Koltuk Aşınması Sorunu

Yanal destekler deri kaplatılırsa sanırım kalıcı ve güzel bir çözüm olur. Aslında keşke en azından highline için fabrikasyon bu şekilde gelmiş olsaydı. Passat highline koltuğu gibi.

@forzaGilles o da bir seçenek olabilir ama açıkcası böyle ufak bir sebep için koltuk değiştirmek pek mantıklı gelmedi, yanlış anlamayın lütfen
O kumaştan bulabilirse maslak bekar oto döşeme bulur., bulamazsa zaten başka kimse bulamaz., işçilikleri-zanaatkârlıkları üst seviyedir., tabi fiyatları da öyle., görüşmek lazım., 

Ben siz kılıf istemiyorum diyince söylemedim., 2016 yılında aracı almaya yakın yine bu forumda arkadaşlar bu aşınma probleminden şikayet ediyorlardı., aradan 4 sene geçti değişen bişey yok., 

Aracı sıfır aldım bayiden çıkartırken sırf bu aşınma problemini yaşamamak için., servise rica ettim 2 tane servis kılıfı verdiler 4 sene geçti koltuklarda aşınma sıfır., 

tela denilen bir malzemeden yapılıyor., kirlenince makineye atıp kısa programda yıkıyorum., senede bir yenisi ile değiştiriyorum çünkü koltuk aşınmıyor onun yerine kılıfın köşe yerleri aşınıyor., sökmesi 10 saniye takması 10 saniye.. 

Servisten 1 takım zar-zor rica minnet alabilirsiniz ama 2. sefere parası ile bilee vermezler., dışarda da satılıyor gri renki VW logolu., bu ilandakinin aynısı fakat satıcı kılıf tek başına para etmiyeceği için yastık-boyunluk vs. ne bulduysa ekleyip set  yapmış; https://m.n11.com/vw-volkswagen-on-ve-arka-servis-kilifboyun-yastikkemer-ped-P291252552

Arkadaşlar bu sorun piyasadaki hemen hemen bütün araçlarda var ama kullanıcıyla alakalı eğer kiloluysanız dikkatli inip binerseniz ne koltuk deforme olur bu kadar ne direksiyon aşırı haşat olur ben tecrübelerime dayanarak çok sık araç değiştiren biri olarak ne zaman araç bakmaya gitsem sahibine şöyle bakmak lazım eğer paspal biriyse o araba uğraştırr direksiyonda hırpalanır koltukta yırtılır hatta koltuk minderi çökük olur her zamn 3,5 fazla verin düzgün insanlardan düzgün araç alın

Ben çözüm olarak siyah iç döşememe yakın renkte olan ve sırıtmayacak bir tişört buldum evden giymedigim onun on ve arka kısmına çizik gibi bir yırtık attım ki sisik durmasın diye kollarını da kestim gayet güzel oldu müsait bir zamanda resim yüklerim buraya.

@Musaaksoy Bunu detayda size söylediler mi? Tamamen korkulu rüya şu döşemenin bu hale getirilmesi... Deneyimlerinizi paylaşabilirseniz işleme takiben seviniriz, bizlerin de bunu yaşaması olası..

Bence tamamen kullanim ile alakali belkide sizden onceki temizlerken zarar vermis olabilir veya kesici bi cisim zarar vermis olabilir.

@frknyldrm

Hocam 

49500 km  de koltuğun bu duruma gelmesi kabul edilemez bi durum !

Ben mk4 örneğini komşumun aracından verdim . Siyah kadifeli 1.9 tdi comfort koltuğu 187 bin km de idi en son geçen yaz ....birlikte arabaları temizlemiştik evin önünde..

Hadi benim örneğim istisna olsun ! 

Mk4 yıpranmış koltuk resimleri eklediniz.

Resimlere ait araçların hepsinin +200 bini devirmiş olduğu aşikar.

Yani demem odur ki ? 

49 binde mk7 bir golfün koltuk yıpranması komedi bir durum (bu araç 1997 nin değil 2013 ün teknolojisiyle üretildi)

Mk7 koltuğu +200 binde yıprandığında ses çıkarana isyan edene herşeyin bir ömrü var buraya kadarmış der geçeriz tabi. 

@Franquaz hocam benim detay yaptırdığım yer biraz gönül işi oldu, yapılırken başında duruyordum oraya gelince dikkat et orası açılmasın diye söyleyecektim tahmin ediyordum çünkü ama ben 1-2 saat ayrıldım o sırada olmuş, zaten bugün olmasa yarın olacaktı. O yüzden oraya bir şey demedim

@Savatage benim de düşüncem bu yönde, 2015 model bu km de aracın koltuğunun bu şekilde olmaması lazım. Fiestamda dahi bu şekilde değildi. Burada Volkswagenin malzemeden kaçmış olduğu aşikar diye düşünüyorum. C sınıfının yıllardır lideri ama böyle küçük ve ucuz hatalar can sıkıyor

Ben aracı almadan önce bu koltuk aşınma sorununu duymuştum az deforme olmuş bu aracı bulabilmiştim 

Araç 40 bin km deE4647FFA-75D3-4F91-8E39-7C43FD98F105.jpeg

@frknyldrm

Hocam 

49500 km  de koltuğun bu duruma gelmesi kabul edilemez bi durum !

Ben mk4 örneğini komşumun aracından verdim . Siyah kadifeli 1.9 tdi comfort koltuğu 187 bin km de idi en son geçen yaz ....birlikte arabaları temizlemiştik evin önünde..

Hadi benim örneğim istisna olsun ! 

Mk4 yıpranmış koltuk resimleri eklediniz.

Resimlere ait araçların hepsinin +200 bini devirmiş olduğu aşikar.

Yani demem odur ki ? 

49 binde mk7 bir golfün koltuk yıpranması komedi bir durum (bu araç 1997 nin değil 2013 ün teknolojisiyle üretildi)

Mk7 koltuğu +200 binde yıprandığında ses çıkarana isyan edene herşeyin bir ömrü var buraya kadarmış der geçeriz tabi. 
Hocam 49500 km de koltuğun bu duruma gelmesi kabul edilemez bir durum ama nasıl kabul edilemez?

49500 km'ye ulaşan birçok Golf 7-7.5'ta böyle bir aşınma olursa kabul edilemez bir durum olur, "Golf 7-7.5 dandik kumaş kullanıyor" olur eyvallah.

Bu aracın kullanımı ile alakalı olarak eminim anormal bir durum söz konusudur.

Her otomobil aynı koşullar altında kullanılmıyor.

Mesela...

Her gün evden işe, işten eve 10 kilometrelik yol yapan birisi araca binip-inerken 50.000 km'de toplam 10.000 defa o koltuğun yanal desteklerine temas eder.

Her gün evden işe, işten eve 50 kilometrelik yol yapan birisi 10.000 defa temas ettiğinde araç 250.000 km'de oluyor.

Şimdi bu koltuk 50.000 kilometrede mi bu hale geldi, 250.000 kilometrede mi? :)

@frknyldrm

Hocam arabaya indi bindi sayacı olaya çözüm olur kabul ama 

Mk7 bir golf geçtim 5 yılı 10 yılda bile bu hale gelmemeli .

Avm deki  wc nin klozeti değilki bu değdirmeden çömelip temassız işlem yapayım ? 

Araba koltuğu işte inerken binerken temasla aşınmayı bir tek vw halledemiyorsa (ki başka marka araçlarda yok)

Olay kronik sorunlar listesine mecburen girer

Benim bu forumda okuduğum en az 15 farklı  koltuk şikayeti var ?

Web de 50 

Şikayet varda 20

Screenshot_20200501-202935.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@frknyldrm her 1 km de dahi inilip biniliyor olsa dahi böyle bir şey yakışmıyor. Daha kötü kullanılan ama böyle bir sorunu olmayan araçlar fazlaca var

@frknyldrm

Hocam arabaya indi bindi sayacı olaya çözüm olur kabul ama 

Mk7 bir golf geçtim 5 yılı 10 yılda bile bu hale gelmemeli .

Avm deki  wc nin klozeti değilki bu değdirmeden çömelip temassız işlem yapayım ? 

Araba koltuğu işte inerken binerken temasla aşınmayı bir tek vw halledemiyorsa (ki başka marka araçlarda yok)

Olay kronik sorunlar listesine mecburen girer

Benim bu forumda okuduğum en az 15 farklı  koltuk şikayeti var ?

Web de 50 

Şikayet varda 20

Ekli dosyayı görüntüle 31540

@frknyldrm her 1 km de dahi inilip biniliyor olsa dahi böyle bir şey yakışmıyor. Daha kötü kullanılan ama böyle bir sorunu olmayan araçlar fazlaca var
Her konuda en iyisi Golf olsa diğer otomobilleri kim neden alsın zaten? Keşke hiçbir yeri yıpranmasa, her şey muhteşem olsa ama kumaş bu neticede elbette yıpranacak.

Beklentiler kullanıcıya göre çok değişiyor; geçenlerde Golf'ün frenlerinin zayıf olduğunu söyleyenlerin olduğunu da gördüm forumda. Bu daha önce nasıl araçlara bindiğimiz ile de alakalı. Daha önce karbon seramik frenli araçlarım olmadı, spor arabam da olmadı ama standart aracımla piste de çıktım, pist koşullarında dahi yamuk yapmadı bana.

Premium segmentteki araçlar arasında gezen birisine beğendiremeyiz belki aracımızı.

Audi RS7, Lamborgihini Aventador gibi araçlar kullanan birisinin gündelik olarak binmek için sıfır Golf aldığını da biliyorum, mantıklı bir açıklaması vardır muhakkak. :)

Eleştirilecek bir çok konu vardır araçlarımızla ilgili, lakin bunların içerisinde koltuklar en son eleştirileceklerden biridir bana göre. Koltuğu için araba seçen birisi olarak böyle söylüyorum.

Geri
Üst Alt