Geri gelirken çıkan ses hakkında

omurkadir

Katılımcı Üye

İsim
Ömür
Herkese hayırlı ramazanlar.

Aracımın ilk senesi yeni doldu, park ettiğimde geri çıkarken genelde araç şiddetli bir ses çıkarıyor sanki balata tutmuş bırakmıyor gibi. Bir çok kez başıma geldi. Servise gittiğimde danışacağım ancak karşılaşan var mı? Uzun süredir var daha ilk günlerinden beri aracın. Bazen olmuyor tozla mı alakalı yağmur sonrası mı çözemedim henüz. Auto hold hep aktif kullanıyorum araç DSG.

Hocam merhaba benimde bu sorun kışın basıma gelmişti sanırsınız araç ortadan ikiye ayrılıyor servisteki tanıdığım kışın soguktan olabiliyor özellikle soguk yerdeyseniz demişti havalar ısındı hiçbir ses kalmadı bende fakat fren Balata disk ile alakalı olduğu kanısındayım.

Servise danıştıktan sonra buraya da bilgilendirme yapabilirseniz çok makbule geçer.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba bendede aynı sorun var kışın ve arabayı yıkattıktan sonra geriye doğru giderken geliyor bu ses geliyor 

Araç yıkanmadı uzun süredir. Yağmur da yağmadı. En son iki gün önce markete gitmiştim kısa mesafe. Ama bugün ciddi ses vardı dediğiniz gibi öyle ki balkondakiler dönüp bakıyor ne oluyor aşağıda diye.

Hocam merhaba benimde bu sorun kışın basıma gelmişti sanırsınız araç ortadan ikiye ayrılıyor servisteki tanıdığım kışın soguktan olabiliyor özellikle soguk yerdeyseniz demişti havalar ısındı hiçbir ses kalmadı bende fakat fren Balata disk ile alakalı olduğu kanısındayım.

Servise danıştıktan sonra buraya da bilgilendirme yapabilirseniz çok makbule geçer.

Yıkatıp araç birkaç günde yatıyorsa çok normal

Merhaba bendede aynı sorun var kışın ve arabayı yıkattıktan sonra geriye doğru giderken geliyor bu ses geliyor 

Herkese hayırlı ramazanlar.
Aracımın ilk senesi yeni doldu, park ettiğimde geri çıkarken genelde araç şiddetli bir ses çıkarıyor sanki balata tutmuş bırakmıyor gibi. Bir çok kez başıma geldi. Servise gittiğimde danışacağım ancak karşılaşan var mı? Uzun süredir var daha ilk günlerinden beri aracın. Bazen olmuyor tozla mı alakalı yağmur sonrası mı çözemedim henüz. Auto hold hep aktif kullanıyorum araç DSG.
Bende kışın oluyor bu durum, soğuk havalarda. Parkettigim yer bina garaj girişi ve rampa aşağı. Sabahleyin geri geri çıkıyorum. Elektronik park freni çekili olduğundan yük arka fren balatalarına biniyor ve disklere yapışıyor. Sabah soğuk havalarda rampa yukarı geri geri çıkarken bu balata/disk gıcırtısı/ciyaklama oluyor. Biraz hareket edince geçiyor ses. Yani normal bir durum. Havalar ısındı ses olmuyor hiç.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Kingslayer valla çok aşırı ses çıkmaması lazım ama sizin araçtan çıkıyormuş bilemedim işin bilen birine gösterin nokta atışı yapar istanbuldaysanız yönlendiririm 

@pretoria valla hocam benziyor teşekkürler. ancak herhangi bir nem yağmur durumu yokken oluyor. Rahatsız edici de bir ses bütün siteye çıktığımı ilan ediyorum adeta. Bakalım servis herhangi bir şey yapabilecek mi pazartesi gidiyorum bakıma.

Geri
Üst Alt