1.2 tsi yağ eksiltme

Emre52

Yeni Üye
İsim
Emre
1.2 tsi manuel golf almayı düşünüyorum bazı yerlerde yağ eksilttiği hakkında yazılar okudum. Sizin fikriniz tecrübeniz nedir? 

Emre bey lütfen önce kendinizi tanıtır mısınız? iki konu açmışsınız direk, sizi daha tanımıyoruz maalesef.

@Aliiii Ordu da yaşıyorum. Golf almayı düşünüyorum. 

Öyle bir şeyler yaşayanlar varmış sanırım. Bende 5 aydır 1.2 TSI var. Mutluyuz. Ben vergi avantajından dolayı 1.2 TSI aldım ama şuanki aklım olsa 1.4 TSI alırdım. Ama 1.2 de gayet güzel sıkıntısız bir motor

1.2 tsi manuel golf almayı düşünüyorum bazı yerlerde yağ eksilttiği hakkında yazılar okudum. Sizin fikriniz tecrübeniz nedir? 
2012 ve 2013 TSI motorlarda var diye biliyorum 2013 1.2 TSI DSG aracım vardı 1500 2000 km de 1 lt eksiltiyordu şimdi 2016 1.2 TSI DSG aracım var her hangi bir eksiltme olmadı 10 bin km oldu

Öyle bir şeyler yaşayanlar varmış sanırım. Bende 5 aydır 1.2 TSI var. Mutluyuz. Ben vergi avantajından dolayı 1.2 TSI aldım ama şuanki aklım olsa 1.4 TSI alırdım. Ama 1.2 de gayet güzel sıkıntısız bir motor
Neden 1.4 alırdınız ? Ben de 1.2 alacak birisi olarak merak ediyorum çok mu hantal araç? 

2015 yılında 1.2 tsi dsg 0 km aldim şuna 87000 km de yağ eksiltme sorunu yaşamadım.

@hakan1979 bende de 2014 1.2 tsi dsg var 2015 trafiğe çıkışlı yağ eksiltme sorunu yaşamadım. Ama sanki su eksiltiyor 52 bn kmde aracım. 2 ayda bir ekleme yapıyorum

10 bin km de bir 0.5 litre eksiltiyor. 4 yıl kullandım. Filtreyi kaliteli kullanmanızı öneririm benim bir kaç kez filtreden kaçırdığıda oldu. Motor yağını motul koyuyordum genel olarak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@hakan1979 bende de 2014 1.2 tsi dsg var 2015 trafiğe çıkışlı yağ eksiltme sorunu yaşamadım. Ama sanki su eksiltiyor 52 bn kmde aracım. 2 ayda bir ekleme yapıyorum
Su eksiltme genelde devirdaim pompasindan oluyor diye biliyorum. Kronik galiba. Birçok kişiden duydum bu sorunu baktirmanizda fayda var.

2012 ve 2013 TSI motorlarda var diye biliyorum 2013 1.2 TSI DSG aracım vardı 1500 2000 km de 1 lt eksiltiyordu şimdi 2016 1.2 TSI DSG aracım var her hangi bir eksiltme olmadı 10 bin km oldu
Hocam sizin eski araç için eksiltiyor denemez. Nasıl ki lpg li araçlar benzin de tüketir, sizinki de benzin + yağ tüketiyormuş maşallah. 

2 ayda bir su eksiltmesi normal sayılmaz hocam, sistemde yada haznede kılcal bir çatlak olabilir. Su damlatmaz gözle görülmez ama ısınınca buhar basıncı ile birlikte kılcal çatlaklardan buhar olarak eksiltme yapabilir. 

Servise gittiniz mi? 

@tiesay gidicem bu gidişle Hocam. Motul G13 vardı onunla tamamladım eksiltince

2016 1.2 TSİ kullanıyorum 3 yıldır, yağ eksiltme problemi yaşamadım hiç.

Geri
Üst Alt