U led ampul seçimi

hsyn542

Yeni Üye
İsim
Hüseyin
Arkadaşlar herkese hayırlı Ramazanlar

2013 model highline arabamın u led farları bu şekilde yanıyor ve akşam sürüşünde sokak aydınlatmaları önümü daha iyi gösteriyor.
Sizlerden ricam bana faydalı olacak şekilde önerilerinizdir ampül konusunda hiç bilgim yok kandırılmakta istemiyorum. Sizlerin önerisi doğrultusunda işlem yapıcam ? hayırlı sahurlar.

7FC5FF60-650C-4A2F-93D5-AEF42165FC3F.jpeg

56AFF60E-38FC-43AF-BE2D-32F76D4E5981.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@hsyn542 mrb. Aydınlatma konusunda bir şey söyleyemem ama sizdeki farlar normal highline farı. U-led yok.

Ozaman teşekkür ederim şekil aynı olunca :)  U-Led sandım aydınlatma konusunda öneri alalım ozaman :)
Aracın km ‘si nedir? Xenon ampüllerinin ömrü azaldıkça performansı düşer., renk tonu beyazdan pembe/mor gibi bir renk almaya başlar., fakat sizin ampüllerde renk tonu halaa beyaz gibi duruyor

Aracın km ‘si nedir? Xenon ampüllerinin ömrü azaldıkça performansı düşer., renk tonu beyazdan pembe/mor gibi bir renk almaya başlar., fakat sizin ampüllerde renk tonu halaa beyaz gibi duruyor
Aracım 137binde çok çok zayıf vuruyor

Aracım 137binde çok çok zayıf vuruyor
7 yaşında 137bin km’ye gelmiş normal artık ömrünü tamamlamış., ampülü değiştirin eski haline gelecektir fakat., 

Xenon ampüllerinin çok fazla sahtesi olur., alacağınız yerin güvenilir bir yer olmasına dikkat edin., 

Şu satıcı Osram ana bayisidir., daha önce kendilerinden bizzat dükkanlarına giderek alışveriş yapmıştım., güvenilir bir satıcı orjinal ürün satıyorlar., 

Osram Orginal D3S Xenon: https://m.n11.com/osram-d3s-xenon-far-ampulu-35w-P123518762

Osram’ın diğer markalara göre avantajı, sahteciliğe karşı bir güvenlik önlemi geliştirmişler, kutu üzerinde ve ampülde bir seri numarası oluyor., kutu üzerindeki kodu osramın sitesine giriyorsunuz, açılan sayfadaki kod ile aldığınız ampül üzerindeki kod eşlesiyorsa ampülün orjinal olduğunu anlıyorsunuz., Sıfır risk.!!! 

Aynı ampülü servis tanesini 900t.den satıyor., 

Ampülü sizin değiştirmeniz zor., ampülü değiştirirken camına dokunmamaya özen gösterin., değiştiren kişiye bunu söyleyin.,

Ampül değişimi sonrası far ayarı yaptırmanız gerekiyor., 

Far ayarı yaptırmadan önce bağajda çanta, bavul vs.. aracın ağırlığını etkiliyecek bir ağırlık söz konusunise bu eşyaların kaldırın.. yakıt deposunu en az %75 oranında doldurun.. bu sayede en doğru far ayarı yapılmış olur.. 

@forzaGilles üstad resmen aydınlandım hemde xenonla :D çok güzel bilgi vermişsiniz daha önce aklıma gelmemişti aracın km ye göre ömrünü doluluk oranı vs etken olmasını cok teşekkür ederim kendi adıma 

Xenon’lar ömrünü en çok etkiliyen şey ilk çalışma anında gerçekleşiyor., Xenon ilk çalışma anında 20.000 volt gibi bir değeri var., kısa tünel geçişlerinde 5sn.ye sonra tünelden 5sn.ye sonra çıköış olıyorsunuz., 

Coming-home / Leaving home özelliğini kapatın..

Arkadaşlar yolda fotoğrafta çektim görmeniz için. 
Birde şu var aracı çalıştırdığımda yüksek ışık verip sonra kendiliğinden kısıyor 1-2 dk titriyor ışık sonradanda sabitliyor.uzunları yaktığımda değişen pek birşey olmuyor.

6FA3BA10-312E-4FF9-A6F7-6670A9F0F493.jpeg

313EC9AB-DFDF-400A-A82C-53D86F7A8332.jpeg

DE0FF50D-D747-4C61-90AD-EDE3B78C9DEC.jpeg

Arkadaşlar yolda fotoğrafta çektim görmeniz için. 
Birde şu var aracı çalıştırdığımda yüksek ışık verip sonra kendiliğinden kısıyor 1-2 dk titriyor ışık sonradanda sabitliyor.uzunları yaktığımda değişen pek birşey olmuyor.

Ekli dosyayı görüntüle 31456

Ekli dosyayı görüntüle 31457

Ekli dosyayı görüntüle 31458
Titreme oluyorsa zaten ampüller son günlerini yaşıyor., xenon için 7 sene haddinden fazla dayanmış..

Titreme oluyorsa zaten ampüller son günlerini yaşıyor., xenon için 7 sene haddinden fazla dayanmış..
Teşekkür ederim sabah elektrikçiye gösterdim mercekler kirlenmiş olabilir dedi sanayide bir ustaya yönlendirdi ama demekki ampüllerde sorun pazartesi hallederim inşallah

Teşekkür ederim sabah elektrikçiye gösterdim mercekler kirlenmiş olabilir dedi sanayide bir ustaya yönlendirdi ama demekki ampüllerde sorun pazartesi hallederim inşallah
Titreme varsa ampül kesin.!! 

Bu farlar yapıştırma olduğundan içi açılamıyor., daha doğrusu içini açmak için far camını ısıtıyorlar takarken yapıştırıcı ile tekrar yapıştırıyorlar sağlıklı sonuçlar alınamıyor.. çünkü far üretilirken içi açılmak için tasarlanmamış tam tersi içinin açılması özellikle istememişler., farın içini açıp tekrardan yapıştırmak herkesin yapabileceği bir iş değil., iyi ustalık ister

Yeni far alsanız bilee mercekler 1-1,5 sene max. 2 sene sonra yeniden kirleniyor(kronik sorun)., 

Araç 7 yaşında olduğu için Xenon beyinleri de artık son günlerini yaşıyor..

Titreme varsa ampül kesin.!! 

Bu farlar yapıştırma olduğundan içi açılamıyor., daha doğrusu içini açmak için far camını ısıtıyorlar takarken yapıştırıcı ile tekrar yapıştırıyorlar sağlıklı sonuçlar alınamıyor.. çünkü far üretilirken içi açılmak için tasarlanmamış tam tersi içinin açılması özellikle istememişler., farın içini açıp tekrardan yapıştırmak herkesin yapabileceği bir iş değil., iyi ustalık ister

Yeni far alsanız bilee mercekler 1-1,5 sene max. 2 sene sonra yeniden kirleniyor(kronik sorun)., 

Araç 7 yaşında olduğu için Xenon beyinleri de artık son günlerini yaşıyor..
Anladım üstad teşekkür ederim pazartesi ampül leri değiştiriyoruz önerdiğin ampül varmı ? Philips önerdi bi arkadaş da

Geri
Üst Alt