba,

Herkese sağlıklı günler.

2014 Golf 7 Midline Plus 66 Motot Gücü LUK marka baskı balata setini ustadan fiyat aldım işcilik dahil 1600₺ dedi sizce fiyat uygun mu?  Yada istanbul’da önerebileceğiniz uygun fiyata yapan usta var mı?

Arkadaşlar merhaba,

Herkese sağlıklı günler.

2014 Golf 7 Midline Plus 66 Motot Gücü LUK marka baskı balata setini ustadan fiyat aldım işcilik dahil 1600₺ dedi sizce fiyat uygun mu?  Yada istanbul’da önerebileceğiniz uygun fiyata yapan usta var mı?
Şanzımanın koduna göre LUK veya Sachs marka çıkıyor., takacağı parçanın orjinal olduğundan emin olun.!! 

Servisten de fiyat alınız., aracınız 6 yaşında., serviste yedek parça ve işçilikte %25 indirim yapıyorlar., 7 yaşında olsaydı %30 olurdu https://binekarac.vw.com.tr/tr/kampanyalar/Zubizu-Servis-Kampanyasi.html 

Bu arada size tavsiyem araca uzun süre kullanıcaksanız, şanzımanın sağlığı açısından volantı da değiştirmenizi şiddetle öneririm.. O kadar işçilik ödeyeceksiniz, şanzıman aşşağıya inecek  volant tıda değiştirin tam olsun., 

Sanayide abii volanta zımpara yaparız, taşlama yaparız., değişmene gerek yok idare derler.,

debriyaj balatası ve baskı diski değişiyor., fakat debriyaj baskısının diğer tarafı volant ile temas halindedir., volant ta aşınan bir parçadır, disk yüzeyi aşınır., mekanik bir sistemde aşınan parçaların tamamı değişmesi o sistemin sağlıklı çalışması açısından elzemdir..

+200 lira sanki biraz fazla gibi! 1400 idealidir bence

960-1000 lira civarındaki Luk Baskı balata seti icin 

400 lira civarında bir işçilik tarifesi oluyor sanayi ortamlarında 

Mesela triger işçiligide 300-350 bazındadır sanayi ortamlarında

Ön fren balata işciligi 75-100 tl

Kafadanmı salladım ?

20 yıllık ustamla geçen çaylı sigaralı muhabbetlerden alıntıdır

Moderatör tarafında düzenlendi:
+200 lira sanki biraz fazla gibi! 1400 idealidir bence

960-1000 lira civarındaki Luk Baskı balata seti icin 

400 lira civarında bir işçilik tarifesi oluyor sanayi ortamlarında 

Mesela triger işçiligide 300-350 bazındadır sanayi ortamlarında

Ön fren balata işciligi 75-100 tl

Kafadanmı salladım ?

20 yıllık ustamla geçen çaylı sigaralı muhabbetlerden alıntıdır
Ankara şaşmaz'da balata değişimi ön arka farketmeksizin 50 lira.  Diğerleri hakkında uzun zamandır tecrübem yok.

@forzaGilles Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Voltın parça fiyatı ortalama ne kadadır acaba? Servisten volant Değişimi dahil fiyat isteyeceğim bugün 

@forzaGilles Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Voltın parça fiyatı ortalama ne kadadır acaba? Servisten volant Değişimi dahil fiyat isteyeceğim bugün 
Servisle görüşmek lazım bunlar yaklaşık fiyatlar;

baskı balata+işçilik yaklaşık 2600-2700 lira 

baskı balata+volant+işçilik yaklaşık 3500-3600 lira tutar.,

***Servisin avantajı değişen parçalar 2 yıl garanti kapsamında olur., 

@forzaGilles sordum indirim dahil 2700 doğru 
Kesinlikle servis ve volantla birlikte komple değişim öneririm. Bir de baskı balata değiştirmeye nasıl karar verdiniz sanayide bir çok fırsatçı bitmiş deyip para koparmaya çalışır haberiniz olsun, dğeri de triger seti bu iki parça değişimini müşterisini korkutarak daha km gelmemiş parçayı değiştirtmeye çalışırlar. Başıma geldi abi bunun balata bitmiş yolda bırakır bir ara getir değiştirelim dediklerinde hiçbir sorunum yoktu üstünden 30bin geçti hala yok, serviste değişime gerek olmadığı söylendi, haberiniz olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles

@ibragah

Servis 2700 burayı sabitledik

Ankarada aydoğdu vw servis yahya usta vardır(bugüne kadar şunu yanlış yaptı bundan fazla para aldı şeklinde internet ortamında herhangi bir haberi çıkmamıştır)

öğlen bir arayım dedim yahya ustayı

Adam ne kadar özgürlükçü

Luk /saks istedigini kendin istediğin yerden internetten  al getir...ben sadece işçiliğimi isterim dedi ....peki dedim volant işçiligi de dahil dimi ? 

Evet volant ın ayrı işçiligi mi olur dedi

Ücret : 300 lira işçilik

Yani siz volant hariç yetkili serviste ya 2700 e işi bitireceksiniz

Yada volant hariç  1000+300 işçilik =1300 e sanayi ortamlarındaki fiyat

Sizin volant hariç 1600 fiyat bir miktar fazla

Serviste yapılmanın mantığı yok bence cok para istiyorlar. Baski balata seti internette 956₺ işçilikte en fazla 400₺ alinsa 1400 1500₺ 

Arkadaşlar merhaba,
Herkese sağlıklı günler.
Hocam aracın üzerindeki sachs mı luk mu ? 1600₺ biraz fazla gibi geldi takipteyim benim de değişim zamanı geldi debriyaj üstte kavrıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@fettahoğlu aracın üzerindekini bilmiyorum aracı ikinci el aldım. Eksper baskı balata değişmesi gerekiyor dedi ve rapora o şekilde yazdı. Aldığımda hafif üstte kavrıyordu. Şimdi debriyaja tam basmama rağmen geri vitese geçerken gavurt diye o bilinen ses gelmeye başladı. Araç tam haraketsiz pozisyonda ve debriyaja sonuna kadar basıyorum ama yine o ses geliyor. Bir ve ikinci vites geçişlerinde araç kafa atıyor. Belli yani baskı balata bitti bitecek. Yolda bırakmasından iyidir. Eksper baskı balata değiştir dedikten sonra 10 bin km daha bindim. 

Geri
Üst Alt