Hakkı Amca ve Golf Mk7 R

Ankara'daki ustasına derdini anlatamadığı için telefonda bekle yanına geliyorum diyip 2.5 saatte İstanbul'dan Ankara'ya basabas bir şekilde gitmiş bir amcamızdır kendisi :)   Tek kelimeyle efsanedir ve ayrıca gelecekteki idolümdür :D  

Moderatör tarafında düzenlendi:

11 dakika önce, ogzogz yazdı:

Böyle sorumsuz davranışlar sadece bizim insanımıza özgü değilmiş demek ki...

Çocuğa araba sevgisi aşılanmak isteniyor belki veya çocuk kendisi sevgi duymaya başlamış olabilir artık orasını bilmiyorum ama eğitimin de yolu yordamı var yahu.

Tek başına oturtmuş koltuğa, boyu da yetmiyor, arkası da boş, g yi yiyince direksiyona sarılıyor çocuk, kemer falan hak getire...

Sevimli bir şey söyleyemeceğim buna, olumsuz şeyler çok daha baskın maalesef.

Böyle sorumsuz davranışlar sadece bizim insanımıza özgü değilmiş demek ki...

Çocuğa araba sevgisi aşılanmak isteniyor belki veya çocuk kendisi sevgi duymaya başlamış olabilir artık orasını bilmiyorum ama eğitimin de yolu yordamı var yahu.

Tek başına oturtmuş koltuğa, boyu da yetmiyor, arkası da boş, g yi yiyince direksiyona sarılıyor çocuk, kemer falan hak getire...

Sevimli bir şey söyleyemeceğim buna, olumsuz şeyler daha baskın maalesef.
Hemfikiriz. Duyarlı olmak iyidir. Paylaşma sebebimde "7'den 70'e golftutkusu" maksatı taşımaktadır.

Hemfikiriz. Duyarlı olmak iyidir. Paylaşma sebebimde "7'den 70'e golftutkusu" maksatı taşımaktadır.
İyi niyet, yanlış yöntem diyelim hocam.

İnşallah bilinçli bir şekilde o tohumu yeşertir içinde.  (y)

@Ender  hocam ben pek katılamıyorum .  her yaşın bir arabası var ruhu var sanki ?? 

allah herkesin babasına uzun ömürler versin , (kaybedenlere allah rahmet eylesin) 

şimdi peder bey yaş 70  , 

mini cooper  country man   alıcam diye tuttursa  ?   

Şaka yapıyosun ? der ağzım açık kalırdı . 

böyle bir şeye onay vermem mümkün değil ? 

alakasız bu yaş olayına başka bir yerden örnekleme yapayım 

yaşım 18/19 iken    sunrofflu   mk4 kurbağa yeşili  bir golf gördüğümde içim giderdi .   İlla sunrooflu olmalı 

ama şimdilerde  mk7  ......  mk9  mk10   da sunroffa verecek ne param var  ne ruhum . (mk8 pas zaten) 

Cosmic green  mk4   (dönemine göre mk7 yi yere serer  karizmada)  

DSC07831.JPG

İyi niyet, yanlış yöntem diyelim hocam.

İnşallah bilinçli bir şekilde o tohumu yeşertir içinde.  (y)
Yani babası golf r'a biniyor ve böyle kullanıp çocuğa o hissi vermişse, ben de çocuk olsam kafamda deli sorular olabilirdi. Kapalı alan gibi görünüyor.

Bazı başarılarda erken yaşta başlamanın önemi vardır. Kim bilir, belki de ileride iyi bir pilot olarak karşımıza çıkabilir. 

Yani babası golf r'a biniyor ve böyle kullanıp çocuğa o hissi vermişse, ben de çocuk olsam kafamda deli sorular olabilirdi. Kapalı alan gibi görünüyor.

Bazı başarılarda erken yaşta başlamanın önemi vardır. Kim bilir, belki de ileride iyi bir pilot olarak karşımıza çıkabilir. 
Erken başlamasında sıkıntı yok hocam. Pilot olması planlanıyorsa en önemli şeylerden biridir hatta erken başlaması. Ben yanlış buldum, siz de hak verirsiniz.

Ülkemizde aslan gibi Ayhancan GÜVEN örneği var, 5 yaşında karting ile başlamış yarışa. Babası da yarışçı, Hakan GÜVEN.

Doğru bir eğitim ile kabiliyet birleşince şu an henüz 22 yaşında olmasına rağmen bir çok başarıya imza atmış, bayrağımızı dünyanın çeşitli yerlerinde dalgalandırıp İstiklal Marşımızı dinleterek bize tarifi imkansız mutluluklar yaşatan bir genç çıkmış ortaya.

Kendisi ile de babası ile de tanışma fırsatım olmuştu, ikisi de çok mütevazi ve cana yakın insanlar. Doğru eğitim ile böyle bir netice alınır yani.

1555491559_AyhancanGuven2019-horz.jpg

Bu arada Hakki Amcanin araba stock degil, TTE550 setup var diye biliyorum ben :D  

550hp degildir ama kisiktir, Hakki Amca lemans24 yarisi gibi top speed gittigi icin muhtemelen dayanmaz ahahah

Erken başlamasında sıkıntı yok hocam. Pilot olması planlanıyorsa en önemli şeylerden biridir hatta erken başlaması. Ben yanlış buldum, siz de hak verirsiniz.

Ülkemizde aslan gibi Ayhancan GÜVEN örneği var, 5 yaşında karting ile başlamış yarışa. Babası da yarışçı, Hakan GÜVEN.

Doğru bir eğitim ile kabiliyet birleşince şu an henüz 22 yaşında olmasına rağmen bir çok başarıya imza atmış, bayrağımızı dünyanın çeşitli yerlerinde dalgalandırıp İstiklal Marşımızı dinleterek bize tarifi imkansız mutluluklar yaşatan bir genç çıkmış ortaya.

Kendisi ile de babası ile de tanışma fırsatım olmuştu, ikisi de çok mütevazi ve cana yakın insanlar. Doğru eğitim ile böyle bir netice alınır yani.
@frknyldrmÖzetleyecek olursak; hakkı amcanın 200 küsurlarda gazlamasıyla ilgili video ile aynı şey diyelim ve bu gecelik duyarlılığımız son bulsun.

Tekrar bırakıyorum. Kısacası:7'den 70'e golftutkusu

Foruma çok zaman ayıramıyorum ama arada böyle güzel konular yakalamak güzel oluyor. Harika konu çok güzel hatırlatalım da görmeyen varsa görsün. Allah selamet versin Hakkı dayıya  (y)

Hakkı Amcamızı 2 sene kadar önce Bebek'te turlarken fotoğraflamıştım.

Eşi yanında ağır ağır geziyordu Golf R'ıyla

O zamanlar tanımıyorum tabi herkes gibi ben de oğlunun falan heralde diye düşünmüştüm :)

WhatsApp Image 2021-03-11 at 20.02.45.jpeg

Hakkı Amcamıza ve arabasına kocaman maşallah  :masallah: :)

Geri
Üst Alt