AKÜ DEĞİŞİMİ

@Abormen Neden üstlerde paylaştığınız Apaydınlar dan VARTA N60 almıyorsunuz?

@Savatage 2 akücü daha var onlara da soracağım bugün, peki bu tudor markanın sorgulamasını nereden yapabilirim. internetten alayım dedim satış yapan arkadaşım "taşıma esnasında bir çok akü kırıldı" oradan al abi dedi.
Arkadaşınıza sormak lazım kırılan aküyü ne yapacakmışsınız., bahsettiğiniz diğer varta satan yerlere bakın., tarihler eski çıkarsa apaydın oto ‘dan alın, onlar size üretim tarihi de söylerler öyle dün gelen kişi gibi yeni deyip 1 senelik akü satmaya çalışmazlar işini düzgün yapan esnaflardır. Zaten apaydınlar oto’nun elinde yeni tarihli akü yoksa Türkiye’nin hiç bir yerinde yoktur., adamlar ana depo gibi bişeyler.,

Veya bulamazsanız (D52 kodlu) Varta AGM 60ah alabilirsiniz bu akü de sizin araç için uyumludur farkı 100-150 tl. daha pahalıdır ama hem daha uzun ömürlüdür hem de CCA değeri yani (soğuk marş basma gücü) daha yüksektir.!! 

D52 kodlu Varta AGM 60 Ah (üretim yeri: Made in Germany) https://m.trendyol.com/varta/aku-680a-start-stop-agm-d52-12v-60-ah-p-102243318

N60 kodlu Varta EFB 60 Ah (üretim yeri: Made in Europe)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage 2 akücü daha var onlara da soracağım bugün, peki bu tudor markanın sorgulamasını nereden yapabilirim. internetten alayım dedim satış yapan arkadaşım "taşıma esnasında bir çok akü kırıldı" oradan al abi dedi.
Tudor hakkında hiç bilgim yok .

Varta ilk tercih olmalı .onunda üretimi 3 ayı gecmemesi iyi olur

Yanlız getir.com şeklinde bekleme yapmak yerine evin önünde bir aktarma yapıp, bulundugunuz şehirde 3-5 akücü gezip bizzat isi yerin de halletseniz daha iyi olur.

Kontak kapatmayın tabi bu sanayi gezisinde. Fiyat sorucam cıkıcam derken aktarmayla bi daha ugrasmayın

1 senelik akü işte böyle insanları kandırıyorlar., sonra alan kişi en iyi aküyü aldım diye seviniyor ama akü bayat., bir süre sonra akü su koy verince Varta dandik aküymüşş diye hayıflanıyor., 
Akü 2021 Q2 çıksaydı ne yapacaktınız..? Nisan üretimi mi Haziran üretimi mi, ayın 1.ci günü mü 30. günü mü bilmediğiniz için bu tip siteden kontrol etmek yeterli olmayacaktı.
Hocam bu üretim tarihi - kutup başından da belli oluyordu değil mi sanki sizin yazılardan öyle hatırlıyorum ben direk oraya baktım 25/21 yazıyordu taktırdım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@erkanwrcHayırlı olsun. 
Doğru hatırlıyorsunuz.
Fabrika montajındaki akülerde var.

Ben varta N70 aldım taktım kutup başında tarih yoktu.

Sizin aldığınız akü nedir?

[mention=167]erkanwrc[/mention]Hayırlı olsun. 
Doğru hatırlıyorsunuz.
Fabrika montajındaki akülerde var.
Ben varta N70 aldım taktım kutup başında tarih yoktu.
Sizin aldığınız akü nedir?

Teşekkür ederim , moll akü takıldı ekonomi olandan 59 amper efb , burdan aklımda kalmış ayak üstü takılınca direk kutup başı aklıma geldi , bir şeyi fazla araştırmıcan zaten ne zaman öyle yapsam aklımda olmayan bir şey alıp çıkıyorum aylarca akü araştırdım en son pazar günü düğüne gidecekken yol yardıma kaldım [emoji23]

272e69943b36ef7940ee348f25467c32.jpg

Hala sepette duruyor bunu eklediğimde 540 tl gibi birşeydi halimize bakın

Hocam bu üretim tarihi - kutup başından da belli oluyordu değil mi sanki sizin yazılardan öyle hatırlıyorum ben direk oraya baktım 25/21 yazıyordu taktırdım

Hocam siz aküyü servisten aldığınız için orjinal servis malı akülerde üretim tarihi (-)kutup başında yazıyor., dışardan alınanlarda durum farklı.

@forzaGilles başka bi akücüde daha yenisini buldum i, aküler adama daha dün gelmiş kodu 2021 2 çeyrek

A09317402A1106 Kod bu 850 dedi.

Ayrıca mutlu da vardı 63 amper efb 600 müş. Vartanın tam günü ne zaman acaba.

@forzaGilles başka bi akücüde daha yenisini buldum i, aküler adama daha dün gelmiş kodu 2021 2 çeyrek

A09317402A1106 Kod bu 850 dedi.

Ayrıca mutlu da vardı 63 amper efb 600 müş. Vartanın tam günü ne zaman acaba.
Üretim tarihi: 2 Haziran 2021 

Taze akü alabilirsiniz., taktırmadan önce söyleyin kutup başlarını sökmeden önce seyyar akü bağlasınlar bu sayede aracın elektriği kesilmemiş olur.

@forzaGilles hocam bu akücüde araba çalışırken değiştiriyormuş hepsinin ayrı bi tarzı var galiba :))

@forzaGilles hocam bu akücüde araba çalışırken değiştiriyormuş hepsinin ayrı bi tarzı var galiba :))
Yani işin doğrusu seyyar akü bağlamak ama boşverin bırakın öyle taksın, akücüye gittiğinizde size söylediği kod ile akü üzerinde yazan kod aynı mı kontrol ediniz..!!

@forzaGilles Akü şükür değişti şimdide teyp kapanmıyor usta bilgisayara bağladı uğraşıyor

@forzaGilles Akü şükür değişti şimdide teyp kapanmıyor usta bilgisayara bağladı uğraşıyor
İlk defa akü değişince teyp ‘in kapanmaması duydum., kodlamayı herkes yapamaz VCDS ile bilen birisi yapması lazım. Yanlış bir ayarı değiştirmesindr kaş yaparken..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt