Bagaj Kapağından Gelen Su

Levo42

Yeni Üye
İsim
Levent Boztaş
Hayırlı ramazanlar arkadaşlar. 2 gündür yağan yağmur sonrası bagaj kapağını açmamla şırıl şırıl su akması bir oldu. Sol arka stopun iç kısmındaki kapak olan yerden su akıntısını görebildim.Baya birikmiş. Sonra  aç kapa aç kapan yaptım su azaldı ama yine de az biraz akıntı var. İlk açtığında akan suyun sesini bile duydum. Bagaja su birikmesi olmamış. En azından ben göremedim. Bu sorunla karşılaşan var mı. Servis iyi niyet garantisinden bakar mı

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Levo42 benimde aracım 2016 model. 2017 mart çıkışlı bende de aynı sorun olmaya başladı. Yıkarken o kadar basınçlı suyla yıkıyorum birşey olmuyor ama ne zaman yağmur yağsa son 1-2 aydır özellikle bagaj kapağını açmamla suların dediğiniz şekilde inmesi bir oluyor

Upvote 0
Hocam aynı sorun bir önceki yağmurda banada oldu bu iç stop kapağının ordan baya bi su geldi stopu söktüm iyice baktım oturttum oraya bu yağmurdan sonra bilmiyorum arabaya binmedim yarın bi bakayım size bilgi veririm eğer siz çözüm bulursanız haber verin hocam

Upvote 0
Aynı sorun ben de de oldu 2015 model "meges" denen bir macunun su kaçırmasıyla gerçekleşen bir olay.

Garanti süresi içinde ücretsiz yaptılar bagaj kapağına yeniden meges çekildi sorun tamamen düzeldi.

Golf'ün kronik sorunu bir budur ikinci de tümseklerden geçereken ön taraftan gelen gıcırtıdır. Gıcırtı sorununu da hallettirdim ama 400 tl ye mal oldu.

Upvote 0
@Levo42 hayırlı ramazanlar hocam bugün açtım bagajı gene aynı şekil sol içten şarıl şarıl su aktı arabayı par ettiğim yerde araba sola biraz yatık duruyor orda birikip içeri giriyo akıyomu anlamadım düz çekip denemek lazım heralde arabayı sizden haber bekliyorum ustad servise felan giderseniz benim garanti bitti sizin garanti varsa bi gösterin

Upvote 0
@Sinanmiray @izzetguntalaz @Sinanmiray @Sinanmiray @Sinanmiray @Sinanmiraytamam@Sinanmiray@Sinanmiraytamam@Sinanmiraytamma@Sinanmiraytamam@Sinanmiray@Sinanmiraytamam@Sinanmiraytamma@Sinanmiraytamam@Sinanmiray@Sinanmiraytamam@Sinanmiraytamma@Sinanmiraytamam@Sinanmiray@Sinanmiraytamam@Sinanmiraytamma   bugun baktım gene su birikmiş. Ustama video göndersim su tahliye deliği tıkalı olabşlir dedi. Deliği bulabilirsem açmaya çalışacam. Olmadı ustaya götüreceğim. Benim araçta sola yatık yokuşta duruyor. Haber ederim size. Delikle bi alakası yok bence. 

Upvote 0
Bende kaldırıma tam yanaşıyorum su oluğuna giriyor teker sola yatıyor bence o yüzden gibime geliyor siz bulursanız çaresini haber verirsiniz ben bulursam haber verirm

Upvote 0
Aynı sorun ben de de oldu 2015 model "meges" denen bir macunun su kaçırmasıyla gerçekleşen bir olay.

Garanti süresi içinde ücretsiz yaptılar bagaj kapağına yeniden meges çekildi sorun tamamen düzeldi.

Golf'ün kronik sorunu bir budur ikinci de tümseklerden geçereken ön taraftan gelen gıcırtıdır. Gıcırtı sorununu da hallettirdim ama 400 tl ye mal oldu.
3. Dsg :)

4. Arka tampon havalandirma menfezlerinden bagaja ici ,stepne ve arka koltuk altina su almasi.

dahada vardır kronik sorunları ama seviyoruz napalim 😁

Upvote 0
@Levo42 bagaj kapağı kilidinin orada bir tahliye yeri vardır., ufak bir delik görürsünüz içinde bir hortum bulunur., o hortum zamanla eskiyip kopabiliyor veya yerinden çıkıyor; 

dediğim bölge şu video’da gösteriyor; 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
5. Ön cam ızgaraları dolunca torpidoya su girmesi. 

6. Burçlardan gelen ses. 

Devamı gelecek mi bakalım  :)
Ön cam ızgaraları nasıl doluyor..? O bölge özellikle ağaç yaprağı vs.. girmesin diye kapalı sistem üretilmiştir., 

başka araçlarda o bölge petek şeklinde ızagara şeklinde olur, sürekli yaprak girer tıkanır ama golf ‘te öyle değil..

Upvote 0
Hocam çok kronik sorun var, koltuk döşeme eskimesi gibi şeyler de var liste uzar gider yaklaşık 22 maddelik bir liste vardı bununla ilgili hatta şuraya paylaşayım.

1.  Koltuk kumaşlarında yıpranma ve tiftiklenme (Garanti kapsamı dışında)

2. 2015 Modellerde 6.5" Ekranlarda; kararma, Trip km.si sıfırlama (yazılım yüklenerek çözülüyor)

3. Farlarda ve sislerde buğulanma (Bu bir Arıza değildir)

4. Sürücü tarafındaki sileceğin iz bırakması (ilk aldığınız aylarda giderseniz garantiden çözülüyor)

5. Arka sileceğin su püskürtmesinden sonra su sızdırması (serviste garanti kapsamında çözülüyor))

6. Motordan/konsoldan gelen kuş veya ıslık sesi (Bu ses sorunu turbo yay kıskacı takılarak giderilmiştir)

7. İlk çalıştırmada motordan veya konsoldan gelen su sesi (Bu bir arıza değildir)

8. Kabine su alma problemi( 2012 ve 2013 Modellerde)

9. Fren Disklerinin paslanması (Bu bir arıza değildir)

10. Havaların soğumasıyla artan süspansiyondan gelen sesler (Serviste lastik burçlara özel bir yağ sürülüyor) 

11. Arka taraftan gelen lok lok benzeri sesler (Serviste çözülüyor)

12. Direksiyonda çatlama  (garanti kapsamı dışında ama kimi zaman garantiden değiştiriliyor)

13. Direksiyonun derisinin kolaylıkla çizilmesi (Maalesef çözümsüz dikkat etmek gerekiyor.)

14. Yolcu tarafındaki güneş siperliğinden gelen tıkırtı ve trim sesi (Garantiden değiştiriliyor)

15. Benzin deposundan gelen lıkırtı. (Sadece depo doluyken gelir)

16. Manuel araçlarda 1. vitese zorlanarak geçmesi.  (Bu bir arıza değildir. ) 

17. TSI motorlarda yağ eksiltme Problemi (Maalesef çözümsüz rodaja dikkat etmek gerekiyor.)

18. DSG'li araçlarda bozuk yolda duyulan Zincir Şıngırtısı (Bu bir Arıza değildir)

19.DSG'li araçlarda auto hold'un kaydırması problemi (Bu bir Arıza değildir)

20.2012 ile 2013 Model DSG'li araçlarda Güncelleme ve Yağ değişimi

21. 1.2 TSI ile 1.6 TDI' larda egzantrik milini değişimi (15E7) (Serviste garanti kapsamında değişim yapılıyor.)

22. Depo şamandıra arızası (2012 ve 2013 modellerde)

23. 2015 Model Basic Bi-Xenon farlarda mercek lekelenmesi veya kararması

Alıntıdır.

Upvote 0
Hocam çok kronik sorun var, koltuk döşeme eskimesi gibi şeyler de var liste uzar gider yaklaşık 22 maddelik bir liste vardı bununla ilgili hatta şuraya paylaşayım.

1.  Koltuk kumaşlarında yıpranma ve tiftiklenme (Garanti kapsamı dışında)

2. 2015 Modellerde 6.5" Ekranlarda; kararma, Trip km.si sıfırlama (yazılım yüklenerek çözülüyor)

3. Farlarda ve sislerde buğulanma (Bu bir Arıza değildir)

4. Sürücü tarafındaki sileceğin iz bırakması (ilk aldığınız aylarda giderseniz garantiden çözülüyor)

5. Arka sileceğin su püskürtmesinden sonra su sızdırması (serviste garanti kapsamında çözülüyor))

6. Motordan/konsoldan gelen kuş veya ıslık sesi (Bu ses sorunu turbo yay kıskacı takılarak giderilmiştir)

7. İlk çalıştırmada motordan veya konsoldan gelen su sesi (Bu bir arıza değildir)

8. Kabine su alma problemi( 2012 ve 2013 Modellerde)

9. Fren Disklerinin paslanması (Bu bir arıza değildir)

10. Havaların soğumasıyla artan süspansiyondan gelen sesler (Serviste lastik burçlara özel bir yağ sürülüyor) 

11. Arka taraftan gelen lok lok benzeri sesler (Serviste çözülüyor)

12. Direksiyonda çatlama  (garanti kapsamı dışında ama kimi zaman garantiden değiştiriliyor)

13. Direksiyonun derisinin kolaylıkla çizilmesi (Maalesef çözümsüz dikkat etmek gerekiyor.)

14. Yolcu tarafındaki güneş siperliğinden gelen tıkırtı ve trim sesi (Garantiden değiştiriliyor)

15. Benzin deposundan gelen lıkırtı. (Sadece depo doluyken gelir)

16. Manuel araçlarda 1. vitese zorlanarak geçmesi.  (Bu bir arıza değildir. ) 

17. TSI motorlarda yağ eksiltme Problemi (Maalesef çözümsüz rodaja dikkat etmek gerekiyor.)

18. DSG'li araçlarda bozuk yolda duyulan Zincir Şıngırtısı (Bu bir Arıza değildir)

19.DSG'li araçlarda auto hold'un kaydırması problemi (Bu bir Arıza değildir)

20.2012 ile 2013 Model DSG'li araçlarda Güncelleme ve Yağ değişimi

21. 1.2 TSI ile 1.6 TDI' larda egzantrik milini değişimi (15E7) (Serviste garanti kapsamında değişim yapılıyor.)

22. Depo şamandıra arızası (2012 ve 2013 modellerde)

23. 2015 Model Basic Bi-Xenon farlarda mercek lekelenmesi veya kararması

Alıntıdır.

Bu listede paylaştığınız 23 maddenin  11 ‘i için kronik sorun demek yanlış olur hocam..

Upvote 0

@Sinanmiray ustama gösterdim. Araç sürekli durduğu için içindeki suyu boşaltamamış dedi. Biraz daha gözlem yapayım. Devam ederse artık içine bakıcaz 

Upvote 0

Geri
Üst Alt