ANKET-Garanti uzatmaya gerek varmı?

Garanti?

• Uzattım bence gerekli

Kullanılan: 28 35.9%
  • Gerek yok 2 sene zaten garantili

Kullanılan: 41 52.6%
  • Keske yapsaydım

Kullanılan: 6 7.7%
  • Keske yapmasaydım

Kullanılan: 3 3.8%

• Kullanılan toplam oy
    78
2 yıl garanti uzatma teklif ediyorlar gerek varmı kullanan varmı avantajları dezavantajları?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gerek yok zaten iki yıl garantisi var.

Sonrasında serviste bakımlarını yaptırmanız halinde zaten iyi niyet garantisi var.

Dolayısıyla satış pazarlama hilesinden başka da bir şey değildir bana kalırsa.

muslumbingollu dedi:
2 yıl garanti uzatma teklif ediyorlar gerek varmı kullanan varmı avantajları dezavantajları?
Bence pek lüzumlu değil hocam. 2 yıl yeterli bana göre.

Sent from my iPhone using Tapatalk

DSG Otomatik alsaydım +2 Yılı hemen eklerdim fakat manuelde gerek görmedim...

Manuel de gereksiz dsg alanlar dusunebilir

DSG olduğu için ben garanti uzatma aldım. Ancak manuel tercih etseydim garanti uzatma olayına girmezdim hiç.

@muslumbingollu

arkadaşımın 2011 golf 6 sının 1 yıl kadar önce kavraması değişti. garantisi bitmisti. tüm bakımları yetkili serviste yapıldığı icin iyi niyet garantisinden değişti. 270₺ kadar bir meblağ ödedi.

yapılsa iyi olur tabi garanti ama yetkili servise götürdüğünüz sürece sizi çok da reddetmiyorlar

@maniax güzel örnek hocam ama hala dsg de sorun yasayan varmı sorusunun cvbı gelmedi en cok onu merak edıyorum?

En başta düşünmedim değil hani, ama şöyle etraflıca düşününce  garanti uzatmaya gerek kalmadığı kanaatinedeyim.

Tamamen marketing bullshit olayı.

bende tercihimi DSG'den yana kullandım, iki sene kendi garantisi var zaten, onun dışında VW tarafında bu sene çıkan skandal nedeniyle de müşteri tarafına hassas davranacaklarına eminim, bakımlar içinde zaten sıfır araç olacağı için servis dışında başka bir yer düşünmüyorum.

iyi niyet olarak adlandırdıkları garantiyi sundukları içinde tercihimi vw'den yana kullandım. bu da bir etkendi benim için.

muslumbingollu dedi:
@Orhan Hoca sende bunu dediysen hocam icime kurt düştü varmı sıkıntı yasayan dsg den ?
İki buçuk yıllık Golf 7 deneyimlerimde 4 kez kavrama ve/veya şanzıman arızası ile karşılaştım.

Bunlar hariçten gazel okuyan, yok kuzenimiz yok arkadaşımın arabasının DSG'si diyerek masal anlatanlardan değil de forum geçmişlerini takip ettiğim kimselerdi.

Arızalardan ikisi manuel'di ikisinden birinde kavrama değişti. diğerinde araç vitese geçmiyordu yani , kavrama arızasıydı.

İgi DSG'li araçtan birisi mekatronik arızasıydı. Dolayısıyla şanzımanda değil vites değiştirme elektromekanik parçası arızalıymış.

Diğeri kavrama arızası. İşte dört olaydaki tek DSG arızası buydu.

Bazı insanlar vardır. Milyonda bir olasılık varsa bile kendi başına gelebileceğini düşünür ve uykuları kaçar.

Onca para verip onca emekle kazandıklarını har vurup harman savurmamak için garanti arar.

İşte bu kimseler için yapılacak hiç bir açıklama yüreğine su serpmeyeceğinden garanti yaptırması onun için en iyi yoldur. Sanırım Orhan Üstadımın bahsettiği durum bu olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@silvershadow o zaman garanti yapmaya gerek yok ben zaten bu düşüncedeyim sadece burdaki arkadaslar golf olayında bnden cok daha tecrubeli olduklarından garanti olayını danışayım dedim.. Bncede gerek yok zaten 2 sene garantisi var sonrası allaha emanet inşallah...

Geri
Üst Alt