Golf Yerine Araç Önerisi

Leon 1.0 TSİ dsg kullandım, a3 1.4 TFSİ otomatik 140 Act motor, Astra K 2017 1.4 turbo otomatik 150 HP ve golf 1.2 TSİ ile 1.6 TDİ dsg araçlarım oldu, A3 de dahil tüm yönleriyle kıyaslarsam Golf başta gelir, Astra K üzmez kalite olarak Leondan iyiydi, a3 premium ancak golf gibi kullanışlı değil, kokpite oturunca beni sarmadı üstelik Ambition paket olmasına rağmen goflteki tadı alamadım ancak herşeye rağmen benim tercihim;

-Fiyat performans kullanışlılık kalite vb. Yönlerden Golf ve A3 alınamıyorsa Astra K alırdım. 
-Leon iyi bir araç motor ve dsg ye lafım yok ancak hiç bir şekilde bir golf değil, malzeme kalitesi, ses yalıtımı, süspansiyon olsun her yönden golften geride.

@tiesay geçmekten öte durum şu hocam elbette golf’ü kullanmış bir fikir sahibi olmuştur. Beklenti golf kalitesiyken leon’u da sırf vag diye ve donanımı iyi diye alırsa pişman olacak muhtemelen. 

Bence 0 almaktan vazgeçin.Az kmli 7.5 highline + cam tavanlı bir araç bakardım şahsen.Golften sonra astra olabilir belki ama megane kesinlikle bakmayın.

ikinci el düşünürseniz golf 7.5, audi a3, bmw 1-3 serisi falan bakabilirsiniz diye düşünüyorum, sıfırlarda ise civic ya da leon mantıklı duruyor. ama ben ikinci el araç alırken bir leona binmiştim, sürmesemde bu parayı bu arabaya vermem diye düşünmüştüm

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tiesay geçmekten öte durum şu hocam elbette golf’ü kullanmış bir fikir sahibi olmuştur. Beklenti golf kalitesiyken leon’u da sırf vag diye ve donanımı iyi diye alırsa pişman olacak muhtemelen. 
Golf den Leon FR a geçen smoke motion arkadaş vardı, youtube da baya videoları var ve bizim forumda da üyeydi sanıyorum. Kendisi leon a geçtiğinde bir tık kalite farkı olduğu ancak rahatsız edici bir deneyim olmadığından bahsediyordu. 

Ben leon kullanmadım açıkcası ancak leon FR lar ben gold comfortline alırken aynı fiyata veriliyordu. Yani parasına göre iyi bir seçenek gibi düşünüyorum. 

2008 bulabilirseniz test edin çok beğeneni var. Onun haricinde leon tavsiye ederim parasına göre iyi araba.

140hp ACT’den dizel Leon’a geçen @MSE abi yorum yapabilir bence :)  @mehmetmert hocam da yorumlarını yapabilir. 
Civic yazılmamış ama benim oyum Leon veya Civic’e. Her ne kadar Civic son yıllarda itibar kaybetse de piyasası da Leon gibi canlı diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: MSE
Merhaba,

Şubat ayında yaptığım Golf 1.5 TSI Comf.(sunroof) araç siparişimi artan fiyatı nedeniyle iptal edip daha ekonomik modellere yönelmeye karar verdim. Araç henüz gelmedi ancak Şubat ayında 190 bin TL olan fiyatı artan kur ve Ötv dilimi nedeniyle min 220-230 bin seviyesinde olacaktır. 

Aklımda 3 araç var, Yeni Astra HB, Megane HB ve Leon. Kullanmış olan veya bilgisi olan arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum. 

Yeni Astra HB, 1.4 CVT 145 HP , GS line donanımı olduķça dolu ve fiyatı 192 bin civarında. Bu araçta CVT şanzıman konusunda tereddüt ediyorum, bir de Opel'in benzinli motorları genelde çok yakar, bu da öyle midir bilmiyorum.

Megane HB 1.3 140 HP (EDC) , Çift kavramali şanzimanı DSG gibi çok iyi, daha önce sedan dizel otomatik Megane kullandım. Touch donanımı var bayilerde, 172 bin TL. Donanim olarak zayıf ama fiyatı uygun.

Seat Leon, Nisan ayında en üst donanım Leon'u (Exellence) 190 bine kadar veriyorlardı, şimdi stokta var mı bilmiyorum. 

Son alternatif siparişimi beklemek (Haziran ayı) ve Ötv indirimi ve ya kurlarda gerileme olursa Golf'ü almak :)
Hocam kesinlikle 1.5 TSI 150 PS ACT DSG Leon FR ya da Xcellence öneririm.

Eğer imkan varsa ve FR alacaksanız araçta FR plus paketin olmasına mutlaka özen gösterin, Xcellence alacaksanız çok önemli değil. Bu paket bulamaz ya da para sorunu olursa Xcellence tercih edin. 

FR Plus pakette Geri Görüş Kamerası, Keyless ve Mat paket ilavesi var. Mat paketin içeriğinde ise mat siyah ön panjur, mat siyah ayna kapakları, mat siyah 18" jantlar, alcantara koltuklar ve arka kol dayama, antrasit tavan döşemesi bulunuyor.

Xcellence alacaksanız geri görüş kamerası ve keyless standart zaten.

Hb harici düşünürseniz jetta bakın fiyatlar eh.

Leon en mantıklısı olur. İkinci el comfortline passat ta bakabilirsiniz benzer fiyatlara.

hocam arada kaldığın modeller arasına meganı bence alma bile . Hangi çöpleri birleştirip deri dönüşüm yapıyorlarsa plastik aksamları rezil . ayrıca konfor olarak yanından geçmez  golfün .  Opel bugün bayiden çıkartın yarın 2 el de o değeri bulamazssın . Ben baktığım zamanlar da hondanın Hatchbacki düşünebilirsin . Ama yeni leonu bekle derim tasarım ve dizayn iyidi . ayrıca  bundan 2 ay önce 2019 audi a3 lerde de büyük indirim vardı . 260 bin liste fiyatlı bir audi a3 220 binlere kadar düşüyorlardı .

Comfort bir golften feragat edip 

Oooooovvv buda iyiymiş beeee iyi ki almışım denecek araç 

Ekselansss bir leondur ! 

Zaten bütceniz 190 bindi 

Dolu dolu bir leon çok rahat tatmin edecektir.

Bu arada yetkili bayi leon arayışına girmeniz nafile olur.

Mecburen al-satcı takımından sıfır alacaksınız 

Şöyle bir avantajınız var ! 

Araç başına gittiğinizde ipler sizin elinizde, lakin al sat alemi çaktırmıyor ama bitmiş durumdalar! 

Bu avantajı param bu kadar kardeş ver aracı al parayı şeklinde lehinize sonuclandırın

Şimdiden hayırlı olsun

Hocam vag grubu tabiki çok iyi ama sırf dsg sorunundan dolayı manuel kullanıyorum eğer bir daha araç alıcak olursam ciddi düşündüğüm sorunu olmayan mazda 3 power sense tam otomatik kafamda olan araç illa eksileri vardır ama donanım kalite şanzuman görüntü çok iyi

Hocam vag grubu tabiki çok iyi ama sırf dsg sorunundan dolayı manuel kullanıyorum eğer bir daha araç alıcak olursam ciddi düşündüğüm sorunu olmayan mazda 3 power sense tam otomatik kafamda olan araç illa eksileri vardır ama donanım kalite şanzuman görüntü çok iyi
Yıllarca distributör kurbanı olan Mazda, meğer distribütörün değil de kendisinin kurbanıymış onu anladım. Şöyle ki golf almadan önce power donanım mazda 3 sordum Ankara ve İstanbuldan, aldığım fiyatlar golf 1.5tsi+dsg den pahalıydı. Mazda biliyorsunuz, mazda Türkiye olarak bizzat kendisi pazarda bulunuyor. 

Şuanda mazda 3 ve mazda 6 sınıfında bence en yakışıklı araçlar ancak kısıtlı motor, donanım seçeneği ve Türkiye mazda nın pazara önem vermemesi yüzünden tutulmuyor. 

Geri
Üst Alt