Hakkı Amca ve Golf Mk7 R

Furkan

Moderatör
İsim
Furkan
Tanıyanlarınız vardır belki, epey hızlı bir amca Hakkı Amca... :)

3 ay önce bir akşam birkaç arkadaşımla anadolu yakası istikametinde Şehitler Köprüsü girişinde bir Golf Mk7 R gördük.

İlk başta orijinal R mı değil mi emin olamadık ama yanına yaklaştığımızda orijinal olduğunu anladık ve sürücüsünün minimum 70 yaşında bir amca olduğunu görünce şok olduk tabi.

Oğlunun falandır dedik ilk başta, ne kullandığının farkında mı acaba diye düşündük...

Sonra plakalıktaki Hakkı Amca yazısını gördük ve amcamızın hızlı ve esprili biri olduğunu anladık.

İnternette hakkında birkaç yorum gördüm, hızlı makinaların bir çoğu elinden geçmiş. Gerçek bir otomobil tutkunu olduğu belli.

Gc8 STI, Ferrari F355, Audi RS4, Mercedes C63 AMG, Corvette Z06, Cooper JCW, Civic Fk2 Type-R, Golf R gibi makinalara sahip olmuş bir amcadan bahsediyorum. :D

Hatta birkaç yorumda RS4'ünün arkasına 1.8 T, C63'ün arkasına C180 yazdırdığını söyleyenler var. 

RS4 ile ferrari geçiyorum, arkada 1.8 T yazınca çok zevkli oluyor demiş. :D

Forumda da belki tanıyanlar, muhabbet edenler vardır. Ben de tanışıp muhabbet etmek isterdim, yılların tecrübesi neticede...

Kendi araç kameramın kaydı ile baş başa bırakayım sizleri, videoda sesi baskın çıkan ve Hakkı amca ile konuşan heyecanlı arkadaşım da araba delisidir. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maslak’ta aracına filtre taktırıp montaj yapan elemanıda yanına alıp tekirdağ’a kadar gazlayan dayı diye hatırlıyorum denemek için yapmış
maşallahı var gerçekten 2015’te ilk gelen fk2 typer’lardan alıp bir buçuk seneye 70 bin km yapmıştı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Maslak’ta aracına filtre taktırıp montaj yapan elemanıda yanına alıp tekirdağ’a kadar gazlayan dayı diye hatırlıyorum denemek için yapmış
maşallahı var gerçekten 2015’te ilk gelen fk2 typer’lardan alıp bir buçuk seneye 70 bin km yapmıştı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Çılgın bir adammış gerçekten, bu yaşta dahi tutkusuna bağlı kalması çok güzel. Allah sağlıklı, uzun ömür versin.

Type-R'ı da bu.

Screenshot_3.jpg

Etkinlikleri de kaçırmıyor maşallah. :D

Screenshot_2.jpg

Evet evet çok hızlı kendisi tr’de ilk gc8 stı alan kişiymiş sanırım tanıyanlar yazıyordu tech’te :D

Öncelikle Hakkı Amcaya  Selam ve Saygılar....

Otomobil tutkusunun Yaşı Yoktur 

Forumumuzda da 16-70 yaşa arasında birçok üyemiz olduğunu söyleyebilirim.

Bu videouyu izleyince 2015 Yılında Mart ayında Avek ten Aracımı alırken 2 gün geçirmiştim orada. Satış Sorumlusu Cihan abi sayesinde orada birçok Kişi ile tanışmış muhabbet ortamı bulmuştum. Biz masa da otururken Bir Amca geldi yanımıza Cihan bey ile Samimi bir konuşma yaptıktan sonra ayrıldı yanımızdan. Kendimi alamadım Cihan abiye sordum Dedim Kim bu nedir necidir diye.... Gülümseyerek bana Şöyle Dedi 65-70 yaşında senden daha çok Golf seven bir otomobil tutkunu kendisi.... Golf R için sipariş vermiş ....

O zaman Dedim ki kendi kendime Bu golftutkusu acayip bir şey diye. 

Hakkı Amcada onlardan birisi belkide 1.si :)  

Allah sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin.

Bir siteden alıntı

"İskender'de karşılaştım ben de, C63e daha ne yapabiliriz diye soruyordu İskender'e

sohbet muhabbbet falan, konu arasında sordu sen ne kullanıyosun diye, turbo s2k var bende de dedim

hadi çıkalım boluya gazlayalım dedi

bende tabi dedim, bir gece çıkarız, gündüz malumunuz kalabalık, polis falan sıkıntı dedim.

ben geceleri gazlamıyorum göremiyorum fazla dedi."
  :D

Bu da Golf R kullanırken içerden çekilmiş bir videosu.

22 dakika önce, frknyldrm yazdı:

Tanıyanlarınız vardır belki, epey hızlı bir amca Hakkı Amca... :)

3 ay önce bir akşam birkaç arkadaşımla anadolu yakası istikametinde Şehitler Köprüsü girişinde bir Golf Mk7 R gördük.

İlk başta orijinal R mı değil mi emin olamadık ama yanına yaklaştığımızda orijinal olduğunu anladık ve sürücüsünün minimum 70 yaşında bir amca olduğunu görünce şok olduk 

5 dakika önce, ogzogz yazdı:

Bu reklam boşuna çekilmemiş desenize..

Tam isabet oldu hocam. (y)

Efsanedir bu reklam filmi, çok beğeniyorum. :)

Volkswagen Türkiye de Hakkı Amca ile çekmesi lazım böyle bir şey.

Bir anıyı daha alıntı yapıyorum...

En son Max Tuning dergisindeyken bi çekim yapma fırsatı bulmuştuk. Audi RS4'ü çekmiştik o zamanlar. Sene 2004. Bi ara bi boşlukta Hakkı abi bize döndü...

"Çocuklar, haftaya Almanya'ya gazlaya gazlaya gidicem gelmek isteyen var mı?"

Abi yok gelemeyiz, dergi var vs. derken bir soru daha...

"O halde Almanya'dan döneyim Çoruma leblebi yemeye gideriz. "

Ben de yıllar önce Techturkey'de görmüştüm konusunu. Devir seven bir abimiz/amcamız kendisi :)  Birkaç bulduğum fotoğrafı da ekleyeyim. Allah sağlıklı uzun ömürler versin herkese.

1999 yılında, Subaru kulübünün sayfasından bir fotoğraf. Altında da GMG Garage Mustafa Baranlı'nın sanırım babası olan Gürsel Baranlı'nın o yıllardaki aracıyla fotoğrafı.

hakki-amca-abi-01.jpg

image.png

hakki-amca-abi.jpg

hakki-amca-abi-2.jpg

@frknyldrm sevgili kardeşim,

Dilerim sağlıkla 70 leri sizde yaşarsınız, o zaman insanı  yaşama sevinci veren bazı zevklerin ve etkinliklerin ne kadar gerekli olduğunu yaşayarak anlarsınız.

67 yaşında emekli matematik öğretmeniyim,  190D, polo sportline dan sonra 3. GOLF ünü severek kullanıyorum.

Günde ortalama 3 saat  pink floyd, dair straits, deep purple, fausto papetti vs. dinlerim.

İnsan yaşamı çok kısadır, ileri size çok zaman gelebilir, ancak geçmişe bakarsanız 30 yıl,

30 gün kadar gelmez.

Şunu unutmayınız 3 günlük dünyada üzülecek, gözyaşı dökecek kadar zamanınız yok.

Ben de yıllar önce Techturkey'de görmüştüm konusunu. Devir seven bir abimiz/amcamızmış kendisi :)  Birkaç bulduğum fotoğrafı da ekleyeyim. Allah sağlıklı uzun ömürler versin herkese.

1999 yılından bir fotoğraf. Subaru kulübünün sayfasından bir fotoğraf. Altında da GMG Garage Mustafa Baranlı'nın sanırım babası olan Gürsel Baranlı'nın o yıllardaki aracıyla fotoğrafı.

Ekli dosyayı görüntüle 31685

Ekli dosyayı görüntüle 31688

Ekli dosyayı görüntüle 31686

Ekli dosyayı görüntüle 31687

Hakkı amca kadar yaşı olmasa da bir arkadaşımın kayınpederi de tam bizim kafadan, çok keyifli arabalara biniyor. Audi A4 Allroad quattrolar, jaguarlar, rubiconlar, can-am utvler...

Bu tutku başka bir şey gerçekten, bir insanın en kötü alışkanlığı bu olsun yani... :)

Dilerim sağlıkla 70 leri sizde yaşarsınız, o zaman insanı  yaşama sevinci veren bazı zevklerin ve etkinliklerin ne kadar gerekli olduğunu yaşayarak anlarsınız.

67 yaşında emekli matematik öğretmeniyim,  190D, polo sportline dan sonra 3. GOLF ünü severek kullanıyorum.

Günde ortalama 3 saat  pink floyd, dair straits, deep purple, fausto papetti vs. dinlerim.

İnsan yaşamı çok kısadır, ileri size çok zaman gelebilir, ancak geçmişe bakarsanız 30 yıl,

30 gün kadar gelmez.

Şunu unutmayınız 3 günlük dünyada üzülecek, gözyaşı dökecek kadar zamanınız yok.
Çok haklısınız Servet Hocam/Amcam, kısa sayılacak yaşantımda bazı sağlık sorunları ve maddi sıkıntılar da gördüğüm için bazı konularda erken olgunlaşma şansım oldu.

Zaman gerçekten su gibi akıp gidiyor.

Hayatın kısalığı hakkında şöyle bir misal verilir, çok hoşuma gitmişti ilk duyduğumda...

Doğduğunda insanın kulağına ezan okunuyor, o ezandan sonra bir namaz kılınmıyor

Cenaze namazı için de ayrıca bir ezan okunmuyor

İşte insan ömrü bir ezan ile namaz arası kadar kısa...

Allah hepimize hayırlı uzun ömürler versin, umarım dediğiniz gibi bizler de sağlıkla o yaşlara ulaşabiliriz.

30 gün kadar gelmez.

Değerli Hocam , Karşınız da Saygı ile eğiliyorum. Rabbim Sağlıklı Uzun Ömürler versin sizlere inşallah.

Geri
Üst Alt