Golf 7den Passat b7ye geçilir mi?

cevboz

Üye
İsim
Cevher
Golfu her ne kadar severek kullansam da aklimda hep bi passat vardi. Sehir disina cikma yasagindan oturu su siralar alip satmaya yanasmasam da passatini takas ettirmek isteyen biriyle gorustuk.

Kendi aracim golf 7 2013 1.4tsi comfortline+ısık paket. 135 bin kmde sol 4 parcasi ve kaputun 1/4luk sol kısmı boyanmıs ve sag on kapi altinda avuc ici kadar lokal boya var. Dis beyaz ic siyah. Iki parcada 6bin kusur hasar kaydi var. Degisen yok.

Konustugumuz abinin passat 2011 1.4tsi comfortline paket. 105 binde. 2 kapida lokal boya var. Dış siyah ic orjinal krem renk deri. Pasta cila seramik kaplama kuafor vs yapilmis. Degisen ve hasar kaydi yok. 

Sahibinden fiyatlarina bakip degerlendirmek istemedim. Sizin yorumunuz nedir? Uste para verip ust segment eski kasa araca gecmek pisman eder mi? Sizce takasta eklenmesi gereken us asagi bes yukari fiyat nedir? 

Fikir beyan eden etmeyen herkese tesekkurler.

@cevboz Üstüne ne kadar istiyor onuda belirtseydin fikir açısından iyi olurdu. 2 yıl eski model araç fakat temizlik açısından bakarsak sadece yazdıklarına göre daha temiz duruyor. Tabi birde ihtiyaçlara bakmak gerekir. Bagaj hacmi, iç hacim vb. faktörler ihtiyaç ise bence passata geçmek mantıklı. Bir passat meraklısı olarak değerlendiriyorum :) Benzer durumda ben olsam 20 bin liraya kadar max. üstüne verirdim.

@fatihahmet aracı ailecek kullandigimiz icin bagaj hacmi tabiki buyuk bir arti olmus olacak ic hacim boyutlar vs hepsi arti ama golf de bizi tatmin ediyor. Daha cok passat merakimizdan dolayi degistirmis olcaz. Bu ayarda bi passati 125bine her turlu bulacagimizi dusunuyorum ama kendi arabama deger biçemiyorum tam olarak.

@cevboz hocam senin ilk önce golften kopman gerekir o da biraz zor gibi görünüyor. O halde gerçekten arada bırakmayacak bir passat bulana kadar bakmaya devam :)  

@fatihahmet bu arada saticinin istedigi rakam 18bin lira. Seramik kaplamasi kuaforu vs dusununce cok ucuk bir rakam gibi gelmiyor ama deger mi emin olamadim.

@cevboz 18 bin büyük bir rakam değil. Biraz yahudilikle 15 e bitirirsen geçiş mantıklı olur bence. Passat kullanan forum üyeleri de fikir verir mutlaka.

Golfu her ne kadar severek kullansam da aklimda hep bi passat vardi. Sehir disina cikma yasagindan oturu su siralar alip satmaya yanasmasam da passatini takas ettirmek isteyen biriyle gorustuk.

Kendi aracim golf 7 2013 1.4tsi comfortline+ısık paket. 135 bin kmde sol 4 parcasi ve kaputun 1/4luk sol kısmı boyanmıs ve sag on kapi altinda avuc ici kadar lokal boya var. Dis beyaz ic siyah. Iki parcada 6bin kusur hasar kaydi var. Degisen yok.

Konustugumuz abinin passat 2011 1.4tsi comfortline paket. 105 binde. 2 kapida lokal boya var. Dış siyah ic orjinal krem renk deri. Pasta cila seramik kaplama kuafor vs yapilmis. Degisen ve hasar kaydi yok. 

Sahibinden fiyatlarina bakip degerlendirmek istemedim. Sizin yorumunuz nedir? Uste para verip ust segment eski kasa araca gecmek pisman eder mi? Sizce takasta eklenmesi gereken us asagi bes yukari fiyat nedir? 

Fikir beyan eden etmeyen herkese tesekkurler.
20180811_194134.jpg

2 sene kadar 2011 Passat 1.4 TSI Comfortline DSG kullandım. Geçen sene mayıs ayında sattım.

Değişensiz, boyasız (boyasız göçük düzeltmesi vardı ama temiz bir işçilik ile belli olmayacak şekilde), hasar kayıtsız, komple yetkili servis bakımlı ve 73.000 kilometrede idi. Sattığım para 82 bin TL.

Beklentiniz büyük bir araba/ geniş bir bagaj ise beklentinizi karşılar. Arka koltukları yatırarak ve bagaj kapağı rahatça kapanacak şekilde eğip bükmeden tek kişilik yatak taşımışlığım vardır, üstüne bir tane daha sığardı.

Benzinli olduğu için D segmenti bir aracın sessiz olması, özellikle uzun yolda çok güzel bir şey bence.

Olumsuz bir şey de söyleyeyim, çok fazla trim sesi geliyor göğüsten.

Trafikte kesinlikle garip şekilde bir itibar görüyor, lüks bir araç olmamasına rağmen. Bunda rengin büyük katkısı var.

İkinci eli zayıftır, benzinli olduğu için muhtemelen. Temiz bir tanesine 100-105 binin üstünde para verilmez benim gözümde.

Moderatör tarafında düzenlendi:
benimde bir süre önce kıyısından döndüğüm bir takas çocuklar varsa arka yaşam alanı ve büyük bagaj için değer ama üste 18.000 bana fazla geldi sanki hakkı kafa kafaya takas gibi geldi 

@cevboz Başlıktaki sorunuza cevap verecek olursam 

Ben Golf 7'den inip Passat B7'ye geçmem için,

O aracın dolu dolu bir araç olması lazım.

@serkanhector hocam keske kafa kafaya olsa ama trink sata baktim iki arac icin. Teklifler arasinda 15bin fark var hemen hemen ama 15 bine deger mi degmez mi onu söylemiyorlar malesef :)

@frknyldrm hocam cok cok tesekkur ederim yorumunuz icin. Daha once de okumustum konunuzu cok guzel aciklamissiniz.

Yilbasinda golfu almadan once bu civarlardaydi ama su an cok cok zor bu fiyatlara felegin cemberinden gecmemis bi passat bulmak.

Ayrica aracta hiz sabitleme park sensoru deri koltuk vs var benim golften farkli olarak. Dolu dolu olmasa da bos bi arac degil.

@cevbozBen olsaydım B8 düşünürdüm hocam, bütçe müsaitse tabi. B7 ile B8 arasında her konuda muazzam fark var çünkü. 

@frknyldrm hocam cok cok tesekkur ederim yorumunuz icin. Daha once de okumustum konunuzu cok guzel aciklamissiniz.

Yilbasinda golfu almadan once bu civarlardaydi ama su an cok cok zor bu fiyatlara felegin cemberinden gecmemis bi passat bulmak.

Ayrica aracta hiz sabitleme park sensoru deri koltuk vs var benim golften farkli olarak. Dolu dolu olmasa da bos bi arac degil.
Aracınızda park sensörü, hız sabitleme vs. yoksa tercih etmek için güçlü sebepleriniz olduğunu söyleyebilirim. Ben aracınızda bunların olduğunu varsaymıştım.

Gerçi hala dolu bir passat konusunda fikrim aynı fakat konu mukayese etmek olunca hem sınıf hem donanım farkı mutlu edecektir sizi.

Aracın fotoğrafları var mı? Deri koltuk sonradan mı yapılmış opsiyon mu alınmış acaba?

Sahibinin attigi bikac video var ama bu sekilde yayinlamak dogru olur mu bilemedim. Fikirleriniz icin cok tesekkur ederim tekrardan. Bildigim kadariyla her sey fabrika cikisi bu arada.

Geri
Üst Alt