ALİEXPRESS PROBLEMLİ ALIŞVERİŞ

BG2017

Üye
İsim
BURAK GAZCIOĞLU
Herkese hayırlı Ramazanlar diyerek konuya başlayayım.

04.04.2020 tarihinden aliexpressten aynı mağazadan şerit takip,pla 3.0 ve kör nokta asistanı sipariş ettim.

Sorunsuz ve hızlı bir şekilde kargolarım elime ulaştı. 

Daha sonra bu parçaları arabaya taktırma aşamasında Şerit Takip Asistanı'nın kamerasında bir problem çıktı ve düzeltemiyoruz.. Satın aldığımız mağaza uzaktan bağlantı ile bağlandı fakat oda çözemedi. Biz bunu çözerken Pla 3.0 da bir problem meydana geldi şuan onu çözmeye çalışıyoruz ama oda olmayacak gibi.

Sorum şu; Aliexpress üzerinden anlaşmazlık açtım ama nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum..

Daha öce böyle bir olayla karşılaşan arkadaşların deneyimlerini aktarmasını bekliyorum ..

Konu ile ilgili aldığımız hataları resim olarak paylaşıyorum

WhatsApp Image 2020-04-30 at 15.40.40.jpeg

WhatsApp Image 2020-04-30 at 16.03.12.jpeg

hocam tamamını iade bile alabilirsiniz. Aliexpressin bu avantajı var. Ama tabi mümkünse adil olan kısmi almak. Dispute açmanız gerek. Çalışmayan parça tek olarak satılıyor ise vergiler dahil hesaplayın o kadar parayı dispute a belirtin açıklamalara da ekleyin. Yüzde 90 paranızı geri alacaksınız. Bu aldığınız mesajlarıda ekleyin mutlaka.

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam aliexpresste dispute aç güzel bir video da çek yükle

tabi önce satıcı ile anlaşmaya çalış 

full para iadesi ya da kismi iade yada ürünü geri yollayın yenisini yollasın vs gibi

ama para iadesi alırsınız bugüne kadar belki 100 lerce büyük küçük siparişim oldu sıkıntı aliexpress tarafından yaşamadım.

@tgun89 satıcıyla görüştüm oda anladı parçanın arızalı oldugunu ancak kötü niyet gösterebilirmi onu kestirmek zor biraz.. Bu fotografların hepsini ekledim aliexpress'e

@kralmali buraya eklediğim herşeyi Aliexpress'e de yükledim hocam ne kadar sürede belli olur sizce

@kralmali buraya eklediğim herşeyi Aliexpress'e de yükledim hocam ne kadar sürede belli olur sizce
hocam 4 gün içinde satıcı size yanıt verir beğenmez iseniz reddedin 

sonra 4 gün içinde Aliexpress devreye girer onun kararı kesindir.

bozuksa zaten içiniz rahat olsun para iadesi alırsınız.

en kötü ürünleri geri iade edip öyle iade alırsınız.

@BG2017 Hocam Aliexpress ürünleri geri göndermenizden başka bir seçenek sunmadığı durum hariç - ki böyle bir şey olmaz- ürünler sizde kalacak şekilde yapın itirazınızı. Para iadesinin miktarı size kalmış.

Mağduriyetinizin giderilmeme ihtimali çok düşük bence; Aliexpress çok büyük bir platform, satıcı karşılamasa dahi sizin aldığınız ürünlerin parası aliexpress'e dokunmaz. 

Ufak çaplı bir örnek ama 1:18 model motosiklet almıştım, uyanık satıcı oje ile 5-6 yerine rötuş yapmış. Ürünü alır almaz fotoğraflarını çekip dispute açtım, verdiğim paranın 3te 2sini geri istedim ve hemen kabul edildi.

Satıcı "o ürünler sende kalsın, yeni ürün göndereyim" de diyebilir. Puanı yüksek bir satıcı ise bir şans verin derim.

Bana bir satıcı 0.01 $ tutarında boş siparişi satın alırsam dispute işlemine gerek kalmadan yeni ürün gönderebilirim demişti ve göndermişti.

Türkiye'den yapacağınız alışverişlerin çoğundan çok daha güvenli ve adaletli bence, maalesef...

@frknyldrm en yüksek tutar belirtilmişti hocam onu girdim bende.. İlk defa böyle alışveriş yaptım daha öce yaptıklarım hep ufak tefek ürünlerdi ve sıkıntı çıkmamıştı..

Bakalım bekleyip göreceğiz sonuçları.. Çok teşekkür ederim hocam yorumlarınız için  (y)

Geçmiş olsun. Hangi satıcıdan aldınız paylaşırsanız biz de bundan sonra temkinli yaklaşırız.

Dispute açtıysanız sizin lehine çözülme olasılığı yüksek. Tüm paranızı geri alırsınız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@BG2017 Aidu ünlüdür, çok uzun süredir VW elektronik parçası satıyor. Elemanın adı Patrick'di. Whatsapp'dan da yazabilirsiniz daha hızlı olması için vs. Telefonu vardı sitede, bende de olacaktı. 

Her mağaza'da ayıplı ürün olabiliyor. Şansızlık olmuş sizin adınıza, Aliexpress üzerinden giderebileceğinizi düşünüyorum. Mümkünse parçaların yenisini isteyin göndersin, bu forumdaki çoğu kişi tanır Patrick'i az CarPlay'li ekran almadılar ondan. 

@Aliiii Evet Ali hocam bende buna güvenerek orayı tercih etmiştim ama çözülür inşallah çok sıkıntılı olacağını ummuyorum.. Kendisi ile sürekli irtibat içerisindeyiz agresif bir tutum sergiliyor ama bakalım..

Patrickten baya ürün aldım. Bi sıkıntı çıkmadı. Sizinki talihsizlik olmuş. Ancak sorun sizin lehinize çözülür merak etmeyin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt