Garanti Uzatma Koşulları ve Fiyatları

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Garanti Uzatma Koşulları ve Fiyatları

Vw Garanti Plus denen garanti uzatma uzatma yapılan aracın motor gücüne, uzatma süresine (+1,+2 veya +3 yıl ) ve uzatmanın yapıldığı tarihin aracın alındığı tarihten farkına göre değişmektedir.

Dolayısıyla ikinizinki de doğru Hocam;

TDI veya 1.2 TSI alırsanız 110 beygir olduğundan 1.536 TL

1.4 Motorlu araç alırsanız 2.080 TL

GTI (220 beygir) alırsanız 3.166 TL

veya 280 beygirli R alırsanız 3.382 TL

300 beygirlik R alırsanız 4.803 TL olur.

*Volkswagen Garanti Plus Hangi Hallerde Geçerlidir?

Fabrika garantisinin bitimini takiben +3 yıla kadar,

Aracın tüm periyodik bakımlarının zamanında ve Volkswagen yetkili servislerde yapılması halinde,

Aracın Volkswagen Garanti Plus garanti koşullarına uygun kullanılması durumunda,

Volkswagen Garanti Plus Garantisi kapsamında belirtilen teminatlar dahilinde,

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde

*Volkswagen Garanti Plus Hangi Hallerde Geçerli Değildir?

Aracın bir veya birden fazla periyodik bakımının yetkili servislerde yapılmaması durumunda,

Aracın Volkswagen Garanti Plus garanti koşullarına uygun olarak kullanılmaması halinde,

Sürücü hatalarından kaynaklanan arızalarda,

*Volkswagen Garanti Plus  fiyat listesi (Kura göre güncellenmektedir. 21.12.2015 tarihlidir)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow

Murat hocam şu madde hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz.Ben sözleşmeyi okuduğumda öyle gözüme çarpan bizi mağdur edicek bir şey dikkatimi çekmedi ama siz işin arka planını daha iyi biliyorsunuzdur.

Aracın Volkswagen Garanti Plus garanti koşullarına uygun olarak kullanılmaması halinde

SAYGILARLA

Hadi bakim hemen muhalefet olayım... :)

1.2 ile 1.4 arası farka anlam veremedim...

1.4 ile GTI(220)  ye biraz anlam verdim...

280hp ve 300hp Golf R a hiçbir anlam veremedim,tamamen saçmalık.Tek farkı yazılım olarak 20 hp kısılmış,motor ve donanım bire bir aynı farklı bir yaratık gibi lanse edilmiş...

RockandRage dedi:
@silvershadow

Murat hocam şu madde hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz.Ben sözleşmeyi okuduğumda öyle gözüme çarpan bizi mağdur edicek bir şey dikkatimi çekmedi ama siz işin arka planını daha iyi biliyorsunuzdur.

Aracın Volkswagen Garanti Plus garanti koşullarına uygun olarak kullanılmaması halinde

SAYGILARLA
Değerli Hocam;

"Aracın Volkswagen Garanti Plus garanti koşullarına uygun olarak kullanılmaması halinde"

demek:

Aşağıdaki durumlarda garanti geçersiz olduğu durumlarda kullanılmasıdır:

*Aracın bakım ve onarımları zamanında, düzenli olarak, gerekli teknik bilgi ve yetkinliğe sahip servisler tarafından ve periyodik bakım ve onarım prosedürlerine uygun şekilde yapılmamışsa

*Aracın güvenli kullanımına engel teşkil edecek ve onarım maliyeti ekonomik olmayacak seviyede hasar görmüşse (Pert)

*Kullanım kılavuzundaki bilgilendirmelere uyulmamışsa

*Araç; amacı dışında, uygun olmayan şartlarda veya aşırı yük altında kullanılmışsa ( Söz gelimi yarış aracı olarak)

*Araca orijinal ya da eşdeğer olmayan parça takılmışsa ya da araçta imalatçı firma tarafından teknik olarak onaylanmayan bir değişiklik yapılmışsa

*Satın alınan araçtaki onarım ihtiyacı zamanında bildirilmemişse

*Servis tarafından yapılan uyarılara rağmen, bildirilen süre içinde araç sahibi ya da kullanıcıları onarıma imkân sağlamamışsa

@silvershadow

Peki hocam şu maddeyi açarsak

*Araç; amacı dışında, uygun olmayan şartlarda veya aşırı yük altında kullanılmışsa ( Söz gelimi yarış aracı olarak)

Örneğin yollarımız çok kötü bu yollarda kullanırken aracın şuan atıyorum öyle bir parçasıda olmayabilirim aracın Rot Başında sorun oluştu.Bu durum garanti içine girebilecek bir hasar mıdır ?Yani yollar bozuk elimden geldiğince düzgün kullandım ama arızalanmış.Bu bozuk yol uygun olmayan şartlar kapsamına girer mi ?

SAYGILARLA

RockandRage dedi:
@silvershadow

Örneğin yollarımız çok kötü bu yollarda kullanırken aracın şuan atıyorum öyle bir parçasıda olmayabilirim aracın Rot Başında sorun oluştu.Bu durum garanti içine girebilecek bir hasar mıdır ?Yani yollar bozuk elimden geldiğince düzgün kullandım ama arızalanmış.Bu bozuk yol uygun olmayan şartlar kapsamına girer mi ?

SAYGILARLA
Değerli Hocam;

O zaman yol koşulları derlerdi..

Emin olun yüksek hızda gerçekleşen kırılma ve eğilme ile Bozuk yol nedeniyle gerçekleşen hasar birbirlerine asla benzemezler.

Teşbihte hata olmazsa;

Tıpkı adli tıp uzmanlarının gerçek intihar ile intihar süsü verilmiş cinayet arasındaki farkı bir bakışta bilmeleri gibi.. Ustalar / eksperler de bir bakışta anlar..

@silvershadow

Olayı anladım Murat Hocam.Yani servisdeki arkadaşlar bu bilgi birikimine sahiplerdir( yada olması beklenir).Kullanıcıyı yanıltmadan olanı söylerler duruma görede garanti kapsam içinde veya dışında hareket ederler.

SAYGILARLA

silvershadow dedi:
@silvershadow

SAYGILARLA
Değerli Hocam;

O zaman yol koşulları derlerdi..

Emin olun yüksek hızda gerçekleşen kırılma ve eğilme ile Bozuk yol nedeniyle gerçekleşen hasar birbirlerine asla benzemezler.

Teşbihte hata olmazsa;

Tıpkı adli tıp uzmanlarının gerçek intihar ile intihar süsü verilmiş cinayet arasındaki farkı bir bakışta bilmeleri gibi.. Ustalar / eksperler de bir bakışta anlar..
Süper örnek hocam..  :'(

Bozuk yollar sadece bizim ülkemizde yok bu durum bence de normal şartlar altında kullanıma girer

Benim aracimin garantisi bitmeden sordum; uzatamiyoruz demislerdi. Araci alali 2 yil 3 ay oldu

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Garantiyi 23. ayda falan uzatabiliyoruz sanırım değil mi? Tabloda 18-24 ay arası için fiyat var ama yukarıda arkadaş uzatamıyoruz dediler demiş. 

Bir diğer sorumda bir kere mi uzatma şansımız var? 1 yıl uzattık diyelim 3. yıl içindeyken 1 yıl daha uzatamıyoruz herhalde?

Garantiyi 23. ayda falan uzatabiliyoruz sanırım değil mi? Tabloda 18-24 ay arası için fiyat var ama yukarıda arkadaş uzatamıyoruz dediler demiş. 
Bir diğer sorumda bir kere mi uzatma şansımız var? 1 yıl uzattık diyelim 3. yıl içindeyken 1 yıl daha uzatamıyoruz herhalde?
Müşteri hizmetleri ile dün konuştum. Son güne kadar uzatma yapılabiliyor.
3. Yildan sonra hersene tek tek uzatma oluyormuş

saygı değer @silvershadow hocam nefis bir konu, gerçekten gerekli bir bilgi  şunu söylemeliyim garanti uzatmış (+2 yıl ) biri olarak bugüne kadar garanti nin sağladıkları..

1-) devir daim pompası yırtıldığı için değişti..

2-) ön 2 kapının cam motoru değişti..

3-)araca 3-4 tane yazılım yüklendi  (güncelleme )..

4-)burçlardan ses geldiği için yağlandı ..

daha vardıda unuttum :D

eğer garanti olmasaydı alacakları fiyatlar hatırladığım kadarıyla 

devir daim  pompası 1100 sanırım..

2 tane güncelleme 270+kdv 

gibi fiyatlar camı hatırlayamıyorum 

saygı değer [mention=3]silvershadow[/mention] hocam nefis bir konu, gerçekten gerekli bir bilgi  şunu söylemeliyim garanti uzatmış (+2 yıl ) biri olarak bugüne kadar garanti nin sağladıkları..
1-) devir daim pompası yırtıldığı için değişti..
2-) ön 2 kapının cam motoru değişti..
3-)araca 3-4 tane yazılım yüklendi  (güncelleme )..
4-)burçlardan ses geldiği için yağlandı ..
daha vardıda unuttum [emoji3]
eğer garanti olmasaydı alacakları fiyatlar hatırladığım kadarıyla 
devir daim  pompası 1100 sanırım..
2 tane güncelleme 270+kdv 
gibi fiyatlar camı hatırlayamıyorum 
Araç kaç model kaç km.
Baya sorun çıkarmış genç kardeşim.

Geri
Üst Alt